Bełżec: Wakacje z Gminnym Ośrodkiem Kultury – Podsumowanie

DSC02226Od 4 do 15 lipca, odbyły się wakacje w GOK-u. W zajęciach uczestniczyły dzieci klas 0-3 Szkoły Podstawowej.

Dzieci uczestniczące w zajęciach:

Zuzanna Kozyra, Magdalena Białek, Paulina Lasota, Bartosz Lasota, Artur Czekirda, Kuba Karolczak, Kacper Karolczak, Julia Dudzińska, Patryk Lipkowski, Marcel Jasiński, Oliwier Komadowski, Natalia Cienkusz, Dawid Czekirda, Wanessa Dudek, Jowita Pępiak, Milena Klisza, Martyna Zdeb, Laura Przednowek, Szymon Wiciejowski, Alicja Jasińska.

W poniedziałek rozpoczęliśmy od poznania się ze sobą, gier i zabaw i zajęć plastycznych. We wtorek dzieci wykonywały plansze w grupach, które oklejały plasteliną, po jej wykonaniu każda z grup miała za zadanie przedmuchać piłeczkę w jak najszybszym czasie od linii startu do linii mety, oczywiście nie zabrakło zabawy krzesełkowej oraz zabaw z muzyką. W środę zorganizowaliśmy zajęcia sportowe na orliku, dzieci doskonale bawiły się przy grach i zabawach ruchowych, uczestniczyły w torze przeszkód ,który pokonali bez żadnych problemów, graliśmy w piłkę nożną, lecz największą frajdą była gra w „zbijanego”. W czwartek odbyły się zajęcia plastyczno-techniczne dzieci miały za zadanie wykonać minionka z tubki po ręczniczku papierowym, wszystkie prace były bardzo ładne i staranne .W piątek odbyły się warsztaty kulinarne , dzieci wykonywały „sałatki owocowe” z galaretek, owoców ,bitej śmietany, posypane czekoladą, które zajadały ze smakiem, nie zabrakło również karaoke dzieci bardzo dobrze sobie radziły na scenie, a do tego miały super zabawę. Korzystając z pogody odwiedziliśmy pobliski stadion sportowy w Bełżcu, dzieciaki musiały zmierzyć się w przeciąganiu liny, gdzie świetnie się bawiły, nie zabrakło także zabaw na świeżym powietrzu. W czwartek odbyły się kalambury, zdjęcia z foto-budki a następnie dyskoteka dla dzieci, dodatkowo dzieci uczyły się tańca zwanego „belgijką”.Piątkową wycieczką zakończyliśmy tegoroczne wakacje- odwiedziliśmy Zamojską Manufakturę Słodyczy „Tęcza” w Zamościu, w której dzieciaki mogły obejrzeć pokaz robienia lizaków na koniec każdy z uczestników wycieczki mógł zrobić go własnoręcznie, następnie odwiedziliśmy olejarnie w Ruszowie – dzieci mogły zobaczyć jak powstaje olej i dowiedzieć się wiele ciekawych rzeczy, po pokazie dzieci próbowały oleju świątecznego kawałkami chleba. Wycieczkę zakończyliśmy ogniskiem i kiełbaskami.

Dziękujemy wszystkim dzieciom, które uczestniczyły w zajęciach i rodzicom za ich przyprowadzanie, mamy nadzieję, że spotkamy się już za rok a wakacje będą również udane!!!!!

źr. GOK Bełżec