Gmina Tomaszów Lubelski na IV miejscu w Ogólnopolskim Rankingu!

Gmina Tomaszów Lubelski kolejny raz z rzędu znalazła się na IV miejscu w Polsce w kategorii „Najlepsza gmina wiejska 2020 roku”. Ten prestiżowy ranking obejmujący wszystkie samorządy w Polsce prowadzi Związek Powiatów Polskich. 
Poniżej przedstawiamy najlepsze gminy wiejskie w rankingu za 2020 r.
Gminy wiejskie:
1. Gminy wiejskie:
1. Gmina Chełmiec honorowy tytuł Dobry Polski Samorząd 2020
2. Gmina Wielka Wieś
3. Gmina Kobylnica
4. Gmina Tomaszów Lubelski
5. Gmina Korzenna
6. Gmina Zabierzów
7. Gmina Borzęcin ex equo Gmina Ustka
8. Gmina Zgorzelec
9. Gmina Postomino
10. Gmina Ruda-Huta
Jesteśmy szczęśliwi, że Gmina Tomaszów Lubelski kolejny rok jest w czołówce Najlepiej zarządzających Gmin w Polsce.
Kategorie, w których nasza gmina zdobyła najwięcej punktów to przede wszystkim pozyskiwanie funduszy pozabudżetowych, pracownie informatyczne, wspieranie rozwiązań proekologicznych, wsparcie osób wykluczonych społecznie, wspieranie działań sportowych oraz rozwój bazy infrastrukturalnej.
Nagrodą w konkursie oprócz wyróżnienia gminy w mediach ogólnopolskich jest puchar oraz dyplom dla gminy, oraz możliwość posługiwania się prestiżowym znakiem „Lider Rankingu Gmin Wiejskich 2020” i honorowym tytułem „Dobry Polski Samorząd 2020”.
Ogólnopolski Ranking Gmin i Powiatów to bezpłatny i dobrowolny konkurs prowadzony przez Związek Powiatów Polskich. Oceniając samorządy, eksperci ZPP wydają opinię według wielu kryteriów ujętych w dziewięciu grupach tematycznych takich jak: działania proinwestycyjne i prorozwojowe; rozwój społeczeństwa informacyjnego; rozwój społeczeństwa obywatelskiego; promocja rozwiązań z zakresu ochrony zdrowia i pomocy społecznej, promocja rozwiązań z zakresu edukacji, kultury i sportu; wspieranie działań na rzecz gospodarki rynkowej; promocja rozwiązań ekoenergetycznych i proekologicznych; współpraca krajowa i międzynarodowa; działania promocyjne.