Już tylko Huczwa Tyszowce i Unia Hrubieszów pozostają w walce o awans do IV ligi. (Zdjęcia)

W bardzo dobrych nastrojach są po weekendowych meczach zamojskiej klasy okręgowej kibice drużyn z powiatu tomaszowskiego, ponieważ wszystkie odniosły zwycięstwa. Do zwycięstw Huczwy Tyszowce i to okazałych jesteśmy już przyzwyczajeni nic więc dziwnego, że teraz ofiarą podopiecznych trenera Marcina Łysia padła Olimpia Miączyn, która przegrała 7:0. Piłkarze z Tyszowiec mają nadal 6 punktów przewagi nad Unią Hrubieszów i już wiadomo, że te dwa zespoły stoczą walkę o awans do IV ligi. W meczu na szczycie hrubieszowianie pokonali u siebie Victorię Łukowa Chmielek i trudno spodziewać się, by ta drużyna była w stanie włączyć się jeszcze na poważnie do gry o awans, gdzie obecnie traci do lidera 12 punktów. To nierealne.

Po dwóch porażkach wyjazdowych zwycięstwo odnieśli piłkarze Orkana Bełżec, którzy na własnym stadionie podejmowali Olimpiakos Tarnogród. Gospodarze już w pierwszej połowie rozstrzygnęli mecz, strzelając trzy gole. Wprawdzie drugą część 2:1 wygrali goście, ale zwycięstwo Orkana nie było ani przez chwilę zagrożone. Cenną wygraną odnieśli również piłkarze Korony Łaszczów, którzy pokonali Włókniarz Frampol. Na prowadzenie podopiecznych trenera Jerzego Bojko wyprowadził w 12 minucie Przemysław Wawryca, a końcowy rezultat w 75 minucie ustalił Piotr Borowiak.

AKTUALNA TABELA

Huczwa Tyszowce – Olimpia Miączyn 7:0 (2:0)

bramki: Droździel 15′, T. Raczkiewicz 16′, 60′, Ziółkowski 47′, 84′, Kaczoruk 55′ (samobójcza), Bubeła 90+3

Huczwa: Kierepka (64′ Wojtaszek) – Materna, Anioł, Gilarski (75 Sobolewski) – Baran, Bubeła, Kwarciany (75′ Maliszewski), Dębicki (46′ Ziółkowski), T. Raczkiewicz, Wybranowski – Droździel (55′ Karaszewski)

Orkan Bełżec – Olimpiakos Tarnogród 4:2 (3:0)

bramki: K. Czachor 8′, Wiciejowski 35′, M. Czachor 40′, Kołodziejski 63′ (z karnego) – Stetskiv 54′, Savchuk 87′

Orkan: Nowicki –Bajwoluk, Błyskoń (80′ Nowak), Łasocha (64′ Stadnicki), Kowal – Kołodziejski (80′ Skulik), Wiciejowski, Kawałko (46′ Cisek), Krupa, Michał Czachor – Karol Czachor (75′ Jędrzejewski)

Korona Łaszczów – Włókniarz Frampol 2:0 (1:0)
bramki: Wawryca 12′, Borowiak 75′

Korona:Mac – Huzar, Krawczyk, Brytan, Swatowski – Jamroż, Kielar (80′ Nizio), Stefanik, Wojnarski (55′ Śrótwa), Wawryca, Borowiak (85′ Rębisz)