Chór „Legenda” z Wożuczyna ma już 15 lat

W sobotę 14 października 2017r. odbyły się uroczystości jubileuszowe 15-lecia istnienia chóru „Legenda” z Wożuczyna, który działa pod patronatem Gminnego Ośrodka Kultury w Rachaniach. Uroczystości rozpoczęto mszą świętą odprawioną w intencji jubilatów. Kościół parafialny w Wożuczynie w tym dniu miał wyjątkowo piękną oprawę muzyczną, ponieważ pieśni mszalne wykonywane przez samych jubilatów wzruszyły słuchaczy swoim pięknym brzmieniem. Dalsze uroczystości zorganizowane zostały w świetlicy wiejskiej w Wożuczynie. Pani Stanisława Fuk – kierownik organizacyjny zespołu serdecznie przywitała wszystkich obecnych.

W uroczystościach uczestniczyły władze gminy na czele z Wójtem Gminy Panem Romanem Miedziakiem, przedstawicielem Starostwa w Tomaszowie Lub. Panem Tadeuszem Stanibułą, Dyr. GOK w Rachaniach Panem Stanisławem Seńko. Obecni byli także duszpasterze parafii Wożuczyn – ks. proboszcz Bogdan Jaworowski, ks. wikariusz Mateusz Kicka, rezydent ks. kan. Zbigniew Pietrzak oraz członkowie zaprzyjaźnionych zespołów „Płomyk” i „Kalina” z Wożuczyna Cukrowni. Doceniając pracę, osiągnięcia i dorobek artystyczny zespołu, na ręce Pani Stanisławy Fuk złożono listy gratulacyjne, dyplomy, statuetki i kosze ze słodyczami. Po złożeniu życzeń zaproszono wszystkich na uroczysty obiad.

W dalszej części uroczystości jubileuszowych zespół przedstawił swój dorobek artystyczny i osiągnięcia, prezentując koncert pieśni religijnych, patriotycznych, ludowych oraz biesiadnych. Koncert wszystkim się bardzo spodobał i został nagrodzony wielkimi brawami. Zespoły „Płomyk i „Kalina” również dały swoje koncerty, które zadedykowały jubilatom. Do tańca przygrywał zespół muzyczny, wszyscy bawili się doskonale. Życzymy kolejnych lat owocnej pracy, obfitych w sukcesy i osiągnięcia, a znając zaangażowanie członków zespołu, wiemy, że to się uda.

 

źr. GOK Rachanie