Jubileusz 100-lecia urodzin Pani Anny Pyc

Dnia 18 lutego 2017 r. odbyła się niecodzienna uroczystość. Pani Anna Pyc – mieszkanka Majdanu Sopockiego Drugiego obchodziła 100 – lecie urodzin.

Urodziła się 18 lutego 1917 r. w Rosji, gdzie jej rodzice znaleźli się po I wojnie światowej. Jest najstarsza z rodzeństwa. Jej siostra bliźniaczka i młodszy brat Andrzej zmarli w Rosji jako niemowlęta. Rodzina wróciła do kraju po wojnie polsko – bolszewickiej i osiedliła się w Majdanie Sopockim Drugim i tutaj urodziły się dwie siostry.
Pani Anna należy do pokolenia głęboko doświadczonego przez życie. W czasie II wojny światowej została wywieziona na roboty przymusowe do Niemiec, gdzie przebywała do roku 1945. W roku 1949 wyjechała na Ziemie Odzyskane w okolice Koszalina. Przez 8 lat pracowała w PGR Karkowo, a w roku 1957 powróciła do rodzinnej miejscowości i podjęła pracę w Tartaku Długi Kąt. Ciężka, wyczerpująca praca spowodowała, że Pani Anna ciężko zachorowała i w kwietniu 1973 r. przeszła na rentę chorobową.

Jubilatka urodziła 3 córki, 2 osiedliły się w woj. zachodniopomorskim, sama zamieszkuje z najmłodszą Bogusławą. Pani Anna ma 6 wnuków, 7 prawnuków i 3 praprawnuków.

W tym szczególnym dniu Panią Annę odwiedził Wójt Gminy Susiec Zbigniew Naklicki, Kierownik USC Piotr Najda, Kierownik Inspektoratu ZUS w Tomaszowie Lubelskim Janina Łasocha, ksiądz dr Krzysztof Śniosek – miejscowy proboszcz, przełożone i siostry zakonne ze zgromadzenia Felicjanek oraz licznie zgromadzona rodzina. Były życzenia dobrego zdrowia, upominki i toast.
Pani Anna otrzymała również list gratulacyjny od Pani Premier Beaty Szydło.

źr. Gmina Susiec