Laureat sprzedany

laureatTo była druga w tym roku próba sprzedaży hotelu Laureat. Tym razem się udało. Hotel został sprzedany za 1 mln 347 tys. 400 zł. Kupiła go B 4 Bartecki Spółka Komandytowa z Tomaszowa Lubelskiego. Przetarg odbył się 16 września.

Wadium wpłaciło dwu oferentów. Jak dowiedzieliśmy się, jeden z nich zrobił to za późno. Dlatego w przetargu uczestniczyła tylko B 4 Spółka Komandytowa z Tomaszowa Lubelskiego. O ile na początku roku Laureat można było kupić za 2 mln 688 tys. zł, to tym razem jego cenę obniżono o połowę do 1 mln 344 tys. Nabywca zapłaci miastu 1 mln 347 tys. 400 zł.

Hotel Laureat przy ulicy Lwowskiej to czterokondygnacyjnych budynek o powierzchni użytkowej ponad 2,1 tys. mkw. Posiada 47 pokoi, windę, salę konferencyjną o pow. 52 mkw, zaplecze gastronomiczne i parking przed budynkiem na 8 pojazdów. Położony jest na działce o powierzchni 1463 m kw. Jest także w połowie współwłaścicielem przyległej 8-arowej działki oraz piwnicy, w której znajduje się kotłownia. Miasto zostało właścicielem Laureata w latach 90. Na początku 2011 roku radni miejscy zdecydowali o sprzedaży obiektu.

Cztery zorganizowane wtedy przetargi nie przyniosły rezultatu. Nie udało się także sprzedać Laureata z wolnej ręki. Wartość nieruchomości oszacowano początkowo na ponad 6 mln zł. Potem cenę tę obniżano.

mad

źr. Kronika Tygodnia