ŁASZCZÓW NEWS

Sugestie oraz uwagi do władz miasta, powiatu i gminy.

Postautor: Gość » 24 sty 2019, o 12:38

Najpierw się dowiedz ilu nauczycieli nie ma dodatkowego zatrudnienia i ilu faktycznie zostanie bez pracy, a potem pisz te swoje urojone głupoty. Zazdrość i zawiść oczy wam przysłoniła, nie znacie sytuacji, a wypisują bzdury. Trzeba być zwykłym cielęciem, żeby oczami chorej wyobraźni widzieć tych nauczycieli bez pracy, albo żebrzących najlepiej.
Jak ktoś chce pracować to wszędzie będzie pracował.
Na górę

Postautor: Gość » 24 sty 2019, o 12:43

Dobrze by było żeby LO pozostało, ale pod warunkiem finansowania przez Starostwo a nie podatników naszej gminy. Jak czytałam ofertę dla ucz. na stronie LO, to są stypendia, dofinansowanie do wyjazdów do Niemiec, dla kl. straży granicznej zakup mundurów, dofinansowanie obozów. To wszystko z naszego budżetu, dla większości ucz. z poza naszej gminy. Przecież Macierewicz przekazał środki na klasy mundurowe do powiatów. Dlaczego Starostwo ma nie utrzymywać tej szkoły. Nie wiem, czy gdzieś jakaś gmina, albo miasto prowadzi szkołę średnią. Nawet w Lublinie czy Zamościu szkoły średnie prowadzone są przez powiat albo są prywatne. Tylko szkoły podstawowe i przedszkola prowadzą gminy. A więc do dzieła przekazać prowadzenie tej szkoły Starostwu.
Na górę

Postautor: Gość » 24 sty 2019, o 12:50

Za wszystkimi uczniami również tymi z poza gminy płynie subwencja oświatowa
Na górę

Postautor: Gość » 24 sty 2019, o 13:02

Przypomnijcie sobie losy LO w Tyszowcach, tam szkoła miała lata historii i ją powiat zdmuchnął z powieżchni, co jest takiego w Łaszczowie że musi być?? Może mamy jakiegoś absolwenta co jest biskupem albo prezesem jakiejś rady nadzorczej? Jakoś ciężko mi coś powiedzieć o szkole koło której nie kręcą się dzieci i same wypasione fury stoją na parkingu.
Na górę

Postautor: Gość » 24 sty 2019, o 13:03

Nie przesadzajcie większość nauczycieli tej szkoły pracuje w innych szkołach, a te kilka osób znajdzie zatrudnienie w podstawówce, bo niektórzy odejdą na emerytury. Nikt nie będzie żebrał.
Na górę

Postautor: Gość » 24 sty 2019, o 13:07

Problem nie tkwi w szkole, tylko w zacofanej małomiasteczkowej cywilizacji. Nie chodzi o dzieci ,o to żeby coś zrobić tym bardziej, że nie ma w okolicy liceum, będziemy mieli do czynienia z większą liczbą dzieci, bo są liczniejsze roczniki niż w kilku poprzednich latach.Chodzi właśnie o te rzekomo ,, wypasione fury", żeby cymbałów w oczy nie kuły. Ci co najwięcej krzyczą o likwidacji na prawdę myślą, że ci nauczyciele z głodu umrą i , że zostaną bez pracy. Wtedy by mieli swoje poczucie rzekomej sprawiedliwości.
Na górę

Postautor: Gość » 24 sty 2019, o 13:10

To podajcie ile wynosi subwencja oświatowa a ile gmina dokłada, jak kiedyś było dużo uczniów to faktycznie szkoła utrzymywała się z subwencji a dziś?
Na górę

Postautor: Ja 12 » 24 sty 2019, o 13:58

Widzę że dalej .Gość .uważa że my nic od siebie bo jak już to tylko Starostwo musi.... to czy tamto to może trzeba iść wtedy kompleksowo i niech Starostwo pobuduje nam od razu chodniki, podam przykład np.ulica Domaniż nie dość że wąska jak nitka to pobocza brak że jeszcze nie doszło tam do nieszczęścia to cud ...jak popada to dzieci jak kangury skaczą nad kałużami ale co tam oni muszą my nic od siebie ...pozdrawiam wszystkich
Na górę

Postautor: Gość » 24 sty 2019, o 14:56

Jak radnego wnuczki tamtędy chodziły do szkoły to przez tyle lat nie widział tego problemu? O zięcia dbał a wnuczki to co?
Na górę

Postautor: Gość » 24 sty 2019, o 15:02

Teraz jest nowy radny niech się wykaże
Na górę

Postautor: Gość » 24 sty 2019, o 15:11

No właśnie chodniki to zadanie gminy, ale jak pieniądze idą na szkołę którą gmina nie musi prowadzić, bo to nie jest jej zadaniem i w której nie ma kogo uczyć, to nie ma na chodniki.
Na górę

Postautor: yut » 24 sty 2019, o 15:41

Wielkie mi halo o szkołę bez uczniów. Może powiem wam o moim problemie, mam córkę co ma 5 lat brakuje dla niej miejsca w przedszkolu, jest więcej takich rodziców, po kij nam LO, skoro najmłodsze dzieci nie są obięte ustawowym obowiązkiem przedszkolnym bo trwonione są nasze pieniądze na coś co jest upadłe i jest tylko dla prestiżu profesorów pożal się Boże
To siedź cicho, bo jak to odkryje państwo, to zapłacisz karę za "niespełnianie obowiązku szkolnego''.
Na górę

Postautor: Ja 12 » 24 sty 2019, o 15:58

Widzę że .GOŚĆ..TO CHYBA JEST NA ETACIE GMINY BO TAK KOMBINUJE ŻEBY TYLKO JAK NAJMNIEJ WYDAĆ nie bój się na wypłaty jeszcze zostanie i nie pisz że radny czegoś nie dopilnował bo są jeszcze sołtysi i cała innych osób bardziej kompetentnych pracowników w gminie to tyle pozdrawiam....
Na górę

Postautor: Gość » 24 sty 2019, o 16:21

Zielony człowieku każdy kto nie wpisze swojego niku będzie wyświetlany jako "GOŚĆ" a Ty myślisz że to pisze jedna osoba. Hellow?
Na górę

Postautor: Gość » 24 sty 2019, o 16:25

Dobrze by było żeby LO pozostało, ale pod warunkiem finansowania przez Starostwo a nie podatników naszej gminy. Jak czytałam ofertę dla ucz. na stronie LO, to są stypendia, dofinansowanie do wyjazdów do Niemiec, dla kl. straży granicznej zakup mundurów, dofinansowanie obozów. To wszystko z naszego budżetu, dla większości ucz. z poza naszej gminy. Przecież Macierewicz przekazał środki na klasy mundurowe do powiatów. Dlaczego Starostwo ma nie utrzymywać tej szkoły. Nie wiem, czy gdzieś jakaś gmina, albo miasto prowadzi szkołę średnią. Nawet w Lublinie czy Zamościu szkoły średnie prowadzone są przez powiat albo są prywatne. Tylko szkoły podstawowe i przedszkola prowadzą gminy. A więc do dzieła przekazać prowadzenie tej szkoły Starostwu.
Mamy swojego człowieka nauczyciela Pana Piaseckiego. On na pewno pomoże i pomoże dofinansować nasze LO. To przewodnie hasło PiS. Nie zamykać szkół. A on jest z PiSu. Będzie super.
Na górę


Wróć do „Władze samorządowe i polityka lokalna”