Kolejna nagroda dla ZUP Roztocze Roman Rak

13 czerwca 2017 r. Zakład Usługowo-Produkcyjny Roman Rak z Tomaszowa Lubelskiego został nagrodzony w Warszawie przez kapitułę rankingu Indeks Patriotyzmu Polskiego Biznesu. Indeks Patriotyzmu Polskiego Biznesu to ranking organizowany przez redakcję „Rzeczpospolitej” i Fundację Patriotyzmu Gospodarczego. Nagrody oraz wyróżnienia są uhonorowaniem firm, które w szczególny sposób przyczyniają się do rozwoju kraju i patriotyzmu gospodarczego, a przy tym nie uchylają się od swoich powinności względem państwa i społeczeństwa.

Jak podkreślał podczas gali na GPW w Warszawie Marcin Piasecki z „Rzeczpospolitej”, przewodniczący kapituły rankingu, w ciągu ostatnich kilku lat doszło do przewartościowania w gospodarce, zaczęło się liczyć to, co polskie.

– Patriotyzm gospodarczy rozumiemy jako wnoszenie wartości do polskiej gospodarki. Od płacenia tutaj podatków do wykorzystywania potencjału polskich ośrodków naukowych przez firmy polskie i zagraniczne .

Roman Rak jest laureatem Wyróżnienia ,,Srebrny Gryf” I edycji z 2006 oraz laureatem X-lecia Wyróżnienia ,,Srebrny Gryf” Powiatu Tomaszowskiego z 2015 r. Aktualnie firma ZPU Roztocze Roman Rak jest największym pracodawcą w powiecie tomaszowskim.

 

źr. Powiat Tomaszowski / foto: Tygodnik Zamojski