Hotel Laureat tańszy

2011_hotel_przetarg_1Już tylko za 1 mln 344 tys. zł burmistrz Tomaszowa Lubelskiego chce sprzedać hotel Laureat stojący w centrum miasta. To o połowę taniej niż pół roku temu.

Sprzedajemy hotel, bo prowadzenie usług hotelowych to nie jest zadanie własne gminy – mówi Tadeusz Wagner, zastępca burmistrza Tomaszowa Lubelskiego.

Hotel Laureat przy ulicy Lwowskiej to czterokondygnacyjnych budynek o powierzchni użytkowej ponad 2,1 tys. mkw. Obiekt posiada 47 pokoi, w tym 11 jednoosobowych, windę, salę konferencyjną o pow. 52 mkw, duże zaplecze gastronomiczne i parking przed budynkiem na 8 pojazdów. Położony jest przy krajowej „siedemnastce” na działce o powierzchni 1463 mkw. Jest także w połowie współwłaścicielem przyległej 8-arowej działki oraz piwnicy, w której znajduje się kotłownia. Hotel wymaga jednak nakładów na podniesienie jego standardu. Minusem jest też mały parking.

Miasto właścicielem obiektu zostało w latach 90. Hotel stał się zakładem budżetowym. Od 1 lipca 2008 roku zarządcą obiektu jest Ośrodek Sportu i Rekreacji „Tomasovia”, który prowadzi tam działalność hotelowo-restauracyjną.

Na początku 2011 roku radni miejscy zdecydowali o sprzedaży obiektu. Cztery zorganizowane wtedy przetargi nie przyniosły jednak rezultatu. Samorządowcy próbowali sprzedać obiekt z wolnej ręki, usiłując nim zainteresować organizacje turystyczne i hotelarskie. Także bez rezultatu. Obniżali też stopniowo cenę nieruchomości, którą początkowo oszacowali na ponad 6 mln zł.

W tym roku to już druga próba sprzedaży tego budynku. O ile na początku roku hotel można było kupić za 2 mln 688 tys. zł, to tym razem jego cenę obniżono o połowę do 1 mln 344 tys. zł. Czy to skusi kupców, okaże się 16 września, kiedy odbędzie się przetarg.

Tadeusz Wagner przyznaje, że ze sprzedażą obiektu jest kłopot. Choćby dlatego, że baza hotelowo-restauracyjna w mieście jest w miarę dobrze zabezpieczona, bo w okolicy w ostatnich latach powstały prywatne restauracje i hotele o dość wysokim standardzie.  

 – Wierzę jednak, że znajdziemy na hotel kupca. Każdy towar ma przecież swojego nabywcę – mówi wiceburmistrz Tomaszowa Lubelskiego.

Robert Horbaczewski

źr. Kronika Tygodnia