O lepsze jutro Lubyczy Królewskiej

Sugestie oraz uwagi do władz miasta, powiatu i gminy.

Postautor: PeGeRus » 28 lut 2018, o 12:32

http://www.kronikatygodnia.pl/wiadomosc ... -na-18-lat
Władze gminy wyjaśniają, że kredyt konsolidacyjny nie spowoduje zadłużenia, a jedynie zmianę kosztów obsługi zobowiązań finansowych gminy. Jego zaciągnięcie jest potrzebne, aby gmina mogła złapać drugi oddech i rozłożyć w czasie przypadające do spłaty inne zadłużenie w Banku Spółdzielczym w Lubyczy Królewskiej, które na koniec roku sięgało 9 mln 789 tys. zł.
WOW, to może ja sobie wezmę konsolidacyjny dobrany do obecnego hipotecznego skoro nie zwiększy to zadłużenia :)
Radni Lubyczy Królewskiej zgodzili się, aby gmina zaciągnęła kredyt długoterminowy w wysokości 9 mln 789 tys. zł.
wszystko zgonione na radnych....
No a czyja to wina? Nauczycieli, sekretarki? kto rządzi w gminie ksiądz? Bez zgody radnych wójt nic by nie zrobił!! A to co się wyrabia to woła o pomste do nieba. Mam nadzieje że następca miłościwie nam panującego rozliczy te przekręty!
Na górę

Postautor: Gość » 28 lut 2018, o 14:11

Władze gminy wyjaśniają, że kredyt konsolidacyjny nie spowoduje zadłużenia, a jedynie zmianę kosztów obsługi zobowiązań finansowych gminy. Jego zaciągnięcie jest potrzebne, aby gmina mogła złapać drugi oddech i rozłożyć w czasie przypadające do spłaty inne zadłużenie w Banku Spółdzielczym w Lubyczy Królewskiej, które na koniec roku sięgało 9 mln 789 tys. zł. To konsekwencja pięciu kredytów, jakie samorząd zaciągnął w latach w latach 2013-2017.
Na górę

Postautor: Hyba » 28 lut 2018, o 14:37

Ktoś ostatnio płakał na forum że jedtesmy na 37 miejscu najbardziej zadłużonych gmin. Ciekawe teraz o ile miejsc awansujemy ;)
Na górę

Postautor: Gość » 28 lut 2018, o 17:23

oby na pensję w wysokości 12000 zł miesięcznie wystarczyło, reszta mało ważne można zadłużać ile wlezie.
Na górę

Postautor: Gość » 28 lut 2018, o 17:34

Coś cichutko siedzą myszki, które wczoraj na sprawie zobaczyły potęgę intelektu swego mocodawcy. Wydaje się, że marne szanse mają na ratunek. I one i on.
Ha ha. Dawno się tak nie uśmiałem. Siać zamęt potrafisz doskonale. Może jakieś konkrety? Byłeś? Widziałeś? Poczekaj na wyrok sądu i wtedy komentuj.
Dyrektorka powinna się pogodzić z Wojewodą, bo ten rozsławił ją na całe województwo. Przeczołganie go na ławie oskarżonych jest dostateczną karą za jego karygodne występki.
Na górę

Postautor: Gość » 28 lut 2018, o 20:06

oby na pensję w wysokości 12000 zł miesięcznie wystarczyło, reszta mało ważne można zadłużać ile wlezie.
każdy pięknie gada i obiecuje a tak naprawdę z góry wiadomo, że dziadostwo będzie i jedynie o pensję 12 tys miesięcznie chodzi o nic więcej, gadanie o trosce o dobro gminy to bujda na resorach, oby koryto przed wypłatą było pełne reszta mało ważna.
Na górę

Postautor: Gość » 28 lut 2018, o 20:30

oby na pensję w wysokości 12000 zł miesięcznie wystarczyło, reszta mało ważne można zadłużać ile wlezie.
każdy pięknie gada i obiecuje a tak naprawdę z góry wiadomo, że dziadostwo będzie i jedynie o pensję 12 tys miesięcznie chodzi o nic więcej, gadanie o trosce o dobro gminy to bujda na resorach, oby koryto przed wypłatą było pełne reszta mało ważna.
patrioci i ideowcy wyginęli wiele lat temu w czasie wojny, dziś ze świecą szukać prawdziwego męża stanu zdarzają się ale bardzo rzadko, w samorządach nie ma ich w ogóle liczy się, kasa, stanowiska, ustawienie znajomych, rodziny, wykup majątku za grosze, itp.
Na górę

Postautor: Gość » 28 lut 2018, o 20:40

wystarczy popatrzeć jak szybko bogacą się bliscy wielu włodarzy, (matki,ojcowie, rodzeństwo) przybywa im działek, nieruchomości pomimo tego że ich własne dochody nie wrosły, atrakcyjne działki, nieruchomości za grosze spadają im jak manna z nieba.
Na górę

Postautor: Lol x » 28 lut 2018, o 22:27

Może na następnej sesji Radni zmienią uchwałę i jednocześnie terminy spłaty wszystkich kredytów gminy. Może żeby była płynność teraz to spłatę rozpoczniemy od 2050 roku a skończymy w 2099 roku :lol: A co nie mogą. :lol: I będzie tak "Gdzieś w odległej galaktyce była taka gmina.........L. K. :lol:
Na górę

Postautor: Hyba » 1 mar 2018, o 00:09

W tym roku splata 200tys. a w kolejnych po około milion. Droga ta kiełbasa wyborcza ciekawe kto dostanie kawałki z tego ponad 10mln tortu.
Na górę

Postautor: Dag » 1 mar 2018, o 10:29

http://www.kronikatygodnia.pl/wiadomosc ... -na-18-lat



WOW, to może ja sobie wezmę konsolidacyjny dobrany do obecnego hipotecznego skoro nie zwiększy to zadłużenia :)


wszystko zgonione na radnych....
No a czyja to wina? Nauczycieli, sekretarki? kto rządzi w gminie ksiądz? Bez zgody radnych wójt nic by nie zrobił!! A to co się wyrabia to woła o pomste do nieba. Mam nadzieje że następca miłościwie nam panującego rozliczy te przekręty!
No do cholery władzą ustawodawczą w gminie jest rada tylko wykonawczą Wójt zwany dla kawału Burmistrzem
Na górę


Postautor: Gość » 1 mar 2018, o 13:11

http://www.kronikatygodnia.pl/wiadomosc ... -na-18-lat



WOW, to może ja sobie wezmę konsolidacyjny dobrany do obecnego hipotecznego skoro nie zwiększy to zadłużenia :)


wszystko zgonione na radnych....
No a czyja to wina? Nauczycieli, sekretarki? kto rządzi w gminie ksiądz? Bez zgody radnych wójt nic by nie zrobił!! A to co się wyrabia to woła o pomste do nieba. Mam nadzieje że następca miłościwie nam panującego rozliczy te przekręty!
Rozliczy tak jak obecny swego poprzednika J.G. Poczytaj raport RIO na 27 stronach kontroli w czasie rządów J.G. (ksywa "A co ja będę z tego miał?") co i rusz coś o nieprawidłowościach przy przetargach. Jeśli uda się zaciągnąć taki kredyt ( na niespełna jeden procent rocznie) to będzie mógł zaliczyć to za sukces !
Na górę

Postautor: PGR M » 1 mar 2018, o 18:46

Co to za głupoty ktoś pisze. :lol: Daj mi bank człowieku który da ci kredyt na 1 procent w skali roku. :lol: Sprawdź stopy procentowe które ustanowione są przez Radę Polityki Pieniężnej. Teraz główna wynosi 1,5 %. Są jeszcze inne koszty kredytu o których wie każdy kto brał kredyt. Jak więc można pisać takie głupoty. :lol:
Na górę

Postautor: Komix » 1 mar 2018, o 19:19

Co to za głupoty ktoś pisze. :lol: Daj mi bank człowieku który da ci kredyt na 1 procent w skali roku. :lol: Sprawdź stopy procentowe które ustanowione są przez Radę Polityki Pieniężnej. Teraz główna wynosi 1,5 %. Są jeszcze inne koszty kredytu o których wie każdy kto brał kredyt. Jak więc można pisać takie głupoty. :lol:
Naucz się liczyć. Odsetki mają wynieść w sumie ok.1,400 tys złotych w ciągu 13-tu lat - wyliczenia zrobione od podanych w gazecie kwot. Bank prawdopodobnie przystał na te warunki, by odzyskać wcześniej udzielone kredyty. PGR M to jednak nie na Twoją głowę, naprawdę. :lol:
Na górę


Wróć do „Władze samorządowe i polityka lokalna”