internet darmowy

Sprawy związane z Tomaszowem Lubelskim i jego okolicami.

Postautor: Gość » 6 mar 2010, o 08:21

Panie radny Szaluś, gdzie ten darmowy internet?
Na górę

Postautor: Gość » 6 mar 2010, o 09:19

darmowy internet nadaje z Kościoła na Lwowskiej
Na górę

Postautor: Gość » 16 mar 2010, o 20:27

Coś temat "damowego" internetu zamilkł. Żanen radny nie chce się wypowiedzieć?
Na górę

Postautor: Gość » 16 mar 2010, o 22:27

Gość pisze:Coś temat "damowego" internetu zamilkł. Żanen radny nie chce się wypowiedzieć?


Radni raczej tu się nie wypowiadają , spora ich część przelicza wieczorami zyski swoich firemek.
Na górę

Postautor: Gość » 17 mar 2010, o 11:21

Gość pisze:SZANOWNI ZWOLENNICY DARMOWEGO INTERNETU W TOMASZOWIE LUB. POCZEKAMY JESZCZE PRZYNAJMNIEJ JEDNĄ DŁUGĄ KADENCJĘ NA INTERNET. W CZASIE MOJEJ OSTATNIEJ ROZMOWY Z PANEM BURMISTRZEM DOWIEDZIAŁEM SIĘ , ŻE MOŻEMY SPODZIEWAĆ SIĘ GO JUŻ NIEDŁUGO. KIEDY , NIE ZOSTAŁO TO BLIŻEJ W CZASIE OKREŚLONE. JEDNAKŻE CHCIAŁBYM TĄ DROGĄ POINFORMOWAĆ , ŻE W NASZYM MIEŚCIE JEST DARMOWY INTERNET , Z KTÓREGO MOŻNA KORZYSTAĆ PRZEZ CAŁY DZIEŃ. ZNAJDUJE SIĘ ON W BIBLIOTECE PEDAGOGICZNEJ PRZY ULICY ROLNICZEJ W BUDYNKU SKLEPU MEBLOWEGO OBOK KOMISU SAMOCHODOWEGO PANA PIWKI. ZAPRASZAM I POWODZENIA.



Byś przynajmniej idioto Caps Lock-a wyłączył, ten pan się z ujem za głowy pozamieniał nie pisze prawdy.
Na górę

Postautor: Gość » 10 kwie 2011, o 22:58

Gość pisze:
Gość pisze:SZANOWNI ZWOLENNICY DARMOWEGO INTERNETU W TOMASZOWIE LUB. POCZEKAMY JESZCZE PRZYNAJMNIEJ JEDNĄ DŁUGĄ KADENCJĘ NA INTERNET. W CZASIE MOJEJ OSTATNIEJ ROZMOWY Z PANEM BURMISTRZEM DOWIEDZIAŁEM SIĘ , ŻE MOŻEMY SPODZIEWAĆ SIĘ GO JUŻ NIEDŁUGO. KIEDY , NIE ZOSTAŁO TO BLIŻEJ W CZASIE OKREŚLONE. JEDNAKŻE CHCIAŁBYM TĄ DROGĄ POINFORMOWAĆ , ŻE W NASZYM MIEŚCIE JEST DARMOWY INTERNET , Z KTÓREGO MOŻNA KORZYSTAĆ PRZEZ CAŁY DZIEŃ. ZNAJDUJE SIĘ ON W BIBLIOTECE PEDAGOGICZNEJ PRZY ULICY ROLNICZEJ W BUDYNKU SKLEPU MEBLOWEGO OBOK KOMISU SAMOCHODOWEGO PANA PIWKI. ZAPRASZAM I POWODZENIA.



Byś przynajmniej idioto Caps Lock-a wyłączył, ten pan się z ujem za głowy pozamieniał nie pisze prawdy.

No będzie darmowy, czy nie będzie?
Na górę

Postautor: WMLan » 11 kwie 2011, o 08:06

No będzie darmowy, czy nie będzie?


Będzie ... ale dla osób najuboższych, których dochód jest mniejszy niż 560 zł (głównie osoby korzystające z pomocy społecznej) oraz takie które zdobędą najwięcej punktów (rodziny wielodzietne, niepełnosprawne, niepełne itd - dostają najwięcej punktów). Dodatkowo internet będzie 256/64 kbit, sesja ma być wyłączana po przekroczeniu jakiejś ilości ściągniętych danych. Tak wyglądać ma internet "sponsorowany" przez starostwo.

Jeżeli chodzi o "normalny" internet "za darmo" to proszę zapomnieć, w Tomaszowie nie ma takiej możliwości - przy obecnych przepisach, tam gdzie jest kilku lokalnych dostawców usługi nie można świadczyć usług "darmowego" internetu.
W liczbach mogę się mylić, o szczegóły proszę się dowiadywać na stronach www starostwa i miasta.
Nie wiem czy to dobry pomysł aby obciążać kosztami każdego obywatela Tomaszowa tym "darmowym" internetem i uszczęśliwiać kogoś na siłę (zwłaszcza tych co mają już net oraz tych którzy nie chcą go w ogóle), bo wszyscy i tak za to zapłacimy - tyle że nie bezpośrednio lecz z budżetu miasta/gminy.
Na górę

Postautor: Gość » 11 kwie 2011, o 09:35

WMLan pisze:
No będzie darmowy, czy nie będzie?


Jeżeli chodzi o "normalny" internet "za darmo" to proszę zapomnieć, w Tomaszowie nie ma takiej możliwości - przy obecnych przepisach, tam gdzie jest kilku lokalnych dostawców usługi nie można świadczyć usług "darmowego" internetu.
W liczbach mogę się mylić, o szczegóły proszę się dowiadywać na stronach www starostwa i miasta.

A gdzie jest "normalny" za darmo - przecież ktoś zawsze musi za to zapłacić, a jeśli gdzieś jest lub będzie darmowy o lepszych parametrach to raczej będzie tak nasączony reklamami od dostawcy, że używanie będzie męką niestety.

Nie wiem czy to dobry pomysł aby obciążać kosztami każdego obywatela Tomaszowa tym "darmowym" internetem i uszczęśliwiać kogoś na siłę (zwłaszcza tych co mają już net oraz tych którzy nie chcą go w ogóle), bo wszyscy i tak za to zapłacimy - tyle że nie bezpośrednio lecz z budżetu miasta/gminy.

Z tego co wiem, to ogromna większość pochodzi z dofinansowania z programów UE - więc chyba lepiej dołożyć małą część i skorzystać z dofinansowania, niż nie mieć nic?
Na górę

Postautor: WMLan » 11 kwie 2011, o 11:27

Gość pisze:Z tego co wiem, to ogromna większość pochodzi z dofinansowania z programów UE - więc chyba lepiej dołożyć małą część i skorzystać z dofinansowania, niż nie mieć nic?

Dofinansowanie jest na sprzęt (uruchomienie), nie na utrzymanie.
Na górę

Postautor: Gość » 11 kwie 2011, o 20:25

Dla tych którzy twierdzą że się "nie da"


http://krosman.pl/mapa_hotspotow_i_kioskow_informa/
Na górę

Postautor: Gość » 11 kwie 2011, o 20:36

Powstaną kolejne punkty dostępu do Internetu w ramach projektu Wrota Lubelszczyzny realizowanego przez Urząd Marszałkowski. UM Tomaszów, UG Tomaszów i SP są partnerami projektu. Zakończenie projektu planowanie jest na koniec 2012 roku, więc już za niedługi czas powstaną nowe punkty HotSpot.
żródło http://www.wrotalubelszczyzny.eu/index. ... tid=2:news
Na górę

Postautor: WMLan » 11 kwie 2011, o 21:07

Gość pisze:Dla tych którzy twierdzą że się "nie da"


http://krosman.pl/mapa_hotspotow_i_kioskow_informa/


No da się, ale
Całkowita wartość projektu zgodnie z Aneksem nr 1/2007 do umowy o dofinansowanie projektu wynosi 3 070 332,40 zł brutto, w tym wydatki kwalifikowane w ramach projektu wynoszą 3 023 121,31 zł brutto. Wartość przyznanego dofinansowania zgodnie z w/w aneksem wynosi 2 267 340,98 zł brutto, co stanowi 75% wydatków kwalifikowanych poniesionych na realizację przedmiotowej inwestycji.


Czyli miasto wydało 1 milion zł na internet i serwery. To nie jest mało.
Należy także wspomnieć że projekt został zrealizowany w 2007 roku. Przez ten okres trochę się zmieniło - zwłaszcza ceny dostępu do internetu. Uważam że wydanie 25 zł miesięcznie obecnie (albo czasami mniej), to nie jest aż taki koszt, na który nie stać przeciętnego tomaszowiaka.

Wielokrotnie jeździłem na spotkania w Urzędzie Marszałkowskim. Projekty darmowego internetu zakładają że nie może on być substytutem internetu komercyjnego w żaden sposób. A więc taki internet będzie okrojony do granic możliwości, czyli będą www, poczta, gg, może skype i nic więcej. Dodatkowo jest możliwość wprowadzenia ograniczenia sesji, np. do 1 godz dziennie - czyli po prostu "ochłapy".
Na górę

Postautor: WMLan » 11 kwie 2011, o 21:14

Gość pisze:Powstaną kolejne punkty dostępu do Internetu w ramach projektu Wrota Lubelszczyzny realizowanego przez Urząd Marszałkowski. UM Tomaszów, UG Tomaszów i SP są partnerami projektu. Zakończenie projektu planowanie jest na koniec 2012 roku, więc już za niedługi czas powstaną nowe punkty HotSpot.
żródło http://www.wrotalubelszczyzny.eu/index. ... tid=2:news


Program ten zakłada dostęp do Internetu urzędom, większą informatyzację urzędów, udostępnienie możliwości kontaktu petenta z urzędem poprzez Internet, ale z tego co wiem ten program nie zakłada poprawy dostępu do Internetu mieszkańcom w ich domach.
Na górę

Postautor: Gość » 11 kwie 2011, o 21:32

WMLan pisze:udostępnienie możliwości kontaktu petenta z urzędem poprzez Internet, ale z tego co wiem ten program nie zakłada poprawy dostępu do Internetu mieszkańcom w ich domach.


do kilkuset metrów od jednostki, czyli w parku będzie można sobie posiedzieć z lapkiem, plus miejsca na terenie gminy, powiatu wskazanych przez jednostki. okoliczni mieszkańcy też będą objęci zasięgiem, lecz niech nie liczą na darmowe surfowanie do woli. będą limity czasowe i blokowanie niektórych serwisów. głównym zamierzeniem projektu ma być ułatwienie kontaktu z urzędami.
Na górę

Postautor: dartel » 25 kwie 2011, o 14:27

darmowy i wolny a płatny szybszy oby tylko ten platny byl rzeczywiscie na tyle szybki za ile placimy
Na górę


Wróć do „Miasto, mieszkańcy, problemy...”