Udane starty lekkoatletów z Tomaszowa Lubelskiego w Zamościu

2 maja w dniu Święta Flagi Narodowej w Zamościu odbyły się Ogólnopolskie Biegi Wokół Twierdzy Zamość pod patronatem posła na sejm RP Sławomira Zawiślaka. Bardzo dobrze zaprezentowali się biegacze z Tomaszowa Lubelskiego. Wśród naszych zawodników pierwsze miejsca zajęli Henryk Ostrykiewicz ( 5000m) w kategorii powyżej 60 lat oraz Joanna Fus ( 600m) w kategorii IV klasy. W tej samej kategorii wiekowej Julia Wróbel zajęła V msc. Na dystansie  600m wśród uczennic klas V-VI Wiktoria Wacko zajęła VI msc. a jej koleżanka Katarzyna Dziura była VIII.

Wśród chłopców Albert Rachański był IV. W kategorii gimnazjów klasy I Kacper Kostrubiec wywalczył brązowy medal zajmując III msc. a jego kolega Maciej Kuczyński był VII. W klasach II-III gimnazjum nasi zawodnicy zdobyli po dwa medale , wśród dziewczyn Marlena Mróz zajęła II msc. Wiktoria Rachańska III msc., Maja Jasina była V. W tej samej kategorii, ale wśród chłopców ponownie nasi zawodnicy stanęli na podium – Piotr krupa zajął II msc, Patryk Luty III msc. Maciej Skalski V msc. Dawid Węgrzyn VI msc. Mateusz Dorosz X msc a Wojciech Cichoń był XII. W biegu seniorek na 5000m w kategorii do 20 lat bardzo dobrze pobiegła Aleksandra Słoboda zajmując II msc.

Były to kolejne biegi w których zawodnicy TKS TOMASOWIA odnieśli sukcesy. Zawodników do zawodów przygotowywali Małgorzata Gdańska, Marcin Nieśpiał, Krzysztof Jaremko Tomasz Wawrzusiszyn oraz Mirosław Fus.