Co otworzyć w T.L ?

Sprawy związane z Tomaszowem Lubelskim i jego okolicami.

Postautor: Gość » 9 cze 2010, o 22:23

Mc Donald :)
Na górę

Postautor: Gość » 10 cze 2010, o 14:30

myślę ze dobrym pomysłem byłoby otwarcie sklepu w którym mozna kupić najnowsze płyty CD, gry komputrowe, programy, filmy DVD, ksiązki, i tego typu rzeczy, coś na kształt empiku, bo tu czegoś takiego nie ma
Na górę

Postautor: Gość » 10 cze 2010, o 17:01

ja uważam że brak u nas lokalu gdzie można by było robić koncerty różnych gatunków muzyki rege, hip -hop, rock , punk typowo undergroundowe klimaty można by zapraszać gwiazdy takich scen ..... mniej więcej coś takiego jak stara elektrownia w Zamościu :)
Na górę

Postautor: Gość » 10 cze 2010, o 17:41

Gość pisze:ja uważam że brak u nas lokalu gdzie można by było robić koncerty różnych gatunków muzyki rege, hip -hop, rock , punk typowo undergroundowe klimaty można by zapraszać gwiazdy takich scen ..... mniej więcej coś takiego jak stara elektrownia w Zamościu :)



Luz, ale zapomniałeś, bądź też przeoczyłeś jedną rzecz. Otóż Tomaszów od Zamościa leży zaledwie 34 km, a widac na przykładzie tych dwóch miast różnicę ideologiczą, kulturową i życiową. O ile w Zamościu ludzie postrzegaja kulturę jako sposób na dobre spędzenie czasu, w Tomaszowie ludzie potrafią wszelakie wydarzenia kulturalne obsmarować, oczernić i obgadać oraz zmieszać z błotem organizatorów.
Wspomniania przez ciebie Stara Elektrownia jest faktycznie ośrodkiem ciekawych inicjatyw kulturalnych, ale trzeba też zauważyć, jaka grupa ludzi tam uczęszcza i jakie wartości tym ludziom przyświecają. O ile Ci z Zamościa stawiają na kulturę w rozrywce i w zachowaniu, Ci z Tomaszowa i okolic zastanawiają się tylko jak tu się do nieprzytomności zachlać, a jedynym ośrodkiem szeroko rozumianej "kultury" jest tu popularny Klub Lwowski, pełny dziwek, ku...estwa i barmanów sprzedających alkohol nieletnim.
Zatem należysz, zresztą podobnie jak i ja, do grupy ludzi, którzy wypłynęli na szerokie wody i troche świata zobaczyli poza tym tomaszowskomałomiasteczkowym, gdzie jedyną udaną formą rozrywki jest alkohol i chlanie na umór.
Trudno nam będzie wpić tym pozostałym te wartości, które przyświecają ludziom z dużych miast i które my rozumi8em. Trzeba na to kilku pokoleń w przypadku Tomaszowa. Niestety
Na górę

Postautor: Gość » 10 cze 2010, o 18:13

Gość pisze:
Gość pisze:ja uważam że brak u nas lokalu gdzie można by było robić koncerty różnych gatunków muzyki rege, hip -hop, rock , punk typowo undergroundowe klimaty można by zapraszać gwiazdy takich scen ..... mniej więcej coś takiego jak stara elektrownia w Zamościu :)



Luz, ale zapomniałeś, bądź też przeoczyłeś jedną rzecz. Otóż Tomaszów od Zamościa leży zaledwie 34 km, a widac na przykładzie tych dwóch miast różnicę ideologiczą, kulturową i życiową. O ile w Zamościu ludzie postrzegaja kulturę jako sposób na dobre spędzenie czasu, w Tomaszowie ludzie potrafią wszelakie wydarzenia kulturalne obsmarować, oczernić i obgadać oraz zmieszać z błotem organizatorów.
Wspomniania przez ciebie Stara Elektrownia jest faktycznie ośrodkiem ciekawych inicjatyw kulturalnych, ale trzeba też zauważyć, jaka grupa ludzi tam uczęszcza i jakie wartości tym ludziom przyświecają. O ile Ci z Zamościa stawiają na kulturę w rozrywce i w zachowaniu, Ci z Tomaszowa i okolic zastanawiają się tylko jak tu się do nieprzytomności zachlać, a jedynym ośrodkiem szeroko rozumianej "kultury" jest tu popularny Klub Lwowski, pełny dziwek, ku...estwa i barmanów sprzedających alkohol nieletnim.
Zatem należysz, zresztą podobnie jak i ja, do grupy ludzi, którzy wypłynęli na szerokie wody i troche świata zobaczyli poza tym tomaszowskomałomiasteczkowym, gdzie jedyną udaną formą rozrywki jest alkohol i chlanie na umór.
Trudno nam będzie wpić tym pozostałym te wartości, które przyświecają ludziom z dużych miast i które my rozumi8em. Trzeba na to kilku pokoleń w przypadku Tomaszowa. Niestety







ale ja też chleje na umur jestem Tomaszowiakiem i zawsze nim będe .... i tak samo ciągle tu jestem ..... Co nie zmienia faktu że brakuje mi takich miejsc jak napisałem wyżej ... Pozdrawiam
Na górę

Postautor: Gość » 10 cze 2010, o 19:11

alkohol jest dla ludzi, też czasami lubię sie odurzyć, ale nigdy nie zgodzę się ze stwierdzeniem, że napicie się do bólu jest wyznacznikiem dobrej zabawy. Stawiam na inne bardziej wzniosłe :) równiez pozdrawiam
Na górę

Postautor: Gość » 10 cze 2010, o 19:56

Otworzyć Zakład Karny !!
Na górę

Postautor: Gość » 10 cze 2010, o 20:13

Gość pisze:ja uważam że brak u nas lokalu gdzie można by było robić koncerty różnych gatunków muzyki rege, hip -hop, rock , punk typowo undergroundowe klimaty można by zapraszać gwiazdy takich scen ..... mniej więcej coś takiego jak stara elektrownia w Zamościu :)


RePUBlika - już jutro kolejny koncert. OTAKO - folk, etno jazz -godzina 20.02 -wjazd 5 zł. Za tydzień Lyudy Dobri ze Lwowa.
Coś się jednak dzieje :) w Zamościu brak jest takich koncertów.
Na górę

Postautor: Gość » 10 cze 2010, o 23:40

Agma pisze:Jeśli dysponowalibyście pewną gotówką i chcielibyście otworzyć jakąś działalność to na co stawialibyście w T.L....tzn....czego tu jeszcze brak,albo nie do końca spełnia oczekiwania a co mogłoby być super wypałem....pomijając....sklepy ze szmatami,spożywką pizzerie itp....hmmm...


Nikt Ci nie pomoże, nie przejmuj się! Tak jak przed wyborami zmienili grafikę, by nikt nie mógł zamieścić nowych tematów. HAŃBA!!!
Na górę

Postautor: Agma » 10 cze 2010, o 23:54

...wcale się nie martwię,tylko pytałam o ewentualne sugestie...a Ty szanowny kolego tak bardzo nie martw się o mój temat...zajmij się swoim ...uprzejmie pozdrawiam Cię :|
Na górę

Postautor: Gość » 11 cze 2010, o 08:37

basen najlepiej.
fajnie by było.
Na górę

Postautor: Gość 2 » 11 cze 2010, o 11:53

Jeżeli masz wystarczająco gotówki nie otwieraj żadnej działalności gospodarczej.
Wiele osób mówi że najlepsza praca to własny biznes, do czsu jak zaczniesz się gubić w papierach i na dodatek Urząd Skarbowy zawita do twoich drzwi i zaczynają się schody.
TL jest to miasto które rozwija się bardzo powoli i nie widać żadnej przyszłości.
PROPOZYCJA:
Przeprowadź się do miasta które tętni życiem, znajdź sobie fajną posadkę.
1. Będziesz miał więcej czasu dla siebie.
2.Odbębnisz 8 godzin i tyle.
3.Nie będziesz myślał czego ci brakuje np.w sklepie jakiego produktu i jak zwabić klienta.
4.Nie będziesz się użerał z instytucjami które ściągają miesięczne opłaty: ZUS,KRUS, US
5.Wypełniać co miesiąc szereg dokumentów.
6. I tak dalej i tak dalej ................
ITP.ITD.HBO :!: :!:
Na górę

Postautor: Gość » 12 cze 2010, o 20:03

ja radze Ci jedno: jak masz zamiar otworzyć firme w TL to zarejestruj ją w innym mieście a w TL zrób oddział. Już wiele starych firm tak zrobiło bo w TL w Urzędzie Skarbwym pracują idioci i sami "kolesie" co po znajomości dojadą Cie. A jak wiadomo nie ma ludiz bez winny tylko odopowiedni paragraf trzeba znaleśc i na Ciebie sie tez znajdzie. Powodzenia.
Na górę

Postautor: Gość » 12 cze 2010, o 22:56

nocny monopolowy w centrum, wszyscy go pragną a go wciąż nie ma :evil:
Na górę


Wróć do „Miasto, mieszkańcy, problemy...”