pół etatu!!!

Sprawy związane z Tomaszowem Lubelskim i jego okolicami.

Postautor: agemo » 15 lis 2017, o 18:14

zwolniłam się od pracodawcy który płacił "pare groszy" przy czym żył jak pan ! teraz mam lepiej wiem za co pracuje i dla kogo !
Na górę

Postautor: zofia » 15 lis 2017, o 20:23

pracodawca myśli ze otworzy sklep i jest panem bo ma towar na polce a tu ważny jest sprzedawca jak go sprzeda jak obsłuży czy klient wróci i takiemu powinno się płacić bo taki pracownik to skarb
Na górę

Postautor: Gość » 16 lis 2017, o 12:48

Jeżeli chcesz zatrudnić pracownika na umowę o pracę, na pełen etat, to będziesz związany przepisami o minimalnym wynagrodzeniu, czyli najmniejszą kwotę, którą możesz zapłacić swojemu pracownikowi to w 2017 r. – 2 000 zł brutto. Bardzo ważne jest to, że chcąc płacić pracownikowi 2 000 zł na miesiąc, tak naprawdę będziesz musiał zapłacić 2 412,20 zł. Wiąże się to z obowiązkami, które spoczywają na pracodawcy, czyli na odprowadzaniu składek na ubezpieczenia społeczne i zdrowotne. Czyli na ubezpieczenie rentowe, emerytalne, wypadkowe, fundusz pracy, fundusz gwarantowanych świadczeń pracowniczych będziesz musiał odprowadzać co miesiąc dodatkowe 412,20 zł. Kwota 2 000 zł, jest wynagrodzeniem brutto. Oznacza to, że Twój pracownik z tego wynagrodzenia również będzie musiał odprowadzić składki na ubezpieczenia społeczne, czyli na rękę dostanie tylko 1 459,48 zł. Jeżeli doceniasz swojego pracownika i chcesz mu podnieść pensję do 2 500 zł oznacza to, że tak naprawdę będziesz musiał wydać 3 015,25 zł brutto.
Rodzaj kosztów firmy:
Czynsz 1 500,00 zł/miesiąc
Media 200 zł/miesiąc
Abonament za internet i telefon 150 zł/miesięcznie
Wyposażenie biura założenie 2 500,00 zł następnie stałe opłaty (papier, przypory biurowe, i inne)
Zakup urządzeń technicznych 4 000,00 zł
Prowadzenie strony internetowej (domena, serwer) 400 zł/rocznie
Szkolenia pracowników 360 zł/miesiąc
Dostęp do programów i portali branżowych 300 zł/miesiąc
Koszty marketingu i sprzedaży 400 zł/miesiąc
Księgowość 100 zł/miesiąc w zależności od dokumentów
Zakup samochodów i ich utrzymanie w zależności od potrzeb
Koszty paliwa
Koszty mechanika jeśli auto idzie do naprawy
Wszystko to są opłaty a przy tym stres i nerwy bo raz biznes idzie raz nie, to pracodawca drapie się po głowie i chce żeby zawsze dobrze firma prosperowała i też chce przy tym zarobić coś bo jeśli firm nie zarabia trzeba do niej dokładać to się taki interes nie opłaca. A czy pracownika to obchodzi nie! on chce dobrze płatną pracę, dużo na godzinę, pobory na czas i duże składki żeby dostać dużą emeryturę za pracę. Wszystko jest zrozumiałe ale czy pracownik rozumie pracodawcę mówię tu o małych przedsiębiorcach nie baorach bo o takich to się nie mówi. Zawsze kopane w tyłek są małe firmy. Pracownik musi zrozumieć pracodawcę a pracodawca pracownika ale czy tak jest?
Na górę

Postautor: zofia » 16 lis 2017, o 19:02

no to niech pracodawca siedzi sam i robi to co pracownik a nie pokazuje palcem, pracownik tyra cały dzień ma opłaty które musi tez robić w terminie, a na pobory czeka po 3 tyg to tak ma wyglądać ?
Na górę

Postautor: 102 » 16 lis 2017, o 19:08

pracowałem w sklepie i nie byłem na żadnym szkoleniu i nie wielkie były koszty mojego utrzymania umowa na pól etatu a praca na cały sklep miał świetne obroty a koszty przy tych obrotach niewielkie ja żyłem w skali od 1 do 10 na 1 a moi szefowie na 10
Na górę

Postautor: Xtnx » 16 lis 2017, o 22:01

do pracodawców, co to za umowa ? jakie ludzie beda mieli kiedyś emerytury ?
To się zwolnij i nie narzekaj.
Na górę

Postautor: Gość » 17 lis 2017, o 09:13

no to niech pracodawca siedzi sam i robi to co pracownik a nie pokazuje palcem, pracownik tyra cały dzień ma opłaty które musi tez robić w terminie, a na pobory czeka po 3 tyg to tak ma wyglądać ?
Nie wrzucajmy wszystkich pracodawców do jednego worka bo nie wszyscy są tacy sami, znam takiego że razem z pracownikami zapierdziela i nie patrzy że on szef, a po drugie jak nie pasuje to proponuję się zwolnić. Polacy potrafią tylko narzekać najlepiej nie narobić się a zarobić bo takie teraz jest myślenie ludzi.
Szanuj szefa swojego, bo możesz mieć gorszego :P
Na górę

Postautor: omega » 17 lis 2017, o 20:07

no ja się zwolniłam od takiego i trafiłam o niebo lepiej :))) i proponuje innym którzy pracują za marna pieniądze lub czekają na nie niech od takiego uciekają !
Na górę

Postautor: mareky » 6 gru 2017, o 07:11

Nie każdy pracodawca jest zły, źle trafiłeś i tyle. Ja pracuje już w firmie 5 lat i jeszcze szefa na oczy nie widziałem.
____________________________________
http://szkoleniebhp.com.pl/
Na górę

Postautor: kacperek » 6 gru 2017, o 08:07

Nie każdy pracodawca jest zły, źle trafiłeś i tyle. Ja pracuje już w firmie 5 lat i jeszcze szefa na oczy nie widziałem.
____________________________________
http://szkoleniebhp.com.pl/
jest ok bo jest daleko a najgorzej jak sie pracuje z szefem i jeszcze ktory wymaga i nie placi
Na górę

Postautor: tropor » 6 gru 2017, o 11:35

W wielu branżach nie potrzeba pracowników na cały etat, ale właśnie na takie połówki. Dobrym przykładem są nauczyciele, zwłaszcza tych niszowych przedmiotów, którzy pracuja w 2-3 szkołach, aby zdobyć etat.
Ale ten problem nie dotyczy tylko i wyłącznie nauczycieli.
Cóż, jeżeli dobrze płacą, to i na połówce etatu można całkiem dobrze wyjśc :)
Zwłaszcza, jeżeli zredukuje się inne koszta jak np te związane z prowadzeniem kont bankowych... A jak sie patrzy na LINK do strony, to rozpiętość cenowa w poszczególnych bankach jest dosyć duża.
Na górę

Postautor: Frodo19 » 9 gru 2017, o 19:06

Myślę, że nawet i na pół etatu można zdobyć doświadczenie zawodowe, a w międzyczasie spróbować w szukaniu pełnego etatu. Najważniejsze, że żadna praca nie hańbi w tych czasach, człowiek łapie się każdej pracy. Co można powiedzieć o osobach, które szukają pracy i są na bezrobociu? Nie mają lekko, a idą naprzód.
Na górę

Postautor: Marek99 » 9 gru 2017, o 20:04

Ale co w tym dziwnego, że ludzie chcą się dorobić? Zarówno pracodawca jak i pracownik chce zarobić jak najwięcej, prawda? Czy to, ze pracodawca ma lepiej, bo latami ciężkiej pracy przy rozwijaniu firmy się dorobił, ma oznaczać, że powinien zarabiać mniej? Nie, bo to jego praca i zasługuje na wynagrodzenie! Jeśli pracownikowi nie pasuje to może się zwolnić, nikt nikogo na siłę nie trzyma - niewolnictwo jest zniesione chyba, prawda? Za granicą macie lepsze zarobki nawet przy prostych pracach, nauczcie się języka i wyjedźcie, śmiało!
__________________________________________________________________________________________________________________________
Darmowa nauka języka angielskiego i niemieckiego!
Na górę

Postautor: gburia » 9 gru 2017, o 21:22

Ale co w tym dziwnego, że ludzie chcą się dorobić? Zarówno pracodawca jak i pracownik chce zarobić jak najwięcej, prawda? Czy to, ze pracodawca ma lepiej, bo latami ciężkiej pracy przy rozwijaniu firmy się dorobił, ma oznaczać, że powinien zarabiać mniej? Nie, bo to jego praca i zasługuje na wynagrodzenie! Jeśli pracownikowi nie pasuje to może się zwolnić, nikt nikogo na siłę nie trzyma - niewolnictwo jest zniesione chyba, prawda? Za granicą macie lepsze zarobki nawet przy prostych pracach, nauczcie się języka i wyjedźcie, śmiało!
__________________________________________________________________________________________________________________________
Darmowa nauka języka angielskiego i niemieckiego!
piszesz " Czy to, ze pracodawca ma lepiej, bo latami ciężkiej pracy przy rozwijaniu firmy się dorobił" firmy, tak rozumie, ale jeżeli otworzył sklep ze szmatami i wszystko spada na pracownika przy czym jego zarobki są marne ? niech się zwolni ? jakby tak każdy się zwalniał to by w tych sklepach siedzieli sami właściciele, moje zdanie na ten temat takie skoro ja pracuje oczekuje godnej umowy i wynagrodzenia.
Na górę

Postautor: ITI » 7 sty 2018, o 12:10

tylko wyzyskiwacze nie płaca lub mało płaca uczciwi pracodawcy szanujący się i pracownika płaca ja u takich pracuje
Na górę


Wróć do „Miasto, mieszkańcy, problemy...”