Wizerunek rynku - ronda w Tomaszowie Lub.

Sprawy związane z Tomaszowem Lubelskim i jego okolicami.

Postautor: Gosc10 » 14 lip 2017, o 08:38

Chyba mam rozwiązanie problemu jakim jest obskurny handlowiec i brak ryneczku. Na handlowcu namalujmy mural przedstawiający przedwojenny rynek.
Na górę

Postautor: Gość » 14 lip 2017, o 09:30

Powiedz mi na co nam przedwojenny rynek?On wcale nie był perłą,jak nam to chca wmówić.Są sprawy ważniejsze.
Na górę

Postautor: Gosc10 » 14 lip 2017, o 10:00

No tak, po co nam starocie i relikty przeszłości. Zostawmy to tak jak jest. Z jednej strony straszy handlowiec, z drugiej zamek... Przynajmniej nie jest nikajo...
Na górę

Postautor: Gość » 14 lip 2017, o 10:59

Jakie starocia,jakie relikty?przeciez nie ma rynku ani hal.Chcesz zburzyć handlowiec i zbudować dawne hale bo były dawne?
Na górę

Postautor: Gosc10 » 14 lip 2017, o 11:09

Chodziło mi o malunek przedstawiający staroć. Nie chce tu nic budować. Zrobie tu maturę i znikam tam gdzie pieprz rośnie
Na górę

Postautor: Gość » 14 lip 2017, o 11:35

Chodziło mi o malunek przedstawiający staroć. Nie chce tu nic budować. Zrobie tu maturę i znikam tam gdzie pieprz rośnie
No weź :roll: żartujemy tylko.
Nie damy tu zrobić regionu spokojnej starosci!to byłby doopiero dramat.Ja wiem,że młodym podoba sie co innego,ja wiem,że ciągle pouczanie ze strony starszych generuje stres i nerwy.Ale,damy rade(może) mamy przecieź rower.
Spokojnie.Otwiera sie nowa szansa.To wsparcie wszelkiego rodzaju STartUpów!amoże teraz zatrybi i miasto pomknie do przyszłosci.Problem,ze wyprzedano co lepsze budynki miejskie i działki.Kłopot.Ale jedz dziecko po dalsze nauki i wracaj bo całkiem zdziczejemy.
Na górę

Postautor: Gość » 14 lip 2017, o 12:10

ale w tym mieście mamy wizjonerów ja pier..le :lol:
Na górę

Postautor: Ikona » 14 lip 2017, o 12:33

Nie wiem dlaczego obrażasz gościa co pisze,że rondo jest jakie jest.Fakt sa ważniejsze sprawy ale miasto musi miec swoją wizytówkę i ona nie koniecznie musi byc taka jak w innych miastach.Budowa nowych hal nie jest dobrym pomysłem.
Czy my musimy małpowac po innych?
Dlaczego nie stac nas na coś ewidentnie nowego?
niespotykanego?
no chyba,że handlowiec :? ma byc tym czymś.
co do pomysłu z rzeżuchą to winorośl jest skuteczniejsza i trwalsza :panzielony:
Każde miasto i miasteczko powinno mieć swoje wizytówki, np. piękny park, piękny dworzec, piękny rynek (Zamość), piękna główna ulica, np. Piotrkowska w Łodzi, piękne stare miasto z rynkiem (Kraków), piękny zamek (Malbork). Nasz stary kościół też jest piękny ale stoi na uboczu, nie rzuca się w oczy i nie widzą go ludzie przejeżdżający przez miasto. Nie mamy dworca PKP i w przypadku Tomaszowa to właśnie piękny rynek - rondo powinien być główną wizytówką. Dzięki Bogu, że stoi jeszcze odnowiona cerkiew i dawna remiza strażacka, które upiększają obrzeże rynku. Ale te kamienie i ławeczki bez oparcia nie upiększają ronda i ludzie się garbią zamiast odpocząć, podziwiając ładną fontannę.
Na górę

Postautor: Gość » 14 lip 2017, o 15:45

ale w tym mieście mamy wizjonerów ja pier..le :lol:
Wszyscy próbują ci uzmysłowić,że wasnie brakuje nam wizjonerów.Ale ty wszystko pi....sz, i stąd twoja frustracja.
Na górę

Postautor: Gość » 15 lip 2017, o 07:33

Dziwi mnie, że Polacy, w tym Tomaszowianie bardzo silnie, są przedstawicielami społeczności wszechwiedzącej. Znają się na wszystkim lepiej od wszystkich, ale większość tych wszechwiedzących nie osiągnęła w życiu żadnego spektakularnego sukcesu. Buzia jednak pracuje od ucha do ucha. Od zarania dziejów wiadomo, że tylko wizjonerzy, czasem zdawałoby się szaleńcy, popychają świat, państwa, miasta, naukę, kulturę, architekturę, politykę itd. do przodu. Nie grupy, a indywidualności. Więc dlaczego tak wielu pyszczy tutaj i się durnowato wymądrza, zaprzeczając swoją postawą oczywistym prawdom. Jeśli jesteś wielki, udowodnij to swoimi dziełami, jeśli zaś jesteś zwykły zjadacz chleba, zamilcz i uszanuj wizjonerstwo i dzieła innych. Pokory rodacy, pokory...
Na górę

Postautor: Gość » 15 lip 2017, o 11:19

Ja stawiam na cierpliwość.Nie lubię bylejakości i to może ma odbicie w sferze moich oczekiwań co do mego otoczenia.
Wiem,ze denerwuję swoimi wypowiedziami wielu ludzi,ale po to jest forum by dyskutować i nikogo personalnie nie zaczepiam ani obrażam:?: zawsze polemizuję i biję sie na argumenty.Nie wylewam na nikogo pomyj.Staram sie zrozumieć te czy inne poczynania.To kto z nas ma rację okazuje sie po fakcie.
Jedni piszą,że pokora jest jest matką cnoty inni,że olbrzymów.To tyczy jednostek ,bowiem pokora tłumu jest często wykorzystywana by go zniewolić.Ja stawiam na cierpliwość i czekam ...
Co do dyskusji to niestety dalej mamy problemy.Jjakoś nam nie idzie.

Nie wymądrzam sie ani wywyższam :idea: to czy cos stworzyłem to maja sprawa.Zaznaczam,że wielcy często oddawali wszystko dla idei :lol: i kończyli w biedzie.
Jak na razie nikt niczego mądrego nie wymyślił w kwestii wizerunku miasta.Motamy sie od lat.
Na górę

Postautor: Ara » 15 lip 2017, o 18:48

No tak, po co nam starocie i relikty przeszłości. Zostawmy to tak jak jest. Z jednej strony straszy handlowiec, z drugiej zamek... Przynajmniej nie jest nikajo...
Na ulicy Kościuszki, na rogu, był, stał taki ciekawy, żółty, drewniany budynek, chyba przedwojenny ale na zewnątrz w dobrym stanie. A komuś przyszło do głowy aby go zburzyć, ktoś miał inną wizję na ten zakątek. Uważam, że trzeba chronić i zachować trochę starej architektury Tomaszowa i cieszyć się, że Niemcy nie zniszczyli. Takie budynki powodują, że miasto ma "duszę". Niech komuś nie przyjdzie do głowy aby zburzyć drewnianą "Czajnię" z powodu jej złego stanu! Tam powinna być kawiarnia lub restauracja, których to brakuje przy rynku. Jest tylko bar z pierogami a gdy ciepło jest piwo w "ogródku piwnym" pod parasolami. Chrońmy co się da, bo nowe nie zawsze znaczy lepsze i ciekawsze choć murowane (nowoczesne).
Na górę

Postautor: Gość » 15 lip 2017, o 19:18

Każdy kto chodził do dwójki pamięta ten budynek,tam robiliśmy zakupy w drodze do szkoły,ciekawy był jego kształt a teraz blaszane garaże.....żal starego Tomaszowa zwłaszcza że w dzisiejszych czasach można ze starocia zrobić perełkę. Nie wiem jak to się stało,że czajnia jest w prywatnych rękach, takie budynki na Podlasiu ściagają turystów, są w nich przepiękne restauracje,kawiarnie, młodzi nie pamiętają odbywających się w czajni koncertów,potańcówek.....marzeniem moim jest aby ten budynek odzyskał dawne przeznaczenie, nie wiem gdzie był konserwator jak sprzedawano w nim materiały budowlane a budynek niszczał.Budynek jest na sprzedaż więc jedyna nadzieja że trafi w dobre ręce i wciąż ciekawi fakt za jakie pieniądze miasto go sprzedało w przeszłości?
Na górę

Postautor: Gość » 15 lip 2017, o 21:28

Każdy kto chodził do dwójki pamięta ten budynek,tam robiliśmy zakupy w drodze do szkoły,ciekawy był jego kształt a teraz blaszane garaże.....żal starego Tomaszowa zwłaszcza że w dzisiejszych czasach można ze starocia zrobić perełkę. Nie wiem jak to się stało,że czajnia jest w prywatnych rękach, takie budynki na Podlasiu ściagają turystów, są w nich przepiękne restauracje,kawiarnie, młodzi nie pamiętają odbywających się w czajni koncertów,potańcówek.....marzeniem moim jest aby ten budynek odzyskał dawne przeznaczenie, nie wiem gdzie był konserwator jak sprzedawano w nim materiały budowlane a budynek niszczał.Budynek jest na sprzedaż więc jedyna nadzieja że trafi w dobre ręce i wciąż ciekawi fakt za jakie pieniądze miasto go sprzedało w przeszłości?
Miasto nigdy go nie sprzedalo tylko zostalo przywlaszczone przez jakichś tam Żydów którzy skutecznie roscili sobie prawa do niego. Skutek tego dzisiaj widzimy.
Na górę

Postautor: Gość » 15 lip 2017, o 23:48

Żal ogromny.Ten budynek ma wielki potencjał.
Na górę


Wróć do „Miasto, mieszkańcy, problemy...”