Piec CO gdzie kupic

Sprawy związane z Tomaszowem Lubelskim i jego okolicami.

Postautor: Gość » 27 lis 2009, o 18:35

Ja mam piec węglowy od buciora już 9 lat i jest ok. Tani, dobrze spala i bezawaryjny. Wiele zależy od wentylacji i komina. A generalnie teraz wszystkie piece są dobre, a te droższe nie zawsze dużo lepsze a najwyżej tylko trochę.
Na górę

Postautor: Gość » 27 lis 2009, o 21:09

Gość pisze:a co sądzicie o kotłach firmy BUCIOR?


A kto pyta? Sam zainteresowany czy rodzina?
Na górę

Postautor: Spaw » 27 lis 2009, o 21:17

Gość pisze: A generalnie teraz wszystkie piece są dobre, a te droższe nie zawsze dużo lepsze a najwyżej tylko trochę.


Dokładnie. Jeśli piec jest droższy, to płacimy za wykończenie, detale, wygląd, dodatki (nadmuch, sterownik, ocieplenie itd.). Wnętrze pieca jest podobne u wszystkich producentów.
Na górę

Postautor: Gość » 28 lis 2009, o 00:36

Instalator pisze:Hmmm wg. mnie to wszystkie ktoły na paliwo stałe naszych ukochanych rzemieślników nie są dobre uwierzcie... Zamontowałem sporo kotłów tomaszowskich i faktycznie nie są one dobre... Zacząłem montowac kotły te lepsze fakt faktem jest różnica w cenie, ale praca kotła na paliwo stałe od SŁAWIŃSKIEGO, BUCIORA, BAŁKI czy BEDNARZA to wogóle nie ma porównania do SASa, ELEKTROMETa czy nawet ZĘBCA. Sama estetyka wykonania kotła w Tomaszowie czy Łaszczowie nie widzi mi się wogóle w nowej kotłowni.

Wypiszę kilka zalet tych droższych kotłów:
- Wysoka sprawność spalania
- Niski koszt eksploatacji
- Prosta obsługa i konserwacja
- Niska strata ciepła po przez zawirowanie płomienia (duże oszczędności na paliwie)
- Estetyczny wygląd kotła

Minusy:
- Wyska cena


I taki mały apel: Za nim kupicie kocioł przejdźcie na początku do instalatorów oni mają większą wiedzę na ten temat, zawsze doradzą i wytłumaczą konkretnie. Przecież każdy producent będzie zachwalał swój kocioł że jest bardzo dobry i wkońcu decudujemu się kupic tam gdzie taniej. Ale chyba nie chodzi o to by kupic tanio i później wydac to co się zaoszczędzi na paliwo. I trzeba pamiętac, że najpierw inwestycja a dopiero później czekamy liczymy zyski... :D

Pozdrawiam Instalator :)
Na górę

Postautor: instalator2 » 28 lis 2009, o 00:42

Gość pisze:
Instalator pisze:Hmmm wg. mnie to wszystkie ktoły na paliwo stałe naszych ukochanych rzemieślników nie są dobre uwierzcie... Zamontowałem sporo kotłów tomaszowskich i faktycznie nie są one dobre... Zacząłem montowac kotły te lepsze fakt faktem jest różnica w cenie, ale praca kotła na paliwo stałe od SŁAWIŃSKIEGO, BUCIORA, BAŁKI czy BEDNARZA to wogóle nie ma porównania do SASa, ELEKTROMETa czy nawet ZĘBCA. Sama estetyka wykonania kotła w Tomaszowie czy Łaszczowie nie widzi mi się wogóle w nowej kotłowni.

Wypiszę kilka zalet tych droższych kotłów:
- Wysoka sprawność spalania
- Niski koszt eksploatacji
- Prosta obsługa i konserwacja
- Niska strata ciepła po przez zawirowanie płomienia (duże oszczędności na paliwie)
- Estetyczny wygląd kotła

Minusy:
- Wyska cena


I taki mały apel: Za nim kupicie kocioł przejdźcie na początku do instalatorów oni mają większą wiedzę na ten temat, zawsze doradzą i wytłumaczą konkretnie. Przecież każdy producent będzie zachwalał swój kocioł że jest bardzo dobry i wkońcu decudujemu się kupic tam gdzie taniej. Ale chyba nie chodzi o to by kupic tanio i później wydac to co się zaoszczędzi na paliwo. I trzeba pamiętac, że najpierw inwestycja a dopiero później czekamy liczymy zyski... :D

Pozdrawiam Instalator :)



haha człowieku ale jesteś komerycyjną świnią , przecież to co napisałeś wygląda jak typowy tekst z reklamy, dlaczego niby piec od sasa ma być lepszy od pozostałych , , hah jeżeli chodzi ci o wygląd to i tak każdy piec po 7 miesiącach użytkowannia wygląda tak samo zwęglony i zadymiony, jesteś zwykłym przydupasem
Na górę

Postautor: do Instalaror2 » 28 lis 2009, o 12:33

instalator2 pisze:
Gość pisze:
Instalator pisze:Hmmm wg. mnie to wszystkie ktoły na paliwo stałe naszych ukochanych rzemieślników nie są dobre uwierzcie... Zamontowałem sporo kotłów tomaszowskich i faktycznie nie są one dobre... Zacząłem montowac kotły te lepsze fakt faktem jest różnica w cenie, ale praca kotła na paliwo stałe od SŁAWIŃSKIEGO, BUCIORA, BAŁKI czy BEDNARZA to wogóle nie ma porównania do SASa, ELEKTROMETa czy nawet ZĘBCA. Sama estetyka wykonania kotła w Tomaszowie czy Łaszczowie nie widzi mi się wogóle w nowej kotłowni.

Wypiszę kilka zalet tych droższych kotłów:
- Wysoka sprawność spalania
- Niski koszt eksploatacji
- Prosta obsługa i konserwacja
- Niska strata ciepła po przez zawirowanie płomienia (duże oszczędności na paliwie)
- Estetyczny wygląd kotła

Minusy:
- Wyska cena


I taki mały apel: Za nim kupicie kocioł przejdźcie na początku do instalatorów oni mają większą wiedzę na ten temat, zawsze doradzą i wytłumaczą konkretnie. Przecież każdy producent będzie zachwalał swój kocioł że jest bardzo dobry i wkońcu decudujemu się kupic tam gdzie taniej. Ale chyba nie chodzi o to by kupic tanio i później wydac to co się zaoszczędzi na paliwo. I trzeba pamiętac, że najpierw inwestycja a dopiero później czekamy liczymy zyski... :D

Pozdrawiam Instalator :)



haha człowieku ale jesteś komerycyjną świnią , przecież to co napisałeś wygląda jak typowy tekst z reklamy, dlaczego niby piec od sasa ma być lepszy od pozostałych , , hah jeżeli chodzi ci o wygląd to i tak każdy piec po 7 miesiącach użytkowannia wygląda tak samo zwęglony i zadymiony, jesteś zwykłym przydupasem

za to ty kolego chyba nie masz w ogóle pojęcia na ten temat skoro piszesz o wyglądzie zewnętrznym, bo to akurat ma najmniejsze znaczenie, przede wszystkim ważna jest konstrukcja kotła i jego sprawność, żywotność, jakość i okres gwarancji a nie czy jest ładny z zewnątrz. Pozdrawiam
Na górę

Postautor: instalator2 » 28 lis 2009, o 16:03

Przecież napisałem ze nie ma znaczenia bo i tak po niewielkim okresie użytkowania jest zwęglony. Radze ci nauczyć się czytać ze zrozumieniem,a dopiero potem pisać swoje riposty.
POZDRAWIAM
Na górę

Postautor: Gość » 10 wrz 2010, o 01:11

gdzie w Tomaszowie kupię piec na pelet?
Na górę

Postautor: Gość » 10 wrz 2010, o 08:43

Heating-Instgaz Ul. Łaszczowiecka 16
Na górę

Postautor: Gość » 10 wrz 2010, o 17:18

Kup w Sławexsie montarz gratis
Na górę

Postautor: kocioł od Bednarza » 12 wrz 2010, o 16:06

Właśnie zamierzam skierować sprawę kotła co kupionego od Bednarza do rzecznika praw konsumentów. Kupiony 3 lata temu piec przecieka i nie chcą go naprawiać. Wspomniano na tym poście o wielu takich sprawach - jeśli macie szczegółowe wiadomości proszę - napiszcie.
Na górę

Postautor: Gość » 12 wrz 2010, o 17:12

kocioł od Bednarza pisze:Właśnie zamierzam skierować sprawę kotła co kupionego od Bednarza do rzecznika praw konsumentów. Kupiony 3 lata temu piec przecieka i nie chcą go naprawiać. Wspomniano na tym poście o wielu takich sprawach - jeśli macie szczegółowe wiadomości proszę - napiszcie.


Rozmawiałem kiedyś z pracownikiem tego zakładu i mówił mi że teraz robią piece z blachy 6 mm. i piece ledwo wytrzymują 10 lat. Kiedyś były z blachy 10 mm. i mogły wytrzymać 20 i więcej lat. Te blachy co teraz kupują to są z Importu chyba chińskie i kupują te z "PRZECENY" bo tańsze, ale to że się ROZWARSTWIAJĄ to o tym klienta nie informują.
Na górę

Postautor: Heating » 13 wrz 2010, o 10:35

ELEKTROMET – kotły na węgiel, miał, drewno, pellet
http://www.elektromet.com.pl/
Zapraszamy 15 września 2010 r na mobilną prezentację kotłów i produktów ELEKTROMET do firmy HEATING-INSTGAZ ul. Łaszczowiecka 16.
Na górę

Postautor: Gość » 14 wrz 2010, o 09:34

co to jest mobilna prezentacja?
Na górę

Postautor: Heating » 14 wrz 2010, o 11:07

Duży samochód ekspozycyjny gdzie można będzie zobaczyć działające kotły na pellet, miał, węgiel itp. dodatkowo inne wyroby firmy: zasobniki, kolektory słoneczne itp.
Na górę


Wróć do „Miasto, mieszkańcy, problemy...”