O lepsze jutro Lubyczy Królewskiej

Sugestie oraz uwagi do władz miasta, powiatu i gminy.

Postautor: Gość » 21 sty 2019, o 18:08

Pan Dyr. przywraca normalność w szkole i chwała mu za to!
Na górę

Postautor: Gość » 21 sty 2019, o 18:16

Pan Dyr. przywraca normalność w szkole i chwała mu za to!
Normalność w szkole i ogromną dziurę w budżecie gminy . Płaćcie podatki bo trzeba nauczycielom wypłacić zaległe wynagrodzenia. Prawo Panie burmistrzu i panie dyrektorze. A obecnie pracujący
nauczyciele niech już pakują toboły.
Na górę

Postautor: Gość » 21 sty 2019, o 18:27

Byłem dziś w sadzie by się przekonać, czy moje podejrzenia są uzasadnione. Okazuje się, że tak. Pan Jurek jedną sprawę po drugiej poddawał bez rozprawy, uznawał powództwo zwolnionych nauczycieli bez żadnych ale. Ponieważ uznanie pozwu rodzi skutek natychmiastowej wykonalności. Przekładając to na grunt tej sprawy to dyrektor zobowiązał się do natychmiastowego zatrudnienia zwolnionych na dotychczasowych stanowiskach oraz wypłacenie utraconych zarobków. Ponieważ obecni na sprawie radni twierdzą, że gmina absolutnie nie ma możliwości wypłacenia prawie milionowej kwoty, a była dyrektorka twierdzi, że jest tylko jeden etat tylko jeden wolny etat na czas nieokreślony zadałem po sprawie prowadzącej sprawę sędzinie: czy sąd ma obowiązek kontroli czy pozwana strona ma możliwość wykonania wyroku (sądy powinny zasądzać wyroki wykonalne, nie przekraczające możliwości strony przegranej) odpowiedziała, że nie ma takiego obowiązku. Dyrektor uznając powództwo powinien mieć świadomość, że roszczenia strony przeciwnej są uzasadnione i ma możliwość ich zaspokojenia. Okazuje się, że łapki mecenasa zwolnionych były tym razem za krótkie, sprawa była nie do wygrania, trzeba było obejść prawo by unać powództwo zwolnionych.
Myślałem, że moje wpisy w trybie przypuszczającym wpłynie na świadomość dyrektora Jurka. Niestety, ale i tym razem, jak zwykle, nie dla mnie.

Sąd mógł uznać bezprawne zwolnienie i przyznać 3 miesieczne odszkodowanie bo nie możę przywrócić na etaty których nie ma. ale skoro dyrektor właściwie poszedł na ugodę to co sąd obchodzi wykonalnośc takiej ugody. skoro dyrektora stać żeby płacić 7 osobom wynagrodzenie za NIC no to trudno. ma gest
Na górę

Postautor: Gość » 21 sty 2019, o 18:42

Brawo Pan Dyrektor przeciwstawił się zlu. Dziękuję w imieniu naszych pociech.
Na górę

Postautor: belfer » 21 sty 2019, o 18:47

Cały problem w tym, że to nie są pieniądze p.Jurka tylko publiczne, państwowe i z tego wynikają pewne konsekwencje. Tych pieniędzy gmina nie straci, ale panowie M.Ł. I j.g. zafasują kilka lat odsiadki. Lekko nie ma, jak kiedyś mówiono, chleb po 8. Lubycza to nie jakiś Kłaj, jak myśli być może mecenas z Lublina,też P.B., który jednak nie był w stanie wygrać tej sprawy w Sądzie. I to jest dobry znak dla Lubyczy.
Na górę

Postautor: Gość » 21 sty 2019, o 18:52

Pan Dyr. przywraca normalność w szkole i chwała mu za to!
Jaka normalność? Po dwóch nauczycieli tego samego przedmiotu w tej samej klasie? Czy może zwolnienie kolejnych osób (być może równie "zaradnych") i wszystko zacznie się od nowa? Dzięki lubyckiej szkole gmina w życiu nie wyjdzie z kredytów. Gratulacje.
Na górę

Postautor: Gość » 21 sty 2019, o 18:55

Mam nadzieję że p. Dyr. da rade i w szkole będzie ok i nie przejmować się tymi śmie...dziuchami, do dzieła.
Na górę

Postautor: Gość » 21 sty 2019, o 18:58

Pan Dyr. przywraca normalność w szkole i chwała mu za to!
Jaka normalność? Po dwóch nauczycieli tego samego przedmiotu w tej samej klasie? Czy może zwolnienie kolejnych osób (być może równie "zaradnych") i wszystko zacznie się od nowa? Dzięki lubyckiej szkole gmina w życiu nie wyjdzie z kredytów. Gratulacje.
A to wy już zapomnieli komu to wszystko zawdzięczamy? Teraz Marek jest winien? Może nowy dyrektor? Acha.. ale stara zmiana nie.... Temat zamknięty, czas rozliczyć starą bandę i brać się za ratowanie gminy.
Na górę

Postautor: Gość » 21 sty 2019, o 19:30



Jaka normalność? Po dwóch nauczycieli tego samego przedmiotu w tej samej klasie? Czy może zwolnienie kolejnych osób (być może równie "zaradnych") i wszystko zacznie się od nowa? Dzięki lubyckiej szkole gmina w życiu nie wyjdzie z kredytów. Gratulacje.
A to wy już zapomnieli komu to wszystko zawdzięczamy? Teraz Marek jest winien? Może nowy dyrektor? Acha.. ale stara zmiana nie.... Temat zamknięty, czas rozliczyć starą bandę i brać się za ratowanie gminy.
Święte słowa... wreszcie nastanie normalność... nowy burmistrz w 2 miesiące odkręcił to co tamci kręcili misternie przez ponad 3 lata. Teraz już wiem że to koniec bezprawia w naszej małej ojczyźnie i wreszcie szansa na lepsze jutro...
Na górę

Postautor: gosciu » 21 sty 2019, o 19:58

TAK za pieniądze mieszkańców gminy.
Na górę

Postautor: Gość » 21 sty 2019, o 20:02

Pan Dyr. przywraca normalność w szkole i chwała mu za to!
Normalność w szkole i ogromną dziurę w budżecie gminy . Płaćcie podatki bo trzeba nauczycielom wypłacić zaległe wynagrodzenia. Prawo Panie burmistrzu i panie dyrektorze. A obecnie pracujący
nauczyciele niech już pakują toboły.
A czyja to wina? Do kogo pretensje? Niech płaci! Nikt się za nimi nie wstawił. Każdy krył swoją du**. Od początku było pewne że wygrają. Poprzednia władza i B. Z namieszala a teraz żale. Zły kierunek obraliscie. Na co liczyliscie? Że taka grupa odpuści, jeśli wiadome było że B. Z nie miała podstaw aby ich zwalniać. To nie byla 1 osoba. Walczyli i wygrali. Dla nich wielki szacun!!
Na górę

Postautor: Gość » 21 sty 2019, o 20:26



Normalność w szkole i ogromną dziurę w budżecie gminy . Płaćcie podatki bo trzeba nauczycielom wypłacić zaległe wynagrodzenia. Prawo Panie burmistrzu i panie dyrektorze. A obecnie pracujący
nauczyciele niech już pakują toboły.
A czyja to wina? Do kogo pretensje? Niech płaci! Nikt się za nimi nie wstawił. Każdy krył swoją du**. Od początku było pewne że wygrają. Poprzednia władza i B. Z namieszala a teraz żale. Zły kierunek obraliscie. Na co liczyliscie? Że taka grupa odpuści, jeśli wiadome było że B. Z nie miała podstaw aby ich zwalniać. To nie byla 1 osoba. Walczyli i wygrali. Dla nich wielki szacun!!
Żeby wygrali nie byłoby sprawy. Ale to dyrektor uznał pozwy.
Na górę

Postautor: Gość » 21 sty 2019, o 20:27

Na górę

Postautor: belfer » 21 sty 2019, o 21:18

Mam złe wiadomości dla powracających. W tej chwili nie ma żadnego wolnego etatu dla nauczyciela zatrudnionego na czas nieokreślony ! To pierwszy przypadek w dziejach sądu pracy w Zamościu, kiedy dyrektor uznaje powództwo zwolnionych nauczyciela. Pan Marek z Jurkiem tak odkręcili, że się wkręcili. Lubycza absolutnie nie może tolerować głupków.Do dzieła!
Na górę

Postautor: Gość » 21 sty 2019, o 21:21

Ale to nie są złe wieści dla nich. Będą mieli płacone za nic.
Na górę


Wróć do „Władze samorządowe i polityka lokalna”