Dąb z Pawłówki otrzymał imię Maksymilian

Wiekowy dąb szypułkowy, który znajduje się na cmentarzu wojennym w Pawłówce w gminie Rachanie, po wielu staraniach m.in Romana Miedziaka Wójta Gminy Rachanie, społeczności wsi Pawłówka oraz Katarzyny Ważnej inicjatorki przedsięwzięcia, otrzymał imię Maksymilian.

Uroczystości związane z aktem nadania imienia odbyły się w niedzielę, 1 sierpnia 2021 roku w Pawłówce a wybrane imię przypomina o św. Maksymilianie Kolbe, który jest patronem miejscowości.

W wydarzeniu uczestniczyli: Jarosław Korzeń Wicestarosta, Teresa Semczyszyn Wiceprzewodnicząca Rady Powiatu, Roman Miedziak Wójt Gminy Rachanie, Małgorzata Mamrocha, która przybyła w imieniu Tomasza Zielińskiego Posła na Sejm RP, Stanisław Stanibuła Zastępca Nadleśniczego Nadleśnictwa Tomaszów Lubelski, Bożena Juranek sołtys wsi Pawłówka, radni Rady Gminy, przedstawiciele Związku Piłsudczyków RP Oddział Tomaszów Lubelski a także ks. Krzysztof Kłos proboszcz parafii pw. Przemienienia Pańskiego w Rachaniach, który dokonał poświęcenia dębu “Maksymilian”.
źr. Powiat Tomaszowski