Jak wybrać dentystę dla dziecka?

Rozmowy bez ograniczeń tematycznych.

Postautor: Marta » 17 paź 2016, o 16:28

Czy macie jakieś wskazówki?
Czy wybierałyście gabinet specjalnie dla dzieci?
Czy raczej kierowałyście się tym, że Wasz osobisty dentysta dla dorosłych jest sprawdzony?
Na górę

Postautor: Stella » 18 paź 2016, o 21:23

Raczej nie polecam zabierać dziecka do tego samego dentysty, do którego chodzą dorośli pacjenci. Owszem, zdarzają się wypadki,
że nie ma innego stomatologa w okolicy i wtedy nie ma wyjścia. Jeśli jednak działa na miejscu specjalne centrum, jak to: http://www.stomatologiadziecieca.com/ak ... -usmiechu/ - warto skorzystać z takiej opieki i wiedzy specjalistycznej.
Ważne jest, żeby nie zrazić dziecka do leczenia w ogóle, od pierwszej chwili. Dzieci z reguły boją się dentysty,
dlatego takie miejsce może je pozytywnie zaskoczyć i zniwelować dyskomfort.
Na górę

Postautor: obityno » 24 paź 2016, o 14:45

Niektórzy dentyści nie przepadają za dziećmi i nie mają do nich ręki. Ja chodzę do Pani doktor z http://krzescy-stomatologia.pl/, która bardzo dobrze sobie z dziećmi radzi. Ale też co ważne - z rodzicami. Uczy ich, by zachować spokój. Nie stać nad dziećmi, żeby te nie panikowały. Odpowiednio przygotowuje obie strony. To bardzo ważne, bo za strach i złe zachowanie dzieci na fotelu stomatologicznym odpowiadają własnie ich rodzice.
Na górę

Postautor: AniaW » 28 paź 2016, o 10:06

Jeżeli masz pewność, że Twój dentysta jest sprawdzony i ma odpowiednie podejście do dzieci to możesz iść z dzieckiem do niego na pierwszą wizytę. Jeżeli się wahasz to lepiej poszukaj innego, gdyż odpowiednie podejście do podstawa zwłaszcza przy pierwszej wizycie. Ja zawsze odwiedzam tego stomatologa w Rzeszowie http://lpustomatologia.pl/ i teraz wybieram się również z córką. Wiem, że wszystko będzie dobrze, gdyż podejście lekarzy w tym gabinecie jest bardzo dobre, zwłaszcza do dzieci ;)
Na górę


Wróć do „Pozostałe”