Kampania „Kilometry Dobra”

Polskie Stowarzyszenie na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Tomaszowie Lubelskim przystąpiło do ogólnopolskiej, dobroczynnej kampanii „Kilometry Dobra”, którą koordynuje Polski Instytut Filantropii.
Kampania rozpocznie się 1 marca i potrwa do 3 czerwca 2018 r. Zostanie przeprowadzona na terenie miasta Tomaszów Lubelski oraz miejscowości należących do jego powiatu. Celem kampanii jest wsparcie inicjatywy polegającej na utworzeniu pierwszego w naszym mieście Przedszkola Terapeutycznego dla dzieci ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi wynikającymi z ich niepełnosprawności. Dnia 3 czerwca odbędzie się Wielki Finał kampanii w amfiteatrze miejskim. 
W trakcie trwania kampanii będziemy organizować oraz uczestniczyć w wydarzeniach promujących akcję oraz zachęcających do włączenia się w nią. Będą one miały charakter kulturalny, happeningowy i sportowy.
W dniu Wielkiego Finału, tj. 3 czerwca w tomaszowskim amfiteatrze, zgromadzone przez nas złotówki zostaną ułożone w szeregach i przeliczone na kilometry – biorąc tym samym udział w próbie pobicia Rekordu Guinnessa w konkurencji układania ciągów monet o jednym nominale. Natomiast po Finale zostaną one przekazane na cel związany z utworzeniem przedszkola terapeutycznego „Dobry start”.
Kampania jest również doskonałą okazją do promocji naszego miasta. Ponadto, Tomaszów Lubelski, za sprawą naszego udziału w kampanii będzie uczestniczyć w rywalizacji do uzyskania zaszczytnego tytułu „Mistrza Świata w Dobroci” – przeznaczonego dla lokalnej kampanii, która uzyska najwyższy rezultat finansowy.
Z radością informujemy również, że Ambasadorem naszej, lokanej kampanii została Dorota Gardias. Natomiast oficjalny hymn kampanii został nagrany przez zespół „Skaldowie”. 
Inauguracja kampanii odbędzie się już 1 marca w tomaszowskiej Galerii Rynek, gdzie pojawi się mnóstwo atrakcji gwarantujących dobrą zabawę zarówno dzieciom, jak i dorosłym. 
Szczegóły kampanii oraz informacje o aktualnościach i bieżących wydarzeniach można znaleźć w mediach społecznościowych fb/psonitomaszow oraz na stronie www.psouutomaszow.pl . 
źr. PSONI Koło w Tomaszowie Lubelskim