Rolnictwo czy ono jest eko?

Wszelkie sprawy związane z Tomaszowem i jego okolicami.

Re: Rolnictwo czy ono jest eko?

Postautor: Gość » 16 lut 2018, o 11:39

Konieczny jest nadzór nad handlem tymi toksycznymi opryskami!
Dlaczego tego nikt nie kontroluje?
Powinni to na kartki sprzedawać i po okazaniu zaświadczenia o przebytym szkoleniu.
Jak widzę jak rolnicy opryskują swoje uprawy bez maseczki i w ciuchach,w których potem chodzą po swoim obejściu cały dzień to :roll: myślę,źe powinni mu potroić składkę zdrowotną.
Kazdy kto ma stycznosć z takimi preparatami powinien zrobic sobie badanie na obecność w organiżmie glifosatu!
Ponadto robiono badania,gdzie udowodniono,źe ludzie spozywający źywność ekologiczną maja tego świństwa mniej.

Wiem,że zaraz ktos napisze,że ekologia to fikcja.Ja wierzę,źe moźna.

Jednak moźe trzeba wreszcie się opamiętać i zrobić coś aby to zatrzymać! :idea:

Stwierdzono,że wszyscy przewlekle chorzy mieli poziom glifosatu w moczu dziesięciokrotnie przekroczony niź dozwolony poziom w wodzie pitnej!
Powiązanie tych dwu spraw toksycznej źywnośći i chorób wydaje sie nadwyraz logiczny.
A mamy to w dalekim poważaniu.

Nie wiem co jescze napisać aby to doszło do ludzi decydujących o przepisach i normach :roll:
Wiem,że lobby nie odpuszcza ale moźe zacznijmy od siebie.
Nie kupujmy herbicydów" totalnych "randapopodobnych bo to nas niszczy!

Co z tego,że dla zdrowia bedziecie uprawiać bieganie i tam takie róne jak "jedzenie "was załatwi.

Postautor: Gość » 16 lut 2018, o 14:31

Opryski to zagłada owadów.Pszczoły jak nie padną natychmiast to odchorują to a i zaraza dopadnie cały ul i kolejne pokolenia.
Jak tak dalej pójdzie to będziemy jak w Chinach siedzieć na jabłoniach i wcześniej kupionym za dużą kasę pyłkiem :idea: pedzelkiem :oops: zapylać każdy kwiatek bo nie będzie naturalnych zapylaczy.O miodzie już słychać,że traci swoje własciwosci.
Jeszcze pszczoły potrafia go przefiltrować kładąc na szalę swoje życie.Ale to do czasu,do czasu...

Postautor: Gość » 23 lut 2018, o 20:14

Czy cebulę też randapują aby szybko wyschła? :twisted:

Postautor: Gość » 12 mar 2018, o 10:40

Do ekoupraw powinne być największe dopłaty.
Handel tylko ekoźywnością powinien byc żwolniony z opłat na zieleniaku.

Wróć do „Miasto, mieszkańcy, problemy...”