Derby dla Tomasovii !!! AZS UMCS Lublin – TKS Tomasovia 0:3

lublin tomasovia 185
Sobotni mecz z AZS UMCS Lublin miał wiele podtekstów dlatego wynik meczu był sprawą otwartą. Trener Stanisław Kaniewski bardzo obawiał się konfrontacji z lubelską ekipą, która notowała ostatnio dobre wyniki. Dodatkowo jak każdy wie derby rządzą się własnymi prawami i siatkarki TKS Tomasovia zdawały sobie z tego sprawę. Podeszły do meczu bardzo skoncentrowane i zmotywowane. Mecz decydował kto przez najbliższy okres będzie rządził w żeńskiej siatkówce na Lubelszczyźnie.
Tuż przed meczem ekipa z Tomaszowa miała poważny problem bo na rozgrzewce kapitan naszego zespołu Marta Jasiewicz doznała kontuzji kręgosłupa i została zniesiona z boiska przez służby medyczne. Trener Kaniewski w ekspresowym tempie przemeblował ustawienie zespołu posyłając do gry Gabrielę Kostur.

lublin tomasovia 183
Sytuacja ta chyba jeszcze bardziej podziałała mobilizująco na nasze siatkarki i od samego początku meczu nadawały ton grze. Prowadziły od pierwszego do ostatniego punktu w secie.
Najbardziej wyrównanym setem była druga potyczka. Set toczył się punkt za punkt, lecz wtedy do gry w obronie włączyła się Małgorzata Hajduk, która czterokrotnie pojedynczym blokiem zatrzymywała ataki rywalek. Wygrywamy seta do 22 i prowadzimy już 2:0 w setach.
Trzeci set to bardzo dobra gra w polu i doskonałe przyjęcie, co pozwala wyprowadzać skuteczne ataki Darii Szubiak.
Bardzo ambitnie zagrała Agata Bartłomiejczyk, dla której był to powrót po latach na lubelską halę. W latach wcześniejszych Agata była zawodniczką AZS UMCS TPS Lublin.
Całemu zespołowi należą się słowa uznanie i pochwały. Zarówno za bardzo dobrą grę jak i koncentrację od początku do końca spotkania. W ekipie z Lublina nie wystąpiła z powodów osobistych najbardziej doświadczona Sylwia Obszyńska, była zawodniczka BKS Szóstka Biłgoraj.
Najwięcej punktów z naszym zespole zdobyły Daria Szubiak i Małgorzata Hajduk po 13.
Meczem z Lublinem zakończyliśmy pierwszą rundę rozgrywek. W następnej kolejce czeka nas pierwszy mecz rundy rewanżowej w Sędziszowie z tamtejszą Marbą.

AZS UMCS Lublin – Tomasovia Tomaszów Lub. 0:3 (19:25, 22:25, 21:25)
TKS TOMASOVIA Tomaszów Lubelski: Sylwia Szeliga (punkty 5), Agata Bartłomiejczyk (7), Marta Cichoń (2), Gabriela Kostur (6) Małgorzata Hajduk (13), Daria Szubiak (13), Paulina Czekajska (libero) oraz Patrycja Kaniewska (1), Martyna Dzida (3), rezerwowa: Wiktoria Beńko, Marta Jasiewicz, trener: Stanisław Kaniewski i Jerzy Senejko.