Apel o zerwanie współpracy z tymi ukraińskimi miastami, w których promuje się banderyzm

Postautor: Gość » 23 kwie 2018, o 12:21

My, świadkowie historii, którym udało się uciec spod siekier i wideł ukraińskich morderców, zwracamy się do prezydentów, starostów i burmistrzów polskich miast, do samorządów współpracujących z ukraińskimi miastami, by wobec nasilających się na Ukrainie antypolskich nastrojów, przeanalizowały raz jeszcze zasady współpracy i zerwały tę współpracę z tymi miastami, w których rozkwita ideologia banderowska, gloryfikująca ludobójstwo dokonane na Polakach przez takich morderców jak Bandera, Szuchewycz, Kłaczkiwski i im podobni, a banderowskie czerwono – czarne flagi powiewają nad urzędami miejskimi. Przypominamy doły śmierci, bez trumien, pożegnań, modlitw i krzyży, do których kaci wrzucali ciała naszych zamordowanych rodaków jak szczątki zwierząt. To były ofiary Organizacji Ukraińskich Nacjonalistów i Ukraińskiej Powstańczej Armii, formacji kolaborujących z Hitlerem i III Rzeszą

http://prawy.pl/69889-apel-o-zerwanie-w ... banderyzm/
Na górę

Postautor: Gość » 23 kwie 2018, o 12:23

".... dla wielu z nich, którzy stracili bliskich w wyniku zbrodni OUN-UPA, nie ma żadnej różnicy między ludobójcą niemieckim, sowieckim a ukraińskim, tym bardziej nie mogą zrozumieć relatywizowania zbrodni i dzielenia ofiar na te „lepsze” zastrzelone niemiecką czy sowiecką kulą i te „gorsze” zatłuczone banderowską siekierą.

– Gdy polscy radni w ten sposób traktują ofiarę życia naszych krewnych, czujemy się obywatelami drugiej kategorii, choć to Kresowiacy ponieśli największe straty i zawsze stali przy Bogu i Ojczyźnie. Szczególnie bolesne, gdy to samorządowcy z miast i powiatów zamieszkiwanych obecnie w większości przez Kresowian z powodu nieświadomości, niedostatków wiedzy historycznej, bywa z powodów czysto materialnych, podejmują decyzje o podpisywaniu umów partnerskich bez wcześniejszej weryfikacji ukraińskich partnerów – piszą autorzy listu..."
Na górę

Postautor: Gość » 23 kwie 2018, o 12:26

Bierzmy przykład z Pabianic, które zrywają umowę o współpracy z miastem Kuźniecowsk, obecnie Warasza, na Ukrainie. Uznały bowiem, że miasto, które nadało honorowe obywatelstwo Banderze i Szuchewyczowi, nie jest godne, by dalej z nim współpracować. Także włodarze Bełchatowa, współpracujący dotychczas z włodarzami Nowogradu Wołyńskiego, od kiedy dowiedzieli się, że Ukraińcy zorganizowali w tym mieście turniej bokserski ku czci Bandery, Szuchewycza i UPA, zastanawiają się nad dalszą współpracą. Z kolei radni Zamościa napisali list do Rady miasta Łuck, potępiając nadanie Banderze tytułu „Honorowego Obywatela”.


http://prawy.pl/69889-apel-o-zerwanie-w ... banderyzm/


Władze Nowej Sarzyny zawiesiły współpracę z ukraińskim miastem partnerskim w odpowiedzi na jawną gloryfikację Bandery...

Źródło: https://www.prawdaobiektywna.pl/polska/ ... m-442.html
Na górę

Postautor: Gość » 23 kwie 2018, o 12:38

Rada Miejska Rawy ruskiej nadała honorowe obywatelstwo miasta Rawa Ruska Stepanowi Banderze, jednemu z największych zbrodniarzy XX wieku.. Utworzona przez Stepana Banderę frakcja OUN-B ponosi odpowiedzialność za zorganizowane ludobójstwo polskiej ludności cywilnej na Wołyniu i Małopolsce Wschodniej.

http://www.ivrozbiorpolski.pl/index.php?page=rawa-ruskaNa Sesji była też obecna Rozalia Wielosz, która – jako jedyna ze swojej rodziny – przeżyła ludobójstwo w miejscowości Teresin na Wołyniu. Pani Rozalia przez kilkanaście minut opowiadała ze szczegółami o tym jak w jej obecności „banderowcy” mordowali jej rodzinę. Kobieta doskonale pamięta wszystkie fakty, choć miała wtedy 8 lat. Słuchający mieli świeczki w oczach.

- Nie odczuwam żadnej nienawiści do Ukraińców przecież, ale niech robią sobie bohatera z kogoś innego – powiedziała na koniec.

http://tomaszowlubelski.naszemiasto.pl/ ... id,tm.html
Na górę

Postautor: Gość » 23 kwie 2018, o 12:53

24 2011r. stycznia Rada Miejska w Żółkwi podjęła decyzję o nadaniu Stepanowi Banderze tytułu honorowego obywatela miasta. Jak podaje portal zaxid.net, informacja pochodzi od rzecznika prasowego partii „Swoboda”.

Ponadto, deputaci żółkiewscy poparli oświadczenie Lwowskiej Rady Obwodowej sprzeciwiające się anulowaniu dekretu byłego prezydenta Ukrainy, Wiktora Juszczenki, o nadaniu Stepanowi Banderze tytułu „Bohatera Ukrainy”. W zeszłym tygodniu podobną decyzję podjęli również radni miasta Dublany i Rawa-Ruska na Lwowszczyźnie.

Stepan Bandera został już ogłoszony honorowym obywatelem takich miast na zachodniej Ukrainie, jak Lwów, Iwano-Frankowsk (d. Stanisławów), Tarnopol, Łuck, Truskawiec, Kowel i Sokal.http://www.bibula.com/?p=31248
Na górę

Postautor: Gość » 23 kwie 2018, o 13:25

A który banderowiec wie co to honor :?:
Na górę

Postautor: Gość » 23 kwie 2018, o 14:37

Rada miasta Lublin jest oburzona heroizacją UPA i SS Division "Galicja" w miastach partnerskich: Łucku, Lwowie i Iwano-Frankowsku.

Radni domagają się, w tym także od centralnych władz obwodowych Wołyniu, aby okazały szacunek ludności, która, według strony polskiej, zginęła z rąk nacjonalistów ukraińskich w czasie "rzezi Wołyńskiej" w 1943-44 roku - poinformowały Wołyńskie Nowiny powołując się na Radio Lublin.

Lubelscy radni podczas sesji jednogłośnie przyjęli oświadczenie w "sprawie zagłady ludzi na Wołyniu w latach 1943-44 lat."

"W trosce o pamięć historyczną i wzajemną współpracę między naszymi społecznościami Rada Miasta Lublin zwraca się z apelem do samorządów miast partnerskich Lublina: Łucka, Lwowa i Iwano-Frankiwska o uszanowanie pamięci Polaków a także Ukraińców, Żydów, Ormian i Czechów pomordowanych na Wołyniu w latach 1943-1944 przez oddziały OUN-UPA oraz SS "Galizien"." - mówi dokument.

Wzajemne partnerstwo, współpraca i przyjaźń, na które od wielu lat pracujemy, nie mogą opierać się na braku jednoznacznego, krytycznego stanowiska wobec zbrodni i bestialstwa popełnionych na bezbronnej ludności cywilnej.

Szacunek wobec naszej wspólnej, niekiedy bardzo trudnej, historii jak również hołd oddany naszym pomordowanym rodakom, to jeden z fundamentów dalszych owocnych relacji między naszymi miastami i społecznościami.

Wszelka forma gloryfikowania twórców zbrodni, jaką była rzeź niewinnej ludności Wołynia i sprzyjanie kultywowaniu tych wydarzeń, powinny zostać potępione przez naszych ukraińskich partnerów." - uważają radni z Lublina.

http://www.kresowianie.info/artykuly,n1 ... eniem.html
Na górę

Postautor: Gość » 23 kwie 2018, o 14:45

W mieście Krzemieniec w Obwodzie Tarnopolskim odsłonięto kolejny pomnik lidera Organizacji Ukraińskich Nacjonalistów Stepana Bandery.

Realizacja inicjatywy krzemienieckiego Kongresu Ukraińskich Nacjonalistów była możliwa dzięki artystycznemu mecenatowi Wołodymyra Czuba, który pokrył wszystkie wydatki.

Udział w odsłonięciu pomnika wziął udział mer Krzemieńca Ołeksij Kowalczuk, przewodniczący Kongresu Ukraińskich Nacjonalistów Stepan Braciuń oraz przedstawiciele lokalnej społeczności.

http://www.portal.arcana.pl/Kolejny-pom ... ,1529.html


Rawa Ruska, Żółkiew, Krzemieniec. Wszędzie Bandera heroj. :roll: Naprawdę polskie ofiary banderowskiej siekiery sa jakieś gorsze od ofiar sowieckiej kuli bo chyba nikomu by nie przyszło do głowy współpracowac z miastem które ma Stalina za bohatera
Na górę

Postautor: Gość » 23 kwie 2018, o 21:35

Rok 2011

Rada Miasta Tomaszów Lubelski wspólnie z mieszkańcami protestuje przeciw nadaniu honorowego obywatelstwa przez samorząd partnerskiego miasta Żółkiew Stepanowi Banderze.

Pamiętamy, że stał on na czele oddziałów OUN-UPA, które zgładziły wiele tysięcy Polaków. Nawet najpiękniejsza idea, jaką jest. walka o niepodległość swego narodu nie usprawiedliwia mordowania bezbronnych sąsiadów innej narodowości. Zła, nienawiści, doznanych krzywd nie można przykrywać płaszczem bohaterstwa czy patriotyzmu.


https://wpolityce.pl/polityka/115317-ra ... i-banderze
Na górę

Postautor: Gość » 24 kwie 2018, o 16:01

"Polskie samorządy powinny zerwać współpracę z ukraińskimi partnerami, którzy czczą OUN, UPA i SS Galizien. – uważają świadkowie banderowskiego ludobójstwa."
https://kresy.pl/wydarzenia/polska/swia ... um=browser
Na górę

Postautor: Gość » 24 kwie 2018, o 22:02

Jednak my tak nie robimy, nie mamy żadnej instytucji, która do Ukraińców, skoro o nich mówimy dotrze z przesłaniem: „My Polacy chcemy dobrych stosunków z państwem ukraińskim, ale warunki są takie, takie, a takie”. Nikt nie dotrze do Ukraińców z polskim punktem widzenia, że to co się stało na Wołyniu nie było, jak naucza się w szkole wojną domową, lub chłopską tylko zbrodnią i eksterminacją ze strony nacjonalizmu ukraińskiego. Nikt nie dociera do Ukraińców z przesłaniem jakie są polskie interesy i do jakiego stopnia są one zbieżne z interesami ukraińskimi, a do jakiego stopnia są sprzeczne z tymi interesami. Są tylko ludzie zacni prywatnie, ale wykonujący robotę szkodliwą. Jadą na Ukrainę jako tacy emisariusze hasła „Za wolność naszą i waszą” i gwarancją, że będziemy każdy zryw przeciw Rosji popierać, nawet jeśli ten zryw będzie obiektywnie szkodliwy dla polskich interesów, czy wręcz w równym stopniu zwrócony przeciwko Polakom.

http://prawy.pl/10555-rafal-ziemkiewicz ... ukraincow/
Na górę

Postautor: Gość » 24 kwie 2018, o 23:26

nstytucja miast partnerskich jest jak najbardziej godna pochwały, w założeniu służy rozwojowi współpracy na wielu płaszczyznach (gospodarczej, kulturalnej, oświatowej, zdrowotnej etc.) oraz pogłębieniu dobrych relacji dwustronnych. Oparta jest na przepisach ustawy z dnia 8 marca 1990 r. o samorządzie gminnym (rozdział 2 art. 7.1, pkt. 20 i art. 18.2, pkt. 12a) oraz ustawy z dnia 15 września 2000 r. o zasadach przystępowania jednostek samorządu terytorialnego do międzynarodowych zrzeszeń społeczności lokalnych i regionalnych.

Jeżeli przez międzynarodowe zrzeszenie uznać związek dwóch miast partnerskich, to w myśl ostatniego z wymienionych aktów prawnych, polska miejscowość może zawrzeć taką umowę jedynie zgodnie z polskim prawem wewnętrznym, priorytetami polityki zagranicznej państwa polskiego i jego międzynarodowymi zobowiązaniami. Rodzinom ofiar zamordowanym przez ukraińskich zbrodniarzy z Organizacji Ukraińskich Nacjonalistów (OUN), Ukraińskiej Powstańczej Armii (UPA), ukraińskiej 14 Dywizji SS-Galizien trudno byłoby doprawdy uwierzyć, iż priorytetami polskiej polityki zagranicznej jest przemilczanie i zakłamywanie ludobójstwa ludności polskiej dokonanego przez Ukraińców lub nawet gloryfikacji osób odpowiedzialnych za te masowe mordy (choć postawa niektórych polskich polityków pozwala mieć w tym względzie uzasadnione wątpliwości)

https://www.magnapolonia.org/apel-kreso ... ydenta-rp/
Na górę

Postautor: Gość » 25 kwie 2018, o 10:18

W czasie wojny i okupacji 1939 - 1945 Kraków stał się siedzibą OUN. W kwietniu 1940 roku powołano do życia Ukraiński Centralny Komitet.
/ UCK / finansowany z kasy Abwehry. Abwehra - Dywersyjno - Sabotażowa Centrala Wehrmachtu. Stepan Bandera, współuczestnik mordów Polaków na Wołyniu - "wódz" OUN wziął udział w utworzeniu dwóch ukraińsko - hitlerowskich batalionów / "Nachtigall" i "Roland" /. Batalion "Nachtigall" ( niem. Słowiki) - niemiecki batalion złożony z Ukraińców , działający w roku 1941 , w czasie II wojny światowej . Oficjalna nazwa niemiecka: Sondergruppe Nachtigall . Przez propagandę ukraińską wraz z batalionem "Roland" określany był mianem Drużyn Ukraińskich Nacjonalistów . Batalion "Nachtigall" w lipcu 1941 roku na Wzgórzach Wuleckich we Lwowie wymordował 45 profesorów wyższych lwowskich uczelni, w tym trzykrotnego premiera rządu II RP Kazimierza Bartla i Adama Sołowija najstarszego 82 - letniego ginekologa - położnika, profesora Uniwersytetu Jana Kazimierza, którego mój ojciec Maurycy Marian Szumański - również zamordowany w następnej akcji ukraińskich nacjonalistów w listopadzie 1941 roku - był asystentem.

Zbrodnie ukraińskich nacjonalistów - banderowców dokonane na Polakach były tak okrutne, nieludzkie, bestialskie, zapewne niepowtarzalne w swoim zwyrodnialstwie. Wydają się one okrutniejsze nawet od ludobójstwa hitlerowskiego, czy sowieckiego na Polakach, choć oczywiście trudno te zbrodnie porównywać. Zbrodnie nacjonalizmu ukraińskiego w swym założeniu objęły wszystkich Polaków, których udało się dosięgnąć, od nienarodzonych dzieci i niemowląt, po starców, bez różnicy płci. W tym sensie porównać je można jedynie do Holokaustu Żydów. Ludobójstwo to połączone było ze stosowaniem najbardziej barbarzyńskich z możliwych tortur / zabijanie ofiar siekierami i nożami, topienie w studniach, również małych dzieci, wyrywanie części ciała, wydłubywanie oczu, przepiłowywanie, rozrywanie końmi, rozpruwanie brzuchów, obcinanie genitaliów, miażdżenie jąder, krzyżowanie na drzwiach itp. /.

Mimo znęcania się przez Rosjan, czy Niemców nad aresztowanymi w czasie śledztw, o takich czynach i to jeszcze popełnianych na skalę masową nie było mowy. W przypadku Wołynia celem był mord na wszystkich Polakach, nie było żadnych "wezwań do opuszczenia" tego terenu, ani prób ich wysiedlenia. Przeciwnie, Polaków chcących uciekać przed ludobójstwem, mających już miejsce w sąsiednich powiatach, zachęcano do pozostania, "gwarantując" im bezpieczeństwo, czasem nawet na piśmie, lub wręcz grożono, że ucieczka traktowana będzie jak zdrada wobec Ukraińców - tylko po to, by ich wszystkich na miejscu wymordować. W Małopolsce Wschodniej występowały obie formy, nakazy natychmiastowego opuszczenia terenu / w przeciągu kilku do 48 godzin /, oraz bestialskie mordy dokonywane bez ostrzeżenia. W przeciwieństwie do ludobójstwa ukraińskiego, ludobójstwo niemieckie, czy sowieckie realizowane było przez zbrodnicze formacje mundurowe - SD, NKWD. W przypadku tego pierwszego, poza banderowską UPA, formacjami bulbowców i melnykowców, czy ukraińskiej policji, uczestniczyły w nich dziesiątki tysięcy lokalnych ukraińskich chłopów, w tym tzw. "Samoobronni Kuszczowi Widyłły", sąsiedzi, bandy uzbrojone w siekiery, czy widły.

Mało tego, w mordach uczestniczyły także kobiety, wyrostki, a nawet dzieci ukraińskie, zajmując się grabieżą, podpaleniami i dobijaniem ocalałych, lub rannych. Występowało nieznane w historii dotąd zjawisko mordów na współmałżonkach i dzieciach z mieszanych małżeństw. Często przymuszano żonę, lub męża do własnoręcznego zabicia współmałżonka i dzieci. Ludobójstwa nie dokonali okupanci, ale Ukraińcy - obywatele polscy, mieszkańcy tamtych terenów, nie wykazując najmniejszej lojalności wobec swego państwa. Jednak w chwili kolejnego zagrożenia, właśnie na to obywatelstwo się powoływali, lub posługując się dokumentami pomordowanych ofiar, "repatriowali" się masowo do naszego kraju po wojnie. Ukraińcy stosowali taktykę "spalonej ziemi

https://www.rodaknet.com/rp_szumanski_73.htm
Na górę

Postautor: Gość » 26 kwie 2018, o 23:11

a co my takiego mamy z tej współpracy?
Na górę

Postautor: Jeremiah » 27 kwie 2018, o 11:22

Stowarzyszenie „Wspólnota Samorządowa Doliny Sanu” złożyło w środę w Urzędzie Miasta w Przemyślu swoje uwagi do oferty Związku Ukraińców w Polsce, który zaproponował realizację w mieście zadania publicznego pod nazwą „100 Lat Niepodległości RP i praw człowieka – od Wilsona, Daszyńskiego do WATCH DOCS”. Organizacja tej imprezy miałaby być finansowana z pominięciem otwartego konkursu ofert. Treść uwag zamieściła na swoim blogu prezes Stowarzyszenia Małgorzata Dachnowicz. Oprócz niej w imieniu zarządu pismo podpisali Andrzej Zapałowski i Mirosław Majkowski.

https://kresy.pl/wydarzenia/spoleczenst ... dleglosci/
Na górę


Wróć do „Polityka krajowa i zagraniczna”