20 czerwca wybory prezydenckie

Sprawy związane z Tomaszowem Lubelskim i jego okolicami.

Postautor: Gość » 19 maja 2010, o 00:53

Czy ty umiesz czytać? w którym miejscu była ignorowanie?

Odpowiedzią na postawę zwykłych Rosjan mogłoby być zapalenie zniczy za dusze zmarłych w atakach terrorystycznych na metro w Moskwie. Jednak pisanie przez Wajdę, że pójdzie na sowiecki cmentarz i zapali świeczkę, „bo radzieccy żołnierze walczyli w słusznej, również naszej sprawie”, zakrawa na jakiś ponury żart.

Nawet w PRL nie było zapalenia zniczy 9 maja chyba,że przymusowo.Czy wyście już pogłupieli?nie będę zapalał zniczy 9 maja to tak jakbym napluł żołnierzom polski podziemnej na ich groby.A uwięzieni przywódcy na Łubiance?jak możesz czcić 9 maja pamietając że 65 lat oni siedzieli na Łubiance?

Nie potrafię zrozumieć jak to jest możliwe, że ktokolwiek autentycznie czujący się w sercu Polakiem mógłby dziś oddawać hołd żołnierzom, którzy podbili i okupowali nasz kraj, niosąc ze sobą gigantyczną ilość mordu, bezprawia i gwałtu.
Na górę

Postautor: 9 Maja - Dzień Zwycięstwa » 19 maja 2010, o 01:17

Nie chce mi się odpowiadać na głupie zaczepki, ale zdanie

W całej Europie dzień zwycięstwa obchodzi się 8 maja.wracamy do 9 jak w PRL?


jest o tyle istotne, że zawiera prawdziwe stwierdzenie. Rzeczywiście Akt kapitulacji podpisany został 8 Maja 1945r
- jednak najpierw sowiecka, potem rosyjska tradycja od 46 roku - każą obchodzić dzień zwycięstwa - 9 maja właśnie. Dzień jak każdy inny - dobry by żyć, dobry by się urodzić dobry by umrzeć. O co chodzi? Skąd w was tyle pychy - by nawet dzień święta - wyznaczać innym narodom?

Europa obchodzi... 8 maja...
Cóż, tak się składa, że gdyby nie rosyjski żołnierz - tej Europy dziś by nie było a zamiast europejskiej, w Brukseli powiewała by
taka flaga
Obrazek

Oczywistym jest że w związku ze zwycięstwem sprzymierzonych i tzw "po-jałtańskim" porządkiem nad dużą częścią Europy załopotała na 50 (z okładem) lat inna flaga, ale to już polityka...
Na górę

Postautor: Gość » 19 maja 2010, o 01:20

To może masz szacunek do Okulickiego jak ja jestem ignorantem:

Dlatego też 19 stycznia 1945 r. komendant główny AK gen. Leopold Okulicki „Niedźwiadek” wydał rozkazy rozwiązujące AK. Warto poświęcić im więcej uwagi. W rozkazie skierowanym do wszystkich żołnierzy czytamy: „Postępująca szybko ofensywa sowiecka doprowadzić może do zajęcia w krótkim czasie całej Polski przez Armię Czerwoną. Nie jest to jednak zwycięstwo słusznej sprawy, o którą walczymy od roku 1939. W istocie bowiem –mimo stwarzanych pozorów wolności – oznacza to zmianę jednej okupacji na drugą, przeprowadzoną pod przykrywką Tymczasowego Rządu Lubelskiego, bezwolnego narzędzia w rękach rosyjskich. [...] Obecne zwycięstwo sowieckie nie kończy wojny. Nie wolno nam ani na chwilę tracić wiary, że wojna ta skończyć się może jedynie zwycięstwem słusznej Sprawy, triumfem dobra nad złem, wolności nad niewolnictwem
Na górę

Postautor: Gość » 19 maja 2010, o 01:27

W Lublinie nadal jest silna pamięć o tym, jak wyglądało sowieckie "wyzwolenie". W 1944 roku niemieckie więzienie na Zamku Lubelskim zostało płynnie przejęte przez komunistów. Więziono tam łącznie 35 tys. Polaków, z których wielu rozstrzelano.
Na górę

Postautor: Gość » 19 maja 2010, o 01:30

19 sierpnia 1944 r. sztab lubelskiego okręgu AK przekazywał do Rządu w Londynie: "Masowe aresztowania żołnierzy AK dokonywane są na całym terenie okręgu przez NKWD i tolerowane przez PKWN. (...) Aresztowanych osadza się na Majdanku (...) Straty ponoszone przez Naród i AK nie są mniejsze niż podczas okupacji niemieckiej. Traktowanie - niejednokrotnie stosuje się bicie. Płacimy już nawet krwią". W obozie NKWD zostali osadzeni oficerowie z Komendy Armii Krajowej Lublin i innych obwodów, 3. Dywizji Piechoty AK, 27. Wołyńskiej DP, 30. DP spieszącej na pomoc walczącej Warszawie.[1]

23 sierpnia 1944 r. w nocy 250 oficerów i podoficerów więzionych na Majdanku przewieziono na stację towarową Lublin Tatary, umieszczono w zadrutowanych wagonach i wywieziono na Wschód, m.in. do obozów w Riazaniu, Diagilewie, Griazowcu, Czerepowcu i Skop.



I na tym skończę.A ty zapalaj znicz 9 maja.W Rosji ciągle są zamachy,naprawdę moglibyśmy wtedy w odruchu solidarnosci zapalić znicze np.pod ambasadą.Ale na pewno nie 9 maja!
Na górę

Postautor: 9 maja » 19 maja 2010, o 02:07

Taak - szkoda, że się nie rozumiemy i nie mamy na to szans.

Gdybyś kolego czytał ze zrozumieniem moje wpisy - być może nie plótłbyś w kółko jednego i tego samego.

Martyrologia Polski uciemiężonej przez Sowiety jest oczywistym faktem. Zbrodnie popełnione w Polsce przez sowietów w mundurach NKWD, i polskiego UB - są dziś powszechnie znane.

Gdybyś czytając rozumiał - wiedziałbyś - że ja (i mnie podobni) np. na http://www.9maja.pl/list.php mówią nie o NKWDzistach czy UBkach, ale o zwykłych liniowych żołnierzach - poległych w walce z okupantem hitlerowskim.

Tyle.
Naprawdę szkoda, że wciąż są ludzie stawiający znak "=" pomiędzy zwykłym żołnierzem spod Lenino i siepaczem z UB
- pomiędzy szeregowym Armii Czerwonej, a NKWDzistą

Można mieć za złe zachodowi, że sprzedał nas w Jałcie, że w Locarno, że w 1939, że... i td.
Ale nie można zapominać, że temu znienawidzonemu, sowieckiemu grabieżcy, Europa zawdzięcza życie.

Każdy - kto mówi wam, że bez Sowietów - Europa i Świat - dałyby radę Hitlerowi
- KŁAMIE
I to jest wprawdzie TRAGICZNY ale, niestety - fakt
Na górę

Postautor: Gość » 19 maja 2010, o 07:03

I nikt tak tutaj nie powiedział.Nikt nie podważał wkładu Armii Czerwonej w walce z Niemcami.Nie znajdziesz takiego tekstu tutaj.Sam sobie dopowiadasz.Chodziło o to co nam przyniosła ta armia.czy na pewno wyzwolenie?Bo jeżeli nie to o czym w ogóle dyskusja


Powtórzę:

Leopold Okulicki „Niedźwiadek” wydał rozkazy rozwiązujące AK. Warto poświęcić im więcej uwagi. W rozkazie skierowanym do wszystkich żołnierzy czytamy: „Postępująca szybko ofensywa sowiecka doprowadzić może do zajęcia w krótkim czasie całej Polski przez Armię Czerwoną. Nie jest to jednak zwycięstwo słusznej sprawy, o którą walczymy od roku 1939. W istocie bowiem –mimo stwarzanych pozorów wolności – oznacza to zmianę jednej okupacji na drugą, przeprowadzoną pod przykrywką Tymczasowego Rządu Lubelskiego, bezwolnego narzędzia w rękach rosyjskich. [...] Obecne zwycięstwo sowieckie nie kończy wojny. Nie wolno nam ani na chwilę tracić wiary, że wojna ta skończyć się może jedynie zwycięstwem słusznej Sprawy, triumfem dobra nad złem, wolności nad niewolnictwem
Na górę

Postautor: 9 maja » 19 maja 2010, o 16:02

I nikt tak tutaj nie powiedział.Nikt nie podważał wkładu Armii Czerwonej w walce z Niemcami.

kolejne kłamliwe bździny - do tego bez interpunkcji - gamoniu - po kropce należy się spacja - jak chłopu ziemia - sie należy :panzielony: - czy ty piszesz z.. telefonu komórkowego :panzielony:

A wiec mówię na to "bździny" bo są te wierutne kłamstwa. Nigdzie sam sobie nie odpowiadam - czasami polemizuję z fałszowaniem prawdy - tej historycznej w szczególności.

A więc -
- samo podważanie prawa do stanowienia dnia święta, przez niepodległe państwo - Wcześniej CCCP/ZSRR dzisiaj FR, jest z definicji gamoństwem i debilizmem :panzielony:

- Kpienie i nawoływanie do ignorowania tego Święta jest tym samym (co akapit - wyżej)

- Jest więc, na koniec - deprecjacją faktu WYZWOLENIE EUROPY przez ARMIĘ CZERWONĄ

Zgadzam się natomiast w punktach
a) ARMIA CZERWONA była dzikim żywiołem
b) Hańbą dla Narodów Europy Zachodniej, hańbą dla polityków było dopuszczenie do wejścia Armii Czerwonej do POLSKI i Europy
c) Cła wina za zbrodnie Hitleryzmu i Stalinizmu spoczywa na politykach epoki LOCARNO

tyle merytorycznie na ten temat...
Na górę

Postautor: 9 maja » 19 maja 2010, o 16:12

Ps
:panzielony:
Epitety których użyłem powyżej są retorsją na

Nawet w PRL nie było zapalenia zniczy 9 maja chyba,że przymusowo.Czy wyście już pogłupieli?


to na wypadek gdyby ktoś czytał nieuważnie

:panzielony:
Na górę

Postautor: mako » 19 maja 2010, o 17:24

Ty o ogóle nic nie rozumiesz.A niby pisałeś że jesteś wykształcony :lol:
Cała sprawa polega na tym za kogo uważać Armie Czerwoną.Wyzwoliła ziemie polskie od Niemców i to jest fakt.Ciekawe ilu żołnierzy z tej armii piło wódkę z Niemcami we wrześniu 1939...

Ja uważam,że Generał Okulicki miał rację:"Nie jest to jednak zwycięstwo słusznej sprawy, o którą walczymy od roku 1939. W istocie bowiem –mimo stwarzanych pozorów wolności – oznacza to zmianę jednej okupacji na drugą, przeprowadzoną pod przykrywką Tymczasowego Rządu Lubelskiego, bezwolnego narzędzia w rękach rosyjskich. [...]

Jeżeli miał rację to nie pali się zniczy na grobach żołnierzy wrogiej armii w dniu jej święta 9 maja.

W wymiarze czysto ludzkim znicze są u nas zapalane 1-2 listopada i na cmentarzu wojennym w Tomaszowie i na grobach funkcjonariuszy MO i UB tuż przy wejściu na ten cmentarz znicze się palą.I nie trzeba nawet robić w tym celu jakiś akcji.

Brak ci argumentów to znowu o tej spacji? :panzielony:
Na górę

Postautor: ekonomik33 » 19 maja 2010, o 17:41

ja glosuje na Leppera :lol:
Na górę

Postautor: Gość » 19 maja 2010, o 17:50

Właśnie. moze wyciąc im taki numer i zagłosować na kogos trzeciego w sondażach jak mówil Hołdys :panzielony:
Na górę

Postautor: Gość » 19 maja 2010, o 18:31

Wyciać im numer? To znaczy komu niby? To ty bedziesz ponosił konsekwencje tego wyboru. Nie żadni oni
Na górę

Postautor: Gość » 19 maja 2010, o 18:45

Tym dwóm których wskazały media. Dla mnie te nap...nki przypominają Hutu i Tutsi w Rwandzie.

Te same twarze od 20 lat. PC,Unia Demokratyczna,KLD, UW,AWS przecież to wciąz ci sami

Nic nie będę ponosił. Tak samo pracuję niezależnie czy był Kwasniewski czy Kaczynski

Zagłosuję na Olechowskiego ale podobno PO go namawia żeby zrezygnował. To wtedy na Morawieckiego. Aby tylko nie jednego z tych dwóch co na czele sondaży
Na górę

Postautor: Gość » 19 maja 2010, o 19:17

Gość pisze:Tym dwóm których wskazały media. Dla mnie te nap...nki przypominają Hutu i Tutsi w Rwandzie.

Te same twarze od 20 lat. PC,Unia Demokratyczna,KLD, UW,AWS przecież to wciąz ci sami

Nic nie będę ponosił. Tak samo pracuję niezależnie czy był Kwasniewski czy Kaczynski

Zagłosuję na Olechowskiego ale podobno PO go namawia żeby zrezygnował. To wtedy na Morawieckiego. Aby tylko nie jednego z tych dwóch co na czele sondaży


też na pewno nie zagłosuję na żadnego z dwóch prowadzących w sondażach, bo potwierdziłby to że jest zaje... noi wiem czego mogę sie ewentualnie oczekiwać, stanowcze nie dla PO-PISU!
Na górę


Wróć do „Miasto, mieszkańcy, problemy...”