Tomaszowski Dyskusyjny Klub Książki ma już 10 lat

8 czerwca Tomaszowski Dyskusyjny Klub Książki  działający przy Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Tomasza Zamoyskiego świętował 10-lecie swojego istnienia. Klub powstał w marcu 2007 roku.Dyskusyjny Klub Książki to projekt realizowany w ramach Programu Operacyjnego Promocja Czytelnictwa Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Kluby powstały z inicjatywy Instytutu Książki i działają przy jego wsparciu finansowym i merytorycznym. Pomysł oparty został na założeniu, że potrzebne są miejsca, w których można w małym, kameralnym gronie, rozmawiać o wspólnie czytanych książkach. W 10. rocznicę powstania TDKK  jego członkowie chcąc uczcić obchody roku św. Brata Alberta, odegrali role w widowisku pt. ”Dobry jak chleb”, opracowanym na podstawie dramatu Karola Wojtyły „Brat naszego Boga”. Spektakl przygotowany został pod kierunkiem pani Marii Krawczyk a wystąpili w nim uczniowie Zespołu Szkół Publicznych im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Podhorcach, Niepublicznej Szkoły Podstawowej Little Oxford w Tomaszowie Lubelskim oraz klubowicze. Dramat wystawiono na scenie Tomaszowskiego Domu Kultury dostarczając wielu emocjonujących i estetycznych wrażeń widowni.  

Dalsza część uroczystości miała miejsce w Miejskiej Bibliotece Publicznej, gdzie były kwiaty i podziękowania dla dyrektora Tomasza Zielińskiego i moderatora klubu Alicji Stojko, która przedstawiła dziesięcioletnią aktywność klubu. Urodzinowe spotkanie uświetnił występ uczniów Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia im. Andrzeja Cwojdzińskiego i przygotowany na tę okazję tort.

źr. MBP Tomaszów Lubelski