363 rocznica zawiązania Konfederacji Tyszowieckiej (zdjęcia)

W sobotę 29 grudnia miała miejsce uroczystość poświęcona 363 rocznicy zawiązania Konfederacji Tyszowieckiej . która rozpoczęła się Mszą Świętą sprawowaną w intencji Ojczyzny przez Proboszcza naszej Parafii Księdza Piotra Kaweckiego. We Mszy Św. uczestniczyli przedstawiciele władz Gminy Tyszowce, z Burmistrzem Andrzejem Podgórskim i Przewodniczącym Rady Miejskiej Marcinem Kawałko na czele, radni, sołtysi, pracownicy Urzędu Miejskiego, żołnierze Armii Krajowej, członkowie Związku Piłsudczyków RP, dyrektorzy i przedstawiciele szkół gminnych oraz gromady zuchowej, strażacy i poczty sztandarowe, a także mieszkańcy naszej Gminy. Chór pod kierunkiem Pana Janusza Bogatko uświetnił nabożeństwo.

Po Mszy świętej delegacje złożyły wieńce pod pomnikiem na Placu im. Konfederacji Tyszowieckiej.
Następnie w Samorządowym Centrum Kultury odbyła się część artystyczna poświęcona rocznicy zawiązania Konfederacji Tyszowieckiej, przygotowana przez Panią Katarzynę Zabłocką wraz z uczniami Szkoły Podstawowej w Tyszowcach oraz Pana Grzegorza Piliszczuka wraz z zespołem Bell Canto. Młodzież szkolna pięknie prezentowała się w strojach szlacheckich, o które zadbała Pani Justyna Skowyra. Serdecznie dziękujemy za piękną oprawę tego niezwykłego wydarzenia. Mogliśmy również obejrzeć wystawę zdjęć dawnych Tyszowiec oraz wyroby własne z wosku Pana Jana Dudzińskiego, związane z dzisiejszym świętem i naszą Gminą.

Dziękujemy Wszystkim za obecność na tak ważnej dla Naszej małej Ojczyzny uroczystości. Dziękujemy również za pomoc w organizacji i wsparcie. To dla nas wielki zaszczyt, że mogliśmy razem z Państwem obchodzić tak ważne wydarzenie historyczne, jakim była Konfederacja Tyszowiecka.

 

źr. UM Tyszowce