internet darmowy

Sprawy związane z Tomaszowem Lubelskim i jego okolicami.

Postautor: Gość » 19 lut 2010, o 09:59

Co z obiecywanym darmowym internetem w TL?
Na górę

Postautor: Gość » 19 lut 2010, o 10:20

hotspoty masz przecież
Na górę

Postautor: miluś » 19 lut 2010, o 15:33

ja mieszkam blisko ronda mam wifi za free :)
Na górę

Postautor: Gość » 23 lut 2010, o 08:31

SZANOWNI ZWOLENNICY DARMOWEGO INTERNETU W TOMASZOWIE LUB. POCZEKAMY JESZCZE PRZYNAJMNIEJ JEDNĄ DŁUGĄ KADENCJĘ NA INTERNET. W CZASIE MOJEJ OSTATNIEJ ROZMOWY Z PANEM BURMISTRZEM DOWIEDZIAŁEM SIĘ , ŻE MOŻEMY SPODZIEWAĆ SIĘ GO JUŻ NIEDŁUGO. KIEDY , NIE ZOSTAŁO TO BLIŻEJ W CZASIE OKREŚLONE. JEDNAKŻE CHCIAŁBYM TĄ DROGĄ POINFORMOWAĆ , ŻE W NASZYM MIEŚCIE JEST DARMOWY INTERNET , Z KTÓREGO MOŻNA KORZYSTAĆ PRZEZ CAŁY DZIEŃ. ZNAJDUJE SIĘ ON W BIBLIOTECE PEDAGOGICZNEJ PRZY ULICY ROLNICZEJ W BUDYNKU SKLEPU MEBLOWEGO OBOK KOMISU SAMOCHODOWEGO PANA PIWKI. ZAPRASZAM I POWODZENIA.
Na górę

Postautor: WMLan » 23 lut 2010, o 10:24

Gość pisze:SZANOWNI ZWOLENNICY DARMOWEGO INTERNETU W TOMASZOWIE LUB. POCZEKAMY JESZCZE PRZYNAJMNIEJ JEDNĄ DŁUGĄ KADENCJĘ NA INTERNET. W CZASIE MOJEJ OSTATNIEJ ROZMOWY Z PANEM BURMISTRZEM DOWIEDZIAŁEM SIĘ , ŻE MOŻEMY SPODZIEWAĆ SIĘ GO JUŻ NIEDŁUGO. KIEDY , NIE ZOSTAŁO TO BLIŻEJ W CZASIE OKREŚLONE. JEDNAKŻE CHCIAŁBYM TĄ DROGĄ POINFORMOWAĆ , ŻE W NASZYM MIEŚCIE JEST DARMOWY INTERNET , Z KTÓREGO MOŻNA KORZYSTAĆ PRZEZ CAŁY DZIEŃ. ZNAJDUJE SIĘ ON W BIBLIOTECE PEDAGOGICZNEJ PRZY ULICY ROLNICZEJ W BUDYNKU SKLEPU MEBLOWEGO OBOK KOMISU SAMOCHODOWEGO PANA PIWKI. ZAPRASZAM I POWODZENIA.


Gość pisze:SZANOWNI ZWOLENNICY DARMOWEGO INTERNETU W TOMASZOWIE LUB. POCZEKAMY JESZCZE PRZYNAJMNIEJ JEDNĄ DŁUGĄ KADENCJĘ NA INTERNET. W CZASIE MOJEJ OSTATNIEJ ROZMOWY Z PANEM BURMISTRZEM DOWIEDZIAŁEM SIĘ , ŻE MOŻEMY SPODZIEWAĆ SIĘ GO JUŻ NIEDŁUGO. KIEDY , NIE ZOSTAŁO TO BLIŻEJ W CZASIE OKREŚLONE. JEDNAKŻE CHCIAŁBYM TĄ DROGĄ POINFORMOWAĆ , ŻE W NASZYM MIEŚCIE JEST DARMOWY INTERNET , Z KTÓREGO MOŻNA KORZYSTAĆ PRZEZ CAŁY DZIEŃ. ZNAJDUJE SIĘ ON W BIBLIOTECE PEDAGOGICZNEJ PRZY ULICY ROLNICZEJ W BUDYNKU SKLEPU MEBLOWEGO OBOK KOMISU SAMOCHODOWEGO PANA PIWKI. ZAPRASZAM I POWODZENIA.


Dajcie spokój z "darmowym" internetem.

1. Nie będzie darmowy bo wszyscy i tak zapłacimy za to z podatków (a dokładniej będą większe wydatki z kasy miasta, a co za tym idzie ci co nie używają oraz ci co płacą za dostęp do internetu zostaną obciążeni za utrzymanie "darmowego" internetu).

2. Będzie to mocno ograniczone (prędkość i ilość pobranych danych) dodatkowo zablokowane wszystkie porty (zostanie www i poczta) a dodatkowo może zostać ograniczony czasowo. Musi być ograniczone ze względu że nie może to być żadna konkurencja dla lokalnych operatorów.

3. Utrzymanie kosztuje znacznie więcej (2 do 3 razy) niż internet od lokalnych dostawców.


Proszę zerknąć na stronę lubaczów.org.pl - tam jest "darmowy" internet.
Proszę zobaczyć czy ktoś tam się przejmuję czy to działa u odbiorców czy też nie. Proszę także sprawdzić ile wydaje na to miesięcznie, ile kosztowało uruchomienie. Przy takich nakładach finansowych jakie wydał Lubaczów na to, oraz mizerny efekt działania podejrzewam że lepiej wydać te 20 zł miesięcznie na opłatę za internet i wiedzieć ewentualnie kogo kląć za niedziałanie niż usłyszeć "proszę sobie naprawić we własnym zakresie".

Ja mam inne rozwiązanie sprawy.

Czy nie lepiej było by aby dofinansować częściowo lub w całości miesięczny abonament oraz koszty przyłączenia do sieci (ewentualnie wesprzeć finansowo zakup komputera) osobom uboższym i podłączyć takie osoby do sieci która już istnieje (czyli do któregoś z lokalnych operatorów)? Dzięki temu budżet miasta nie byłby nadwyrężony budową infrastruktury - która i tak już by się "nie zmieściła" w eterze - wszystkie kanały radiowe już są zapchane do granic możliwości, miasto nie ponosiłoby dużych miesięcznych kosztów na utrzymanie sieci, a z dotacji skorzystałyby tylko te osoby których nie stać na miesięczne opłaty - a więc byłoby sprawiedliwe społecznie.

Myślę też że nie powinno się nic dawać - zwłaszcza z budżetu miasta - całkowicie za darmo. Usługi socjalne nie są wtedy szanowane, korzystają z nich wtedy wszyscy - czy im będzie to potrzebne czy też nie - "bo jak dają to trzeba brać". Jeżeli jest opłata choćby i 5zł miesięcznie to wtedy odbiorca usługi już się zastanawia nad tym czy jest to potrzebne i szanuje to co ma bo wie że wydał na to swoją kasę.

Darmowy dostęp do internetu moim zdaniem należy budować tam gdzie tego internetu naprawdę brakuje. Dublowanie sieci w Tomaszowie jest bez sensu i także godzi to w usługi świadczone przez lokalnych operatorów ponieważ nikomu się nie będzie opłacało rozbudowywać sieci bo dla kogo?

Myślę że lepiej jest naprawić dziury w drogach, bo dróg prywatnych nie mamy. 20 zł miesięcznie na internet jeszcze człowiek znajdzie. Na naprawę zawieszenia w samochodzie może pójść znacznie więcej niż za cały rok abonamentu za internet.
Można za te pieniądze postawić światła na skrzyżowaniu Lwowskiej i Rolnicznej bardziej jest to przydatne mieszkańcom niż coś co się będzie z nazwy tylko kojarzyło z internetem - ze względu na ograniczenia i limity.
Na górę

Postautor: moi » 24 lut 2010, o 08:03

Budowa sieci bezprzewodowej, usługa dostępu do Internetu, dostawa sprzętu komputerowego, serwis sieci i sprzętu, szkolenia w ramach projektu: Internet w Twoim zasięgu - przeciwdziałanie wykluczeniu cyfrowemu w Powiecie Tomaszowskim

http://powiat-tomaszowski.bip.lublin.pl ... php?id=141
Na górę

Postautor: marcin_rom » 24 lut 2010, o 08:47

moi pisze:Budowa sieci bezprzewodowej, usługa dostępu do Internetu, dostawa sprzętu komputerowego, serwis sieci i sprzętu, szkolenia w ramach projektu: Internet w Twoim zasięgu - przeciwdziałanie wykluczeniu cyfrowemu w Powiecie Tomaszowskim

http://powiat-tomaszowski.bip.lublin.pl ... php?id=141


a jaka firma wygrała ten przetarg??
Na górę

Postautor: WMLan » 24 lut 2010, o 13:42

moi pisze:Budowa sieci bezprzewodowej, usługa dostępu do Internetu, dostawa sprzętu komputerowego, serwis sieci i sprzętu, szkolenia w ramach projektu: Internet w Twoim zasięgu - przeciwdziałanie wykluczeniu cyfrowemu w Powiecie Tomaszowskim

http://powiat-tomaszowski.bip.lublin.pl ... php?id=141




To fakt, ale 15% z budżetu powiatu trzeba wydać, a po kilkunastu miesiącach trzeba będzie ze swojej kieszeni płacić za to. drugiej zaś strony nie dobrze by było takiego zastrzyku finansowego nie wykorzystać.

Jeżeli będzie to zgodnie z programem 8.3 i na podstawie kryteriów w tym programie zawartych (kto będzie mógł z tego skorzystać) to nie mam żadnych zastrzeżeń.


Myślę też nie nie powinno się określać że ten internet będzie dla wszystkich i powinno się dokładnie na forum opisać kto może z tego skorzystać.


A i jeszcze jedno.

Działanie 8.3 nie może być zastosowane w miejscach gdzie istnieje konkurencja na rynku. A więc wykorzystanie tych środków na terenie Tomaszowa i okolic, w momencie kiedy np. moja sieć sięga w Tomaszowie i poza Tomaszów - korzystanie ze tego programu budowę infrastruktury tam gdzie stoją moje nadajniki jest niezgodne z jego przeznaczeniem.
Podejrzewam że tak jak ze mną to i z innymi dostawcami nikt się w naszych władz nie konsultował. A więc w przypadku wybudowania infrastruktury w tych miejscach mam prawo do wniesienia skargi o nieuczciwe działanie i środki finansowe na to mogą być cofnięte. Zgodnie z działaniem 8.3 powinno być tak jak opisywałem wcześniej - tam gdzie istnieje sieć, powiat nie powinien stawiać nadajników lecz korzystać - za porozumieniem - z lokalnych dostawców usług.
Na górę

Postautor: Gość » 26 lut 2010, o 22:31

Gość pisze:Co z obiecywanym darmowym internetem w TL?


Będzie, jak będą dwie niedziele w kupie. Zobaczysz go aż się zdziwisz :D
Na górę

Postautor: Gość » 26 lut 2010, o 22:37

Gość pisze:Co z obiecywanym darmowym internetem w TL?

Spytaj się radnego Szaluśia to on obiecał :!: Oczywiście jest z PO a stary był z PZPR to wszystko mówi samo za siebie :panzielony: By żyło się Nam lepiej :!:
Na górę

Postautor: Gość » 27 lut 2010, o 22:50

Gość pisze:
Gość pisze:Co z obiecywanym darmowym internetem w TL?

Spytaj się radnego Szaluśia to on obiecał :!: Oczywiście jest z PO a stary był z PZPR to wszystko mówi samo za siebie :panzielony: By żyło się Nam lepiej :!:

Tak to już jest u nas, że się obiecuje i g...no z tego wychodzi. A najgorzej jest że obiecuje to ktoś kto nie ma wogóle o tym pojęcia - nie wie co obiecuje, nie wie po co, nie wie ile to kosztuje. Ale musi coś obiecywać aby się do koryta dostać. Proste.

Szkoda że u nas nikt się za to nie wziął. Rozliczać tych co obiecali i nic nie zrobili - zabrać im pobory od momentu kiedy obiecali i to z odsetkami i wywalić na zbity ryj!
Na górę

Postautor: antyfan pieti » 1 mar 2010, o 15:02

Gość pisze:SZANOWNI ZWOLENNICY DARMOWEGO INTERNETU W TOMASZOWIE LUB. POCZEKAMY JESZCZE PRZYNAJMNIEJ JEDNĄ DŁUGĄ KADENCJĘ NA INTERNET. W CZASIE MOJEJ OSTATNIEJ ROZMOWY Z PANEM BURMISTRZEM DOWIEDZIAŁEM SIĘ , ŻE MOŻEMY SPODZIEWAĆ SIĘ GO JUŻ NIEDŁUGO. KIEDY , NIE ZOSTAŁO TO BLIŻEJ W CZASIE OKREŚLONE. JEDNAKŻE CHCIAŁBYM TĄ DROGĄ POINFORMOWAĆ , ŻE W NASZYM MIEŚCIE JEST DARMOWY INTERNET , Z KTÓREGO MOŻNA KORZYSTAĆ PRZEZ CAŁY DZIEŃ. ZNAJDUJE SIĘ ON W BIBLIOTECE PEDAGOGICZNEJ PRZY ULICY ROLNICZEJ W BUDYNKU SKLEPU MEBLOWEGO OBOK KOMISU SAMOCHODOWEGO PANA PIWKI. ZAPRASZAM I POWODZENIA.


Piotruś wypad z forum, to że ty przesiadujesz i pasożytujesz całymi dnia w bibliotece, bo tam jest internet za free nie znaczy że pozostali normalni ludzie też tak robią. Niedługo pewnie kupisz sobie śpiwór i się tam wprowadzisz jak cię wyjebią z tej speluny na rolniczej :lol:
Na górę

Postautor: Gość » 3 mar 2010, o 16:51

Gość pisze:
Szkoda że u nas nikt się za to nie wziął. Rozliczać tych co obiecali i nic nie zrobili - zabrać im pobory od momentu kiedy obiecali i to z odsetkami i wywalić na zbity ryj!

Może ktos przypomni który to radny-bezradny obiecywał?
Na górę

Postautor: Gość » 4 mar 2010, o 07:26

Gość pisze:
Gość pisze:
Szkoda że u nas nikt się za to nie wziął. Rozliczać tych co obiecali i nic nie zrobili - zabrać im pobory od momentu kiedy obiecali i to z odsetkami i wywalić na zbity ryj!

Może ktos przypomni który to radny-bezradny obiecywał?


Przecież jest dwa posty wyżej
Na górę

Postautor: Gość » 4 mar 2010, o 10:28

antyfan pieti pisze:
Gość pisze:SZANOWNI ZWOLENNICY DARMOWEGO INTERNETU W TOMASZOWIE LUB. POCZEKAMY JESZCZE PRZYNAJMNIEJ JEDNĄ DŁUGĄ KADENCJĘ NA INTERNET. W CZASIE MOJEJ OSTATNIEJ ROZMOWY Z PANEM BURMISTRZEM DOWIEDZIAŁEM SIĘ , ŻE MOŻEMY SPODZIEWAĆ SIĘ GO JUŻ NIEDŁUGO. KIEDY , NIE ZOSTAŁO TO BLIŻEJ W CZASIE OKREŚLONE. JEDNAKŻE CHCIAŁBYM TĄ DROGĄ POINFORMOWAĆ , ŻE W NASZYM MIEŚCIE JEST DARMOWY INTERNET , Z KTÓREGO MOŻNA KORZYSTAĆ PRZEZ CAŁY DZIEŃ. ZNAJDUJE SIĘ ON W BIBLIOTECE PEDAGOGICZNEJ PRZY ULICY ROLNICZEJ W BUDYNKU SKLEPU MEBLOWEGO OBOK KOMISU SAMOCHODOWEGO PANA PIWKI. ZAPRASZAM I POWODZENIA.


Piotruś wypad z forum, to że ty przesiadujesz i pasożytujesz całymi dnia w bibliotece, bo tam jest internet za free nie znaczy że pozostali normalni ludzie też tak robią. Niedługo pewnie kupisz sobie śpiwór i się tam wprowadzisz jak cię wyjebią z tej speluny na rolniczej :lol:




ALE MI DOCIĄŁEŚ , AŻ MI W PIĘTACH ZASTYGŁO. MASZ RACJĘ , BIBLIOTEKA TO MÓJ DRUGI DOM, INTERNET A SZCZEGÓLNIE FORUM TO MOJE ŻYCIE. PRZYPOMNIEĆ CI JEDNAK MUSZĘ , BO CHYBA O TYM NIE WIESZ GŁĄBIE , ŻE INSTYTUCJE POŻYTKU PUBLICZNEGO (A TAKIM NIEWĄTPLIWIE JEST BIBLIOTEKA) MAJĄ GODZINY OTWARCIA I ZAMKNIĘCIA. WIĘC KUPIENIE ŚPIWORU JEST PORONIONYM POMYSŁEM I NIE TRAFIONYM. PO DRUGIE BIBLIOTEKA NIE JEST ŻADNĄ SPELUNĄ, NATOMIAST SPELUNĄ JEST PEWNA MIŁA I SYMPATYCZNA KNAJPKA , GDZIE W NIESKOŃCZONOŚĆ PRZESIADYWAŁEŚ I BRAŁEŚ U MĘŻA GÓRALKI BROWAR NA KRECHĘ( I TO NAZYWA SIĘ PASOŻYTNICTWO) , ALE ,ZE OD PEWNEGO CZASU GÓRAL SIĘ ZMIENIŁ ( ZMĄDRZAŁ??? I NIE CHCE DAWAĆ ZA FRIKO , JAK ŚLICZNIE TO OKRESLIŁEŚ) , TO TERAZ WCHODZISZ NA FORUM I ZAŚMIECASZ JE SWOIMI WYPOCINAMI - CYTAT. W ZWIĄZKU Z TYM SAM WYPAD Z FORUM , BO NIE WIEM CZY MASZPRAWO W NIM UCZESTNICZYĆ. A JAK CHCESZ OSTRO TO GWARANTUJE CI ,ZE TAK BĘDZIE. WIĘC NIE PROWOKUJ I DAJ SOBIE SPOKÓJ.
Na górę


Wróć do „Miasto, mieszkańcy, problemy...”