Dzielnicowy z Tyszowiec uratował 62 -latka przed zamarznięciem!

Wczoraj dzielnicowy z Posterunku Policji w Tyszowcach podczas pełnionej służby w trakcie odwiedzin posesyjnych uratował 62-letniego mieszkańca gm. Rachanie przed wychłodzeniem. Policjant natychmiast wezwał pogotowie a następnie sprowadził mężczyznę w miejsce, gdzie mogła dojechać karetka pogotowia.

W dniu wczorajszym około godziny 9:00 dzielnicowy z Posterunku Policji w Tyszowcach asp. Waldemar Łuczak podczas pełnionej służby obchodowej na terenie gminy Rachanie zauważył mężczyznę w oknie domu stojącego na odludnym terenie. Okazał się nim 62-letni mężczyzna. Znajdował się w stanie wychłodzenia. Policjant natychmiast wezwał pogotowie a następnie sprowadził mężczyznę w miejsce, gdzie mogła dojechać karetka pogotowia. Po przyjeździe karetki mężczyzna został odwieziony do Szpitala w Tomaszowie Lubelskim. Jego życie i zdrowie nie są zagrożone. Dzięki czujności i  zaangażowaniu dzielnicowego udało się uchronić mężczyzny.

       Pamiętajmy aby w okresie zimowym zwracać uwagę na osoby samotnie zamieszkujące , w podeszłym wieku, znajdujące się pod działaniem alkoholu, które mogą być w stanie wychłodzenia aby w takich przypadkach natychmiast udzielać im pomocy  i informować  Pogotowie Ratunkowe bądź Policję a także dzwonić pod numer alarmowy 112.

 

źr. KPP Tomaszów Lubelski