Biała Góra - opinie

Sprawy związane z Tomaszowem Lubelskim i jego okolicami.

Postautor: Pawel Dr » 31 sty 2024, o 23:38

Jak będzie śnieg to super ale raczej go nie będzie. Czekam na wynik finansowy wyciągu za pierwszy rok.
Na górę

Postautor: Gość » 1 lut 2024, o 13:51

Jak będzie śnieg to super ale raczej go nie będzie. Czekam na wynik finansowy wyciągu za pierwszy rok.
Co tam wyniki finansowe, co tam brak śniegi prawie każdej zimy! Ważne, że telewizja na otwarciu była!
Na górę

Postautor: Gość » 2 lut 2024, o 09:21

A Jacnia chodzi :)
Na górę

Postautor: bbt » 2 lut 2024, o 09:52

Co tam wyniki finansowe, co tam brak śniegi prawie każdej zimy! Ważne, że telewizja na otwarciu była!
to jest kasa unijna i nasze podatki , to jedno przepadnie a drugie na co wydac ? na to c ty chcesz? to startuj na radnego oni glosuja budzet , to sobie cos wybudujesz/ w ten sposob to nic nie powstanie , farmy eko nie bo slonca nie ma . wiatrowe bo wiatru ..Jedy nie co trzeba zbudowac to kibel dla ciebie bo codziennie uzywasz i nie musialbys do lasu chodzic
Na górę

Postautor: Gość » 2 lut 2024, o 11:58

A Jacnia chodzi :)
Jacnię prowadza stare wygi. Umieją naszykować śnieg na cały sezon zimowy. Na stoku na Białej Górze już są ciemne placki. Poza tym stok stoi nieczynny, a w Jacni, Chrzanowie, Bobliwie, Szopowem się kręci. Stamtąd są też w necie świeże informacje i zachęty do skorzystania ze stoków. O Białej Górze nie wiadomo nic świeżego oprócz tego, co pokazuje kamerka. Zrzućmy jednak winę na brak doświadczenia obsługi stoku na Białej Górze. To ich pierwszy sezon. Może za rok będzie lepiej
Na górę

Postautor: Pawel Dr » 3 lut 2024, o 00:54

to jest kasa unijna i nasze podatki , to jedno przepadnie a drugie na co wydac ? na to c ty chcesz? to startuj na radnego oni glosuja budzet , to sobie cos wybudujesz/ w ten sposob to nic nie powstanie , farmy eko nie bo slonca nie ma . wiatrowe bo wiatru ..Jedy nie co trzeba zbudowac to kibel dla ciebie bo codziennie uzywasz i nie musialbys do lasu chodzic
Po stokroć wolę toaletę a tak kasa w wydana w błoto. Czy idąc do sklepu wydajesz kasę aby wydać?
Na górę

Postautor: Gość » 3 lut 2024, o 08:23

to jest kasa unijna i nasze podatki , to jedno przepadnie a drugie na co wydac ? na to c ty chcesz? to startuj na radnego oni glosuja budzet , to sobie cos wybudujesz/ w ten sposob to nic nie powstanie , farmy eko nie bo slonca nie ma . wiatrowe bo wiatru ..Jedy nie co trzeba zbudowac to kibel dla ciebie bo codziennie uzywasz i nie musialbys do lasu chodzic
Przekonałeś mnie tą argumentacją! Byle wydać bo przepadnie. To był przymus składania konkretnego projektu? Jakieś analizy wcześniej przeprowadzono żeby sprawdzić co może przysłużyć się gminie? Ktoś sprawdził ile ostatnich kilkunastu latach było dni ze śniegiem i mrozem na Białej Górze? Co to za stok, gdzie wystarczy 2 dni z dodatnia temperaturą i już nie jest nie czynny? Może lepsze byłby kawałek ścieżki rowerowej, chodnik w jakiejś wsi? Nie wiem, radnym nie jestem i nie mam zamiaru być ale czy to znaczy, że mogę jedyni przyklaskiwać wszystkim pomysłom bo radni przegłosowali?
Na górę

Postautor: bbt » 3 lut 2024, o 11:51

Przekonałeś mnie tą argumentacją! Byle wydać bo przepadnie. To był przymus składania konkretnego projektu? Jakieś analizy wcześniej przeprowadzono żeby sprawdzić co może przysłużyć się gminie? Ktoś sprawdził ile ostatnich kilkunastu latach było dni ze śniegiem i mrozem na Białej Górze? Co to za stok, gdzie wystarczy 2 dni z dodatnia temperaturą i już nie jest nie czynny? Może lepsze byłby kawałek ścieżki rowerowej, chodnik w jakiejś wsi? Nie wiem, radnym nie jestem i nie mam zamiaru być ale czy to znaczy, że mogę jedyni przyklaskiwać wszystkim pomysłom bo radni przegłosowali?
tak ja analizowalem z e w gminie jest ch , d. i kamieni kupa. wogole to sie pisze nieczynny pajacu , sciezke rowerowa sie zrobiale na sciezke nikt nie da kasy i nikt nie przyjedzie z zamoscia sie przejechc na sciezce. Po za tym to unia dala kase. Jak by nic nie robic to zaraz 5 takich jak ty przyglupow pisalo ze biala dora nizagospodarowana. A zima bedzie w przyszlym roku i pozniej bo jak paliwo podrozeje i prad to wszelki ruch sie spowolni i bedzie ochlodzenie , a co powiesz tym rodzicom co ida z dziecmi na saneczki ? jest snieg na bialej gorze i codziennie dzieciaki zjezdzaja. ze niepotrzebna inwestycja?
Na górę

Postautor: Gość » 3 lut 2024, o 13:47

Stoki narciarskie, ścieżki rowerowe, świetlice...ale do cholery jednym z najważniejszych problemów jest robienie kanalizacji i oczyszczalni ścieków.
Na pierwszy ogień powinny pójść Pasieki znajdujące się dokładnie w miejscu skąd Tomaszów i parę miejscowości wokół miasta czerpie wodę do picia.
Na górę

Postautor: Gość » 3 lut 2024, o 13:50

tak ja analizowalem z e w gminie jest ch , d. i kamieni kupa. wogole to sie pisze nieczynny pajacu , sciezke rowerowa sie zrobiale na sciezke nikt nie da kasy i nikt nie przyjedzie z zamoscia sie przejechc na sciezce. Po za tym to unia dala kase. Jak by nic nie robic to zaraz 5 takich jak ty przyglupow pisalo ze biala dora nizagospodarowana. A zima bedzie w przyszlym roku i pozniej bo jak paliwo podrozeje i prad to wszelki ruch sie spowolni i bedzie ochlodzenie , a co powiesz tym rodzicom co ida z dziecmi na saneczki ? jest snieg na bialej gorze i codziennie dzieciaki zjezdzaja. ze niepotrzebna inwestycja?
jytjj !!! TY dalej bredzisz jak potłuczony!!! A bredzisz, bo dalej ćpasz, a prochy wódą zapijasz!!! To widać i słychać i czuć na odległość!!!! Ten twój smród idzie za tobą nawet kablem internetowym!!!!!

Przestań ćpać i chlać. Odmul się. Może wtedy napiszesz coś sensownego i PO POLSKU wyborco PiS
Na górę

Postautor: Gość » 3 lut 2024, o 14:09

jytjj !!! TY dalej bredzisz jak potłuczony!!! A bredzisz, bo dalej ćpasz, a prochy wódą zapijasz!!! To widać i słychać i czuć na odległość!!!! Ten twój smród idzie za tobą nawet kablem internetowym!!!!!

Przestań ćpać i chlać. Odmul się. Może wtedy napiszesz coś sensownego i PO POLSKU wyborco PiS
forumowy !!! TY dalej bredzisz jak potłuczony!!! A bredzisz, bo dalej ćpasz, a prochy wódą zapijasz!!! To widać i słychać i czuć na odległość!!!! Ten twój smród idzie za tobą nawet kablem internetowym!!!!!

Przestań ćpać i chlać. Odmul się. Może wtedy napiszesz coś sensownego i PO POLSKU wyborco PO
Na górę

Postautor: Gość » 3 lut 2024, o 15:39

Stoki narciarskie, ścieżki rowerowe, świetlice...ale do cholery jednym z najważniejszych problemów jest robienie kanalizacji i oczyszczalni ścieków.
Na pierwszy ogień powinny pójść Pasieki znajdujące się dokładnie w miejscu skąd Tomaszów i parę miejscowości wokół miasta czerpie wodę do picia.
Studnie wodociągu tomaszowskiego są zlokalizowane niemal za płotem /od zachodniej strony/ stadionu Tomasovii oraz przy szosie susieckiej, jakieś 100-200 m. od skrzyżowania z ul. Ordynacką. Wszystkie wymogi dot. stref ochronnych są tu zachowane. Pomiędzy Siwą Doliną a Pasiekami jest góra, która jest jednocześnie działem wodnym pomiędzy zlewniami Tanwi i Sołokiji. Od studni tomaszowskiego wodociągu do Pasiek są KILOMETRY odległości w linii prostej oraz w/w góra.
Nie siej więc dezinformacji i zamieszania.
Na górę

Postautor: NEO » 3 lut 2024, o 17:04

No dobra ale czy już zdejmować zimówki czy jeszcze obserwować podgląd stoku?Prognoza na 2 tygodnie mówi żeby zdejmować ale stok chyba pewniejszy c'nie?
Na górę

Postautor: Monty » 3 lut 2024, o 21:06

Skoro poruszono sprawę potrzeby pilnej kanalizacji Pasiek- zadam pytanie związane z ujecie wody pitnej dla TL.
Może z rok ? temu w lecie po fali upałów , nastąpiły silne opady i podano przez sanepid ze zanieczyszczona jest woda pitna w kranach TL- salmonella.
Jak pamiętam, nie podano do publicznej wiadomości : skąd wzięła się salmonella w kranie. Jedynie ucieszono się, że wodę odkażono i nadaje się do picia. I tyle- brak wniosków na przyszłość. Podobnie było w Machnowie.
Podobnie było z zanieczyszczeniem Sołokiji- brak sprawcy. Przynajmniej od tej afery mamy teraz czystą Sołokiję od samej oczyszczalni TL. Sprawdzałem to 2 tyg. temu i morsy w Rudzie także to widza od jesieni. Dziękujemy za to wszystkim, którzy dbają o czystość tej rzeki.
Morsy nie dziękują tym którzy mają lewe rureczki do gleby w dolinie Sołokiji. Przypominam, że można kupić tabletkę (w hydraulicznym lub chemicznym sklepie) z mikroorganizmami beztlenowymi za 5zł i wrzucać ją do szamba . Woda idzie do gleby czysciejsza i nie smierdzi koło domu.
Na górę

Postautor: Gość » 3 lut 2024, o 22:47

Studnie wodociągu tomaszowskiego są zlokalizowane niemal za płotem /od zachodniej strony/ stadionu Tomasovii oraz przy szosie susieckiej, jakieś 100-200 m. od skrzyżowania z ul. Ordynacką. Wszystkie wymogi dot. stref ochronnych są tu zachowane. Pomiędzy Siwą Doliną a Pasiekami jest góra, która jest jednocześnie działem wodnym pomiędzy zlewniami Tanwi i Sołokiji. Od studni tomaszowskiego wodociągu do Pasiek są KILOMETRY odległości w linii prostej oraz w/w góra.
Nie siej więc dezinformacji i zamieszania.
Proszę wybrać się na spacer Siwą Doliną i jej odnogami. Po mokrym roku, roztopach woda płynie ze środka Pasiek dokładnie wyprofilowanymi rowami nowej drogi, stamtąd bardzo malowniczą dolinką ( spacer polecam mimo elementów dzikich wysypisk śmieci) w kierunku źródełka zwanego Krynicą. Tam woda wybijająca ze źródła łączy się w sporą strugę i początkowo wartkim strumieniem, później rozlewając się szeroko dociera w okolice dawnego kulochwytu strzelnicy. W tym miejscu dokładnie ta struga wsiąka w głębokie piaski zasilając między innymi studnie wodociągów.
No i znajdź chłopie wododział Sołokiji i Tanwi pod Pasiekami.
Kiedy jest rok suchy woda znika w szczelinach spękanej gezy i wtedy jest ogromna szansa, że woda spłukująca pasieczeńskie toalety bezpośrednio zasila wodociąg, z którego korzysta między innymi piszący idiotyzmy o wododzialach,
Na górę


Wróć do „Miasto, mieszkańcy, problemy...”