Dewastacja przez Urząd Miasta Siwej Doliny - ile jeszcze będziecie dewastować Siwą Dolinę ?

Sugestie oraz uwagi do władz miasta, powiatu i gminy.

Postautor: Gość » 19 cze 2017, o 08:26

Przez lata nikt na Siwa Doline nie narzekał, była sobie poprostu z boku. Korzystano z niej ze zrozumieniem i poszanowaniem. Od kiedy Polski Zwiazek Narciarski z Panem Kołcunem położył łape na naszym pięknym lesie niewiele z niego zostało w jego dziewiczej formie. Strasząc ludzi prokuraturą prosze nie myśleć, że ktoś do Pana przyjdzie porozmawiać. U nas wszyscy wiedzą, że tu rączka rączke myje. Nikt się nie wychyli. Chyba, że przyjedzie telewizja i ktoś pokaże i nagłośni jak bardzo zdewastował Pan przyrodę. To Pana trzeba do sądu dać a nie ludzi którzy tutaj z besilności klną na takie rządy.
Na górę

Postautor: Gość » 19 cze 2017, o 08:33

kto z normalnych ludzi chcacych pospacerowac i poobcowac z natura chce lazic klepiskiem przygotowanym przez tego goscia ? Prosze sobie darowac panskie wywody jak to pan ludziom pomaga. to jest gwalt na siwej dolinie
Na górę

Postautor: Gość » 19 cze 2017, o 08:40

dlaczego nikt z urzedu miasta nie zareaguje na poczynania tego czlowieka ? my nie mamy innego miejsca jak siwa dolina :(
Na górę

Postautor: Gość » 19 cze 2017, o 09:04

zapatrzony w siebie , mitoman
Na górę

Postautor: Anymus » 19 cze 2017, o 09:28

Obszar Siwej Doliny jest tak rozległy, że nie musisz łazić po klepisku, możesz łazić po krzakach. Tylko nie zapomnij nałożyć kasku i gogli, żeby sobie krzywdy nie zrobić.
Na górę

Postautor: Clavi » 19 cze 2017, o 13:16

Tyle jadu i nienawiści w wypowiedziach. Siwkę pamiętam od bardzo dawna. Na górze były kiedyś domy mieszkalne na dole nawet strzelnica swego czasu. Jestem tam prawie każdego dnia. Z kijkami, rowerem i również na biegówkach w sezonie zimowym. To fakt ,że ostatnio zastałem tam ogromny nieporządek ,szczególnie w pobliżu stadionu, który przeszkadzał trochę w uprawianiu sportu i przechadzek. Ale pamiętam też tą dziką siwkę zaśmieconą i nieuporządkowaną. Niedawno przedzierałem się z siwki do Pasiek i dzikości natury tam nie brakuje ( i dzików też) tak że radzę uważać. W zimie podchodziły pod sam stadion. Dziwi mnie że narzekamy na możliwość pobiegania , pochodzenia sobie zimą po uporządkowanych kilku kilometrach przygotowanych tras. A oświetlony jest tylko 1 kilometr i zimą oświetlenie gasło o 21.00 wiem bo raz mi zgasło i kilkaset metrów wracałem "na czuja". Na terenie miasta chodniki są tak odśnieżone ze życzę powodzenia w uprawianiu jakiejkolwiek turystyki zimowej. O każdej porze roku spotykam na siwce mnóstwo ludzi a zimą przyjeżdżają nawet kilkadziesiąt kilometrów żeby skorzystać z tych obiektów. Nie pochwalam dewastacji ale coroczna przecinka tras bardzo się przydaje i ułatwia korzystanie z nich. Nie wiem do kogo należy sama polana, tam przydałoby się zadbać żeby było ładniej po wszystkich wyrębach w ciągu ostatnich lat. Pozdrawiam obiektywnie.
Na górę

Postautor: Gość » 19 cze 2017, o 17:07

1.5 mln na tor dla rolkarzy, piekna trasa na susiec z pasem do uprawiania rolkarstwa, drugi tor pod lasem tez pewnie za 0.5mln lub lepiej, ja przepraszam czy w Tomaszowie jest monopol na narciarstwo ? co z innymi ? TKKF Samson zdobywal medale na mistrzostwach swiata i europy i doprowadzaja go do upadku. Mogliby chociaz dach wyremontowac za blisko 180 medali.

Siwka byla i jest zasmiecona. Ja tam koszy nie widzialem na smieci. Gospodarza tam nie widac tylko brak pomyslu jak to ktosnjuz tutaj napisal. Wynik jest jak widac. Szkoda, ze do tego dopuszczono.
Na górę

Postautor: 3p3pm68 » 20 cze 2017, o 08:45

Jaka to zazdrość i wprost nazywając złośliwość siedzi w niektórych z nas. Ile trzeba mieć w sobie złych uczuć, aby napisać takie obrażające wszystkich i nie mające ani grama prawdy w sobie teksty. Tak jak wcześniej napisałem od 15 lat jako społecznicy dbamy o bezpieczeństwo i odpowiednie warunki na oznakowanych trasach właśnie dla rowerów, pieszych i biegaczy w obrębie Siwej Doliny. Jakoś nie widzę ludzi na dzikich ścieżkach, których nie brakuje na Siwej Dolinie. Ci wszyscy którzy dzisiaj piszą jak to im zabrano cokolwiek, to są te osoby, które za moment napiszą zreszta już dziś to robią jak to im gałązka przeszkadza na ścieżce. Za moment powiedzą, ale dlaczego ta trawa jest wysoka i dlaczego gałęzi, które naturalnie spadły nikt nie posprzątał …… Tak, tak najłatwiej nic nie robić i hejtować ….. a przecież cały problem polega na tym, że planowa gospodarka leśna Nadleśnictwa przewidziała zakres robót w obszarze lasu przylegającego do stadionu OSiR. Lasy mają swoje prawa bo Siwa Dolina jest lasem i podlega normalnej gospodarce leśnej …… jakoś nikt nie protestuje że pod Pasiekami czy Suścem wycinane są drzewa, które nie rokują nadzieji na rozrost i za moment upadną ….. tak jak sosny które zima straciły czubki wzrostu. Może się i nie znam na tym, ale skoro nie została Siwa Dolina rezerwatem to niestety musimy się z tym pogodzić, że co jakiś czas w każdym lesie są porządki …… my jako ciało społeczne staramy się po tej przecince pewne rzeczy wyrównać i uporządkować ….. Tych opisujących tragedię jak się dzieje zapraszam za dwa miesiące …… a dziś spokojnie wystarczy przejść – przejechać boczną ścieżką 300 m w głąb i najlepiej znaleźć sobie ścieżkę dziką / jak trzeba to przyjdę i pokaże / która nie jest trasą narciarską i o którą my nie dbamy …… jakoś tak raczej wszyscy podążają trasą oznakowaną …… bez dziur i gałęzi …… proszę nie pisać bzdur na temat ratraka bo przez ostatnie 3 zimy raptem ratrak zimą robił trasę w odległości 500 m od stadionu i nikt nikomu nie bronił iść dalej, ale jakoś ponownie widzę ludzi tylko na trasie narciarskiej / ratrakowanej/, a nie głębiej na dzikich ścieżkach i zapewne ratrak zimą nie jest w kolizji z rowerami ….. mogę jedynie prosić, aby uszanować dla naszych dzieci wyrównaną trasę do jazdy na nartach ….. przecież miejsca jest dość …… co do imprez narciarskich to pisze to ktoś, który to obserwuje z bliska ….. szkoda tylko, że wybiórczo zauważa te w których startuje 40-60 dzieci / czy to mało, a dodatkowo jest to robione społecznie więc nie za Twoje pieniądze drogi kolego /– pilny obserwatorze i krytykancie/, a jakoś nie zauważyłeś / pisze przez Ty bo na forum ten ktoś jest anonimowy, ale zapewne tą osobę dobrze znam i nie raz klepała mnie po ramieniu - / imprez rangi Mistrzostw Polski w których startuje 300 dzieci …….. nie wiem co się ostatnimi czasami się dzieje, żeby rzeczy które są ,, białe nazywać czarnymi ”…. Chętnie poznałbym te wszystkie osoby, którym tak zależy na Siwej Dolinie może pomogliby czasami obronić Siwą Dolinę pracą przy ścieżkach, a nie ,,hejtami ”…. Przecież wystarczy podczas spaceru schylić się po gałązkę i ją odrzucić, aby rowerzysta mógł przejechać trasę ….. dodatkowo ścieżki cywilizowane są oznakowane …… przecież równolegle się ciągną się ścieżki nie oznakowane, nikt nie każe chodzić trasą oznakowaną tej trasy jest raptem jedna ścieżka, która idzie na odcinku 5 km a maksymalnie 1,5 k od stadionu …. . / jeśli przeszkadza to w poprzek ją przeciąć i iść dziką , na źródełka na Pasieki / …… obok równolegle są inne ścieżki , że zaniedbane to trudno, ale przecież niektórym o to chodzi …… w tym miejscu dodam, że napewno znajdą się w Tomaszowie tacy co jak realnie rozpocznie się budowa basenu krytego … to napiszą po co ten basen ….. już dziś gwarantuje, że takie hejty się znajdaą …. dodatkowa podejrzewam , że napiszą je te osoby, które dziś hejtują Siwą Dolinę ….. a tak z tym zawłaszczeniem, to ja raczej pisze o wspólnej ścieżce dla biegaczy spacerowiczów, rowerzystów, narciarzy dla wszystkich którzy chcą pobiegać i pospacerować , a w drugą stronę słyszę od kilku osób, którzy piszą zostaw niech zarośnie trawą i jeżynami …. Może ktoś się wysili i w jakimś miejscu poprowadzi ankietę internetową z wpisem imienia nazwiska i adresu, aby Ci co maja czas po 100 x nie głosowali, aby odpowiedzieć na pytanie czy chcesz trasę pieszą, biegową, rowerową, a zimą narciarską oznakowna 5 km mieć posprzątaną, wyrównaną , czy taką jak we wszystkich lasach, gdzie nie da się przejść czy pobiec …… zapytajmy się czy górka saneczkowa na przeciw Karczmy ma być wyrównana zimą dodatkowo dośnieżona … bezpieczna …….. jakoś tak się składa że wszyscy przenoszą się na zjazdy na tą ,,wstrętną trasę narciarską" ….. i wtedy ratrak sztuczne dośnieżenie jest okey …… zróbmy tą ankietę, a jak będzie za dzikością to 100 dzieci uprawiających narciarstwo, które zimową porą biegają z rumieńcem na twarzy po trasach Siwej Doliny przejmiesz Ty z pozostałymi hejterami i dasz im kross po krzakach ….. Zróbmy tą ankietę i wtedy dopiero używajmy słów czy społeczeństwo chce czy nie …….. jestem pewny wyników … tylko proszę nie anonimowo i nie na zasadzie hejtu …….
Co do rowerzystów robiących skocznie … ta jakoś dziwnym trafem od wielu lat najlepsze dla Was są uporządkowane trasy oznakowane a nie dzikie ostępy których nie brakuje macie obok taką samą górkę,to po po jakiego czorta niszczycie czyjąś pracę ….. czy korzystamy i komentujemy Wasze trasy
Z poważaniem Waldemar Kołcun
Na górę


Wróć do „Władze samorządowe i polityka lokalna”