Areszt za znęcanie się nad rodziną

Do tymczasowego aresztu na okres 3 miesięcy trafił 49-latek, który znęcał się nad rodziną. Mężczyzna groził żonie i prawie pełnoletniemu synowi pozbawieniem życia i spaleniem samochodu. Teraz grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Dyżurny tomaszowskiej komendy w poniedziałek otrzymał zgłoszenie o awanturze domowej na terenie gminy Jarczów. Na miejsce został natychmiast skierowany patrol policji. Jak się jednak okazało przed ich przybyciem pod wskazany adres 49-letni „agresor” uciekł z miejsca zamieszkania w nieznanym kierunku.

Jak ustalili policjanci, nietrzeźwy mężczyzna podczas awantury groził swojemu synowi i żonie pozbawieniem życia. Odgrażał się również spaleniem samochodu. Mundurowi natychmiast podjęli czynności zmierzające do zatrzymania mężczyzny. Dzielnicowi z Ulhówka ustalili miejsce ukrywania się agresora i go zatrzymali. Po wytrzeźwieniu, mężczyzna usłyszał zarzuty znęcania się nad rodziną oraz kierowania wobec nich gróźb karalnych.

Dziś Sąd Rejonowy w Tomaszowie Lub. zastosował wobec 49-latk środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy. Mężczyźnie grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Przemoc w rodzinie może przybierać różną formę, zarówno psychiczną jak i fizyczną. Jeżeli  czujesz, że bezpieczeństwo twoje albo twoich bliskich jest zagrożone natychmiast wezwij policję dzwoniąc na numer alarmowy 112. W celu uzyskania pomocy, możesz również skontaktować się ze swoim dzielnicowym lub zadzwonić na tzw. „Niebieską Linię” pod numerem 800 120 002.

Jeżeli doznajesz przemocy w rodzinie, nie bój się szukać pomocy!

 

źr. KPP Tomaszów Lubelski