ŁASZCZÓW NEWS

Sugestie oraz uwagi do władz miasta, powiatu i gminy.

Postautor: Gość » 18 sty 2019, o 06:46

woleć to one sobie mogą do czasu jak rodzice obliczą koszty
Ty chyba nie masz dzieci
hahaha no chyba tak.. Zreszta gdyby faktycznie rodzice tak koszty przeliczali to wszystkie dzieci konczace gimnazjum i podstawowke bylyby w laszczowskim liceum...a nie w zamosciu czy tomaszowie. Jak widac dla rodzica to nie koszty sie liczą..
Na górę

Postautor: Gość » 18 sty 2019, o 07:08

Spokojnie telewizja bedzie na sesji
To byłoby świetnie, jak TV pokaże ilość uczniów w porównaniu do siatki godzin i nadgodziny nauczycieli to cała Polska za głowę się złapie.
Hermetyczna szkoła, zróbcie sobie stowarzyszenie i siedźcie sobie w tych klasach za zdobyte przez siebie fundusze, nie za środki samorządu....
Na górę

Postautor: Gość » 18 sty 2019, o 07:14

Spokojnie telewizja bedzie na sesji
To byłoby świetnie, jak TV pokaże ilość uczniów w porównaniu do siatki godzin i nadgodziny nauczycieli to cała Polska za głowę się złapie.
Hermetyczna szkoła, zróbcie sobie stowarzyszenie i siedźcie sobie w tych klasach za zdobyte przez siebie fundusze, nie za środki samorządu....
Za głowę to się złapie ktoś inny :lol:
Na górę

Postautor: Gość » 18 sty 2019, o 07:29

Nie tozumiem teorii o treści, że jak zamkną LO to prestiż odejdzie. Odejdzie prestiżowych etatów kilka i tyle, poza tym widzę same plusy.... Od lat walczycie tylko o to żeby mieć wysokie zarobki a swoje dzieci oddawaliście do Zamościa bo były za mądre do tej waszej elitarnej sorbony, do kogo żal? Przykład idzie z góry! A jeśli ktoś twierdzi źe utrzymanie takiej szkoły to nie ma wpływu na zadłużenie gminy to finansowo to ponad jeden milion kosztów utrzymania, z czego ponad 900.000 (dziewięćset tysięcy ), to pensje nauczycieli!! SZOK!!!!
Na górę

Postautor: Gość » 18 sty 2019, o 08:11

Jak to czytam to aż mi się włos jeży, z waszych wypowiedzi wynika że mało dzueci, nauczyciele mają mało godzin a zarabiają dużo i jeszcze poziom taki sobie. To gdzie do tej pory byliście, czy nikt nie patrzył co się wyrabia? Jak tak mozna, gdzie jakieś poczucie przyzwoitości? Gdzie uczciwość?
Na górę

Postautor: Gość » 18 sty 2019, o 08:16

Jak to czytam to aż mi się włos jeży, z waszych wypowiedzi wynika że mało dzueci, nauczyciele mają mało godzin a zarabiają dużo i jeszcze poziom taki sobie. To gdzie do tej pory byliście, czy nikt nie patrzył co się wyrabia? Jak tak mozna, gdzie jakieś poczucie przyzwoitości? Gdzie uczciwość?
Jak to gdzie uczciwość? Nigdzie! Grunt zeby wszystko i wszystkich skrytykować ale dzialanie zerowe.
Na górę

Postautor: Gość » 18 sty 2019, o 08:24

Pogonić tych nauczycieli na cztery wiatry! Co oni tu krzyczą! Taka dobra szkoła? Czemu wasze dzieci tu nie chodzą? I tak rada idzie wam na rękę bo chcą stopniowo wygaszać żebyście się nie pozabijali na zakrętach! Ja bym to odrazu zlikwidował jak w Tyszowcach! Tam to był poziom i renoma a jak dzieci mało to zamknięto a wy tam chyba sami siebie uczycie bo was więcej jak dzieci.
Na górę

Postautor: Gość » 18 sty 2019, o 08:39

Jak to czytam to aż mi się włos jeży, z waszych wypowiedzi wynika że mało dzueci, nauczyciele mają mało godzin a zarabiają dużo i jeszcze poziom taki sobie. To gdzie do tej pory byliście, czy nikt nie patrzył co się wyrabia? Jak tak mozna, gdzie jakieś poczucie przyzwoitości? Gdzie uczciwość?
Mieli burmistrza nauczyciela, czarowali na wywiadówkach, sieli paniczne wizje w społeczeństwie i brali miliony.
A teraz to wychodzi.
Na górę

Postautor: Gość » 18 sty 2019, o 08:52

To już dawno wylazło tylko były nie zdążył zamknąć.
Na górę

Postautor: Gość » 18 sty 2019, o 08:54

No niestety, fakty są jakie są. Tę szkołę powinien utrzymywać powiat, a nie gmina. u nas wzięła je gmina, bo wiadomo: kolesiostwo, układy.
Szkoła fakt , słaba, wyniki na maturze i liczba podchodzących do niej uczniów mówią same za siebie. To nie do końca wina nauczycieli, bo taktyka ,,brać wszystkich" się nie sprawdziła. A z tumana nie zrobisz geniusza, choćbyś się przekręcił. Nie jestem za likwidacją szkół, ale tutaj za jej zamknięciem najbardziej przemawia fakt, że nie chodzą do niej nasze dzieci. Naszych jest kilkoro, z tego co się orientuję. Gdyby służyła naszej młodzieży, z naszej gminy- to wtedy należałoby to przemyśleć. Kiedyś sama zastanawiałam się, czy dać do niej swoje dziecko, które po prostu było zdolne, ale zauważyłam, że wszyscy niemalże tam uczący nauczyciele swoich dzieci tam nie posyłają. Więc zrezygnowałam. Teraz wiem, że to była dobra decyzja. Może gdyby to była jakaś szkoła zawodowa, bo do rangi liceum to ta szkoła nie urasta. Może by przekształcić ją w zawodówkę najpierw? Nie wiem, nie znam się na tym, ale wiem jedno, że liceum nic nie daje naszym dzieciom, z naszej gminy.
Na górę

Postautor: Gość » 18 sty 2019, o 09:00

Pogonić tych nauczycieli na cztery wiatry! Co oni tu krzyczą! Taka dobra szkoła? Czemu wasze dzieci tu nie chodzą? I tak rada idzie wam na rękę bo chcą stopniowo wygaszać żebyście się nie pozabijali na zakrętach! Ja bym to odrazu zlikwidował jak w Tyszowcach! Tam to był poziom i renoma a jak dzieci mało to zamknięto a wy tam chyba sami siebie uczycie bo was więcej jak dzieci.
A skąd wiesz co chce zrobić rada??? przecież jeszcze nie było dyskusji publicznej na ten temat??? Można wnioskować że jesteś radnym???
Na górę

Postautor: Gość » 18 sty 2019, o 09:02

A jak jest to co radnym nie można na forum wchodzić? :lol:
Na górę

Postautor: Gość » 18 sty 2019, o 09:05

Pogonić tych nauczycieli na cztery wiatry! Co oni tu krzyczą! Taka dobra szkoła? Czemu wasze dzieci tu nie chodzą? I tak rada idzie wam na rękę bo chcą stopniowo wygaszać żebyście się nie pozabijali na zakrętach! Ja bym to odrazu zlikwidował jak w Tyszowcach! Tam to był poziom i renoma a jak dzieci mało to zamknięto a wy tam chyba sami siebie uczycie bo was więcej jak dzieci.
A skąd wiesz co chce zrobić rada??? przecież jeszcze nie było dyskusji publicznej na ten temat??? Można wnioskować że jesteś radnym???
Dyskusji???? :lol:
Na górę

Postautor: Gość » 18 sty 2019, o 09:15

A nad czym tu dyskutować? Dawno władza powinna to zrobić. Obce dzieci a powiat się wypiął. Nie powinniśmy dokładać do dzieci z innych gmin, to nie nasze zadanie.
Na górę

Postautor: Gość » 18 sty 2019, o 09:20

No niestety, fakty są jakie są. Tę szkołę powinien utrzymywać powiat, a nie gmina. u nas wzięła je gmina, bo wiadomo: kolesiostwo, układy.
Szkoła fakt , słaba, wyniki na maturze i liczba podchodzących do niej uczniów mówią same za siebie. To nie do końca wina nauczycieli, bo taktyka ,,brać wszystkich" się nie sprawdziła. A z tumana nie zrobisz geniusza, choćbyś się przekręcił. Nie jestem za likwidacją szkół, ale tutaj za jej zamknięciem najbardziej przemawia fakt, że nie chodzą do niej nasze dzieci. Naszych jest kilkoro, z tego co się orientuję. Gdyby służyła naszej młodzieży, z naszej gminy- to wtedy należałoby to przemyśleć. Kiedyś sama zastanawiałam się, czy dać do niej swoje dziecko, które po prostu było zdolne, ale zauważyłam, że wszyscy niemalże tam uczący nauczyciele swoich dzieci tam nie posyłają. Więc zrezygnowałam. Teraz wiem, że to była dobra decyzja. Może gdyby to była jakaś szkoła zawodowa, bo do rangi liceum to ta szkoła nie urasta. Może by przekształcić ją w zawodówkę najpierw? Nie wiem, nie znam się na tym, ale wiem jedno, że liceum nic nie daje naszym dzieciom, z naszej gminy.
Mądry post. Nauczyciele wysyłając swoje dzieci do innych szkół tylko podkreślili że w Łaszczowie jest zbyt niski poziom nauczania a teraz zaprzeczają sami sobie.
Na górę


Wróć do „Władze samorządowe i polityka lokalna”