Już 136 ukraińskich samorządów podjęło decyzje o wywieszaniu „rewolucyjnych banderowskich” czerwono-czarnych flag


Re: Już 136 ukraińskich samorządów podjęło decyzje o wywieszaniu „rewolucyjnych banderowskich” czerwono-czarnych flag

Postautor: Gość » 21 maja 2018, o 14:40

Czerwono-czarne barwy flagi OUN są nawiązaniem do totalitarnej, rasistowskiej ideologii „Blut und Boden” (tłum.: ziemia i krew), będącej podstawą niemieckiej polityki eksterminacji ludności podczas II wojny światowej.


http://www.mysl-polska.pl/node/21

Re: Już 136 ukraińskich samorządów podjęło decyzje o wywieszaniu „rewolucyjnych banderowskich” czerwono-czarnych flag

Postautor: Gość » 21 maja 2018, o 14:45

Grupy i osoby gloryfikowane przez Ukrainę to między innymi nazistowscy kolaboranci Stepan Bandera, Roman Szuchewycz i Organizacja Ukraińskich Nacjonalistów (OUN), a także Ukraińska Armia Powstańcza (UPA). Te osoby i paramilitarne organizacje w określonych przypadkach kolaborowały z nazistami i ponoszą odpowiedzialność za wymordowanie tysięcy Żydów, 70000 - 100000 Polaków i innych mniejszości etnicznych w latach 1941-1945.

Szczególnie niepokojące jest to, że nazistowska gloryfikacja na Ukrainie w przeważającej części jest wspierana przez rząd. Przykładem może być kampania promująca UPA przeprowadzona w 2017 r. przez Ukraiński Instytut Pamięci Narodowej; nazywanie ulic na cześć Bandery i Szuchewycza przez radę miejską Kijowa; oraz festiwal „SzuchewyczFest” mający miejsce w 2017 roku we Lwowie w rocznicę pogromów lwowskich z 1941 roku, w których zamordowano 4000 Żydów.

http://suozun.org/aktualnoci/i_kongresm ... -ukrainie/

Re: Już 136 ukraińskich samorządów podjęło decyzje o wywieszaniu „rewolucyjnych banderowskich” czerwono-czarnych flag

Postautor: Gość » 21 maja 2018, o 22:04

Oczywiście wpływy rosyjskie na wschodzie są groźne i dla Polski i dla Europy, ale to nie oznacza, że mamy rezygnować z obrony własnych interesów, że mamy tolerować każde świństwo, takie jak rozbieranie torów, fałszowanie historii, mówienie że byliśmy okupantami, że byliśmy takim samym, totalitaryzmem jak totalitaryzm hitlerowski, że mamy milczeć kiedy kradnie się obrazy z polskich kościołów, kiedy się szykanuje polską mniejszość. – podkreślił. – Jesteśmy na tyle dużym państwem, że nikt nas nie będzie szantażował. Nawet rosyjskim zagrożeniem – dodawał.

Nie jest tak, żeby Ukraina była warunkiem istnienia Polski

https://dorzeczy.pl/kraj/49770/Jan-Pary ... olski.htmlRe: Już 136 ukraińskich samorządów podjęło decyzje o wywieszaniu „rewolucyjnych banderowskich” czerwono-czarnych flag

Postautor: Jeremiah » 22 maja 2018, o 21:01

Moze jeszcze nie wszyscy powariowali


Jak dodał, może okazać się, że pod fundamentem pomnika "nie ma żadnych szczątków ludzkich". "W związku z tym narracja strony ukraińskiej może się okazać już jutro, pojutrze, nieprawdziwa. Albo też te szczątki znajdują się pod fundamentem tego pomnika. Wówczas każdy z ludzi tam pochowanych będzie miał swój grób, ale na pewno nie będzie pomnika ku czci Ukraińskiej Powstańczej Armii" - powiedział wiceszef IPN.


http://dzieje.pl/aktualnosci/k-szwagrzy ... -formacjom


no brawo

Re: Już 136 ukraińskich samorządów podjęło decyzje o wywieszaniu „rewolucyjnych banderowskich” czerwono-czarnych flag

Postautor: Gość » 22 maja 2018, o 21:19

Przykre ale kijowska rada miejska i część ukraińskich polityków przekroczyła niestety i granice moralne i granicę bezdennej głupoty.

Można być w Polsce największym zwolennikiem idei jagiellońskich, ba przyjacielem Ukrainy i wielu Ukraińców, ale nazywanie ulicy imieniem pomysłodawcy i rozkazodawcy rzezi na Polakach na Wołyniu i we wschodniej Galicji, która toczyła się w latach 40 ubiegłego wieku – to coś co wzburzy każdego Polaka.

Ba, powinno wzburzyć każdego uczciwego człowieka!

To nie były starcia, to nie były rajdy zdziczałych oddziałów paryzanckich, to były podbudowane ideologicznie i mające określony cel, masowe mordy na prostych ludziach.

Straszna jest śmierć w wyniku wojennych, bratobójczych mordów nawet jednego człowieka czy 10 ludzi. Zasługuje na potępienie i upamiętnienie ofiar. Tam zginęły dziesiątki tysięcy, wieś za wsią…

O takiej decyzji, jak ta z nazwaniem ulicy w stolicy – KIJOWIE imieniem Szuchewycza, można tylko powiedzieć, że chyba Bóg ich opuścił. Niech jeszcze nazwą inną centralną ulicę imieniem Kłyma Sawura.

http://wolnosc24.pl/2017/06/01/ukrainco ... -ich-dosc/

Re: Już 136 ukraińskich samorządów podjęło decyzje o wywieszaniu „rewolucyjnych banderowskich” czerwono-czarnych flag

Postautor: Gość » 23 maja 2018, o 10:48

Dowiedzmy się wszyscy, jaka jest prawda. Rozbiórka obiektu ponad rok temu nie tylko umożliwia i przyspiesza te działania, ale też sprzyja, a wręcz wymusza dążenie do prawdy – mówił wcześniej portalowi Kresy.pl Marek Kulpa, szef Społecznego Komitetu Usuwania Banderowskich Upamiętnień w Polsce, który organizował i prowadził rozbiórkę „pomnika UPA” w Hruszowicach. Zwracał uwagę, że nawet upowcy mają prawo do do pochówku. – Ale nie zgadzam się, by stawiać na polskiej ziemi tak ogromne obiekty [jak w Hruszowicach] tym, którzy dopuścili się ludobójstwa na naszych rodakach.


Prosimy sobie wyobrazić, jakie kłamstwo wyjdzie na jaw, kiedy okaże, że w miejscach nielegalnych upamiętnień UPA w Polsce nie ma żadnych szczątków banderowców – pisali niedawno przedstawiciele SKUBUwP. – Może znajdzie się ktoś, kto nam wytłumaczy w jaki sposób na cmentarzach komunalnych w Polsce, bez wiedzy władz komunistycznych w czasach sowieckiej okupacji grzebano tzw. „hierojów UPA”? Czy to było możliwe? Dlaczego zatem nielegalne obiekty stawiano w Polsce dopiero po 89 roku i dlaczego akurat na cmentarzach komunalnych? Za komuny nie można było, a za czasów częściowo wolnej Polski już tak?

https://kresy.pl/wydarzenia/hruszowice- ... st-prawda/1 maja w Hruszowicach w miejscu zdemontowanego pomnika, odbyło się zebranie z ukraińskimi flagami. Po odśpiewaniu hymnu Ukrainy, nic złego nie ma w śpiewaniu hymnów uznanych państw, odbyło się to, co obecnie ma miejce na terenie państwa ukraińskiego, a mianowicie okrzyki: „sława herojom – herojom sława”, „sława nacji – śmierć wrogom”, „Ukraina ponad wszystko”.

Obecne osoby złożyły wiązankę kwiatów w miejscu rozebranego nielagalnego pomnika. W powietrzu powiewało 7 żółto – niebieskich flag. W zgromadzeniu wzięło udział ok. 30 osób. Co do ciekawszych momentów – przed hasłem „sława nacji – śmierć wrogom” uczestnicy uczynili znak krzyża, jak i po zakończeniu tych okrzyków.

http://polmedia.pl/okrzyki-slawa-nacji- ... przemysla/

Re: Już 136 ukraińskich samorządów podjęło decyzje o wywieszaniu „rewolucyjnych banderowskich” czerwono-czarnych flag

Postautor: Gość » 25 maja 2018, o 10:24

Władze miejskie Połtawy, dużego i ważnego miasta na środkowo-wschodniej Ukrainie zadecydowały o wywieszaniu czerwono-czarnych flag OUN-UPA obok flag państwowych z okazji ważnych rocznic i określonych świąt państwowych. Prawdopodobniej to jak dotąd najdalej wysunięta na wschód ukraińska miejscowość, której władze podjęły taką decyzję.

https://kresy.pl/wydarzenia/ukraina-pol ... kie-flagi/

Re: Już 136 ukraińskich samorządów podjęło decyzje o wywieszaniu „rewolucyjnych banderowskich” czerwono-czarnych flag

Postautor: Gość » 25 maja 2018, o 12:37

Na Ukrainie w mieście Chmielnicki odsłonięto pomnik Szuchewyczowi.

https://www.facebook.com/eduard.dolinsk ... 8986836160


Dowódca UPA Roman Szuchewycz część sotni przegrupował na tereny Małopolski Wschodniej, w rozkazie ogłosił: „W związku z sukcesami bolszewików należy przyśpieszyć likwidację Polaków, w pień wycinać, czysto polskie wsie palić”.

https://www.tygodnikprzeglad.pl/polakow-pien-wycinac/


Wróć do „Polityka krajowa i zagraniczna”