Kler w Polsce III

Odpowiedz


To pytanie jest elementem zabezpieczającym przed automatycznym zamieszczaniem postów.
Emotikony
:shock: :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :!: :?: :idea: :arrow: :| :panzielony:

BBCode włączony
[Img] włączony
[Flash] wyłączony
[URL] włączony
Emotikony włączone

Przegląd tematu
   

Rozwiń widok Przegląd tematu: Kler w Polsce III

Re: Kler w Polsce III

Post autor: Gość » 18 lip 2018, o 10:35

Biskup oskarżony o gwałt zakonnicy w Indiach. Wszystko opisała w 72-stronnicowym dokumencie

Ponad 15 sióstr opuściło zakon Misjonarek Jezusa z powodu biskupa, który molestował je seksualnie. Policja zareagowała dopiero gdy jedna z zakonnic przyniosła na komisariat dokument w którym szczegółowo opisała gwałt.

Zakonnica ze zgromadzenia Misjonarek Jezusa działającego w Dżalandharze w Indiach zgłosiła wielokrotne nadużycia seksualne ze strony swojego biskupa. Sam dokument opisujący zajścia liczył 72 strony. Kobieta była wykorzystywana przez księdza od ponad dwóch lat.

Biskup odrzucił oskarżenia, twierdząc, że zakonnica zgłosiła się na policję, żeby uniknąć konsekwencji za złamanie ślubu czystości. Na jego nieszczęście, jeszcze w zeszłym roku kobieta napisała w liście do policji, że posiada wulgarne wiadomości o seksualnych podtekstach wysyłanych z telefonu księdza. Wiadomości te mogą stanowić dowód w sprawie o molestowanie.

Poza zgłoszeniem na policję, kilka dni temu grupa 168 katolickich liderów, kapłanów i zakonnic z Indii napisała list do wysłannika papieża w Indiach z prośbą o pozbawienie biskupa stanowiska. "Gdy człowiek, który reprezentuje Boga, jest przestępcą seksualnym, to wiara w Boga, którego reprezentuje, zostaje zachwiana aż do jej rdzenia" - czytamy w liście.

Na pytanie, czy Watykan wyciągnie konsekwencje wobec biskupa, który dopuścił się tak skandalicznych nadużyć swojego stanowiska, ksiądz reprezentujący Stolicę Apostolską w "Times of India" odpowiada: "Watykan nie będzie bezpośrednio działał przeciw biskupowi Dżalandharu, Franco Mulakkalowi" - twierdzi - "Watykan nigdy nie ingeruje w prawo i porządek innych krajów".

Społeczność katolicka stoi murem za kobietą. Ludzie oczekują, że biskup poniesie konsekwencje za swoje działania.

https://kobieta.wp.pl/biskup-oskarzony- ... 273654913a

Papież jak Piłat umywa ręce : To nie jego sprawa ?

Re: Kler w Polsce III

Post autor: Gość » 12 lip 2018, o 20:32

Ksiądz palił i uprawiał marihuanę. Rusza sprawa plantacji na plebanii w Gorzowie Wielkopolskim

Uprawiał konopie na plebanii, piekł ciasteczka z marihuaną - zarzucają śledczy 32-letniemu księdzu z Gorzowa Wielkopolskiego. Do sądu trafił właśnie akt oskarżenia ws. wikarego. Dariusz T. odpowie też za nakłanianie znajomego do fałszywych zeznań.

Na trop plantacji prowadzonej przez młodego księdza na terenie plebanii na os. Słonecznym śledczy wpadli na początku roku. Sprawdzali po kolei dane osób, które kupiły na jednej ze stron internetowych sprzęt do uprawy konopi. 32-latka zatrzymano pod koniec marca - po kilku tygodniach obserwacji.

Wcześniej prokuratura była oszczędna w dzieleniu się szczegółami sprawy. Teraz już wiadomo, że plantacja była przygotowana profesjonalnie. W pokoju wikarego znaleziono też ciasteczka z marihuaną, którymi miał częstować inne osoby, a w jednym przypadku też sprzedać.

- Dariuszowi T. zarzucono także udzielanie ecstasy dwóm osobom w celu uzyskania korzyści majątkowej, a także nakłaniania innej osoby do składania fałszywych zeznań w toku prowadzonego postępowania - wymienia w rozmowie z TVN24 Roman Witkowski, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Gorzowie Wielkopolskim.

Łącznie śledczy postawili księdzu sześć zarzutów, a akt oskarżenia został właśnie skierowany do Sądu Rejonowego w Gorzowie Wielkopolskim. Duchownemu grozi kara nawet 25 lat więzienia.

Znajomy doradzał w uprawie
Przed sądem sądem stanie również znajomy księdza Franciszek D. To jego wikary miał namawiać do kłamstwa podczas przesłuchań.

Mężczyzna doradzał duchownemu w uprawie konopi i dostarczył potrzebne do tego lampy i folie. - On też usłyszał zarzuty rozprowadzania narkotyków - odpłatnie i nieodpłatnie - wyjaśnia stacji prokurator.

https://wiadomosci.wp.pl/ksiadz-palil-i ... 539521665a

Przetrzepać wszystkie plebanie w Polsce, znalazłoby się tam niejedno '"" świństewko""" ...

Re: Kler w Polsce III

Post autor: Gość » 11 lip 2018, o 20:43

Ksiądz z Pułtuska w zaświadczeniu o bierzmowaniu: Należy do SLD. "Ocena jak notatki SB"

Ksiądz z parafii w Pułtusku wydał zaświadczenie o sakramencie bierzmowania. O panu Błażeju napisał: Należy do SLD i często wypowiadał się przeciw Kościołowi i księżom. Ten sam duchowny wcześniej miał spoliczkować w kościele 10-latka.

- Najłagodniej mówiąc, byłem zdziwiony, bo poprosiłem o dowód z bierzmowania z 2005 roku, a nie o ocenę personalną mojej osoby, przypominająca notatki Służby Bezpieczeństwa PRL - mówi w rozmowie z Gazeta.pl Błażej Makarewicz. - Zresztą adnotacja ta jest o tyle niesprawiedliwa, gdyż nigdy nie atakowałem ani Kościoła, ani księży. Może za wyjątkiem piętnowania takich patologii, jak pedofilia wśród duchownych. Ale czy można to odbierać jako atak na Kościół? - pyta.

Według szefa FMS notatka wzięła się z "osobistej niechęci, wynikającej z przynależności politycznej". - Która zapewne, zdaniem księdza, wyklucza mnie ze wspólnoty Kościoła - mówi nam.

- Czy kontaktował się pan w tej sprawie z parafią? - pytamy.

- Nie. Myślę, że po takiej adnotacji nasze drogi definitywnie się rozeszły - stwierdza Makarewicz.

Więcej: http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/ ... Czolka3Img

Po co tkwić w tym bagnie moralnym, jakim stał się kk ?

Re: Kler w Polsce III

Post autor: Gość » 11 lip 2018, o 16:49

przed tym klechą walą hołd bo się go boją , katoliby to ,,zwierzęta '' (pies mądrzejszy od każdego z nich ) i najwięksi tchórze w społeczeństwie . Bez religii świat byłby lepszy ale cóż , natura rodzi i ludzi kalekich , szkoda że w większości

Re: Kler w Polsce III

Post autor: Gość » 11 lip 2018, o 15:06

Ksiądz z Podkarpacia nie poniósł kary za śmierć Bartka

Trzykrotnie skazany kapłan rzymskokatolicki, który zdaniem sądu doprowadził do śmieci 13-letniego ministranta, spokojnie odprawia msze z nowymi pomocnikami.
W Hłudnie na Podkarpaciu stoi nieduży kościół i plebania z czerwonej cegły. Wokół 250 domów porozrzucanych wzgórzach. Przy wjeździe do wsi jest cmentarz z grobem 13-letniego Bartka.

Zamazane słowa
Kiedy w połowie grudnia 2007 r. zakładał sznur na szyję, jego matka rozmawiała właśnie z proboszczem. Słuchała, że syn jest złodziejem. Ksiądz raz mówił, że chłopak ukradł mu 200, raz, że 700, a potem, że 400 zł. Nie wiedziała, czy ma to zsumować, czy księdzu się myli, ile w końcu Bartek miał ukraść.

– Potraktował syna jak bandytę – powiedziała mi matka, gdy pierwszy raz pojechałam do Hłudna.

http://wyborcza.pl/7,87648,23657548,ksi ... artka.html

Dla katotalibów nic się nie stało. Klecha, przez którego dziecko się powiesiło wcale im nie przeszkadza ...

Re: Kler w Polsce III

Post autor: Gość » 11 lip 2018, o 14:54

Ksiądz składał niemoralne propozycje dzieciom? Jest akt oskarżenia

Według ustaleń prokuratury, 32-letni mieszkaniec Kalisza za pomocą komunikatorów wysyłał dzieciom treści o charakterze seksualnym. Takie wiadomości w ciągu około roku odebrała trójka dzieci poniżej 15. roku życia. Nieoficjalnie wiadomo, że chodzi o księdza, który pełnił posługę pod Jarocinem. Prokuratura skierowała już do sądu akt oskarżenia w tej sprawie.

Prokuratura Rejonowa w Jarocinie zakończyła postępowanie przeciwko 32-letniemu mężczyźnie. Jak ustalono, w okresie między 24 października 2016 r. a 6 grudnia 2017 r. kontaktował się on z dziećmi poniżej 15. roku życia - za pośrednictwem portali społecznościowych i smsów wysyłał im treści o charakterze seksualnym.

Za zarzucane czyny grozi kara grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności do dwóch lat.

https://poznan.onet.pl/ksiadz-skladal-n ... ia/epmef0w

Zakon Ojców Pedofilów działa ...

Re: Kler w Polsce III

Post autor: Gość » 11 lip 2018, o 09:42

Co groziło w dawnej Polsce za nieobecność na mszy? Zobacz, jak władze kościelne radziły sobie z problemem "niewiernych wiernych"

https://www.youtube.com/watch?v=T762s17paWM

Re: Kler w Polsce III

Post autor: Gość » 11 lip 2018, o 08:40

Ksiądz nie wytrzymał na mszy i puścił bąka. Wiernym powiedział, że to objawienie

Ksiądz z Hiszpanii nie był w stanie się powstrzymać i puścił bąka na mszy świętej. Wiernych zapewniał, że to objawienie Ducha Świętego.

Gazy wydziela każdy człowiek, wydziela więc je także ksiądz. A ten, któremu zdarzyło się nie utrzymać ich w tłumie ludzi, znalazł sobie ciekawe i nietypowe wytłumaczenie przykrej sytuacji.

Do dziwnego zdarzenia doszło w czasie mszy świętej w Villalba de Duero w Hiszpanii. 61-letni ksiądz, szanowany i lubiany przez wiernych z parafii, odczytywał właśnie słowa z Biblii, gdy po świątyni poniosły się dziwne odgłosy. 

Nagłe dudnienie (jakby małe wybuchy, zdecydowanie wskazujące na puszczenie dość siarczystego bąka) ogarnęło pomieszczenie. Zebrani na mszy świętej spojrzeli po sobie zadziwieni.

Ksiądz złożył winę na Ducha Świętego

Co na to ksiądz? Ksiądz jak gdyby nigdy nic podniósł głowę i wykrzyknął ''Duchu Święty!'', po czym przeżegnał się i dodał szybkie ''amen''.  
Na reakcję tłumu nie było trzeba długo czekać. Ludzie wybuchli śmiechem, a zmieszany ksiądz szybko zakończył nabożeństwo. Później pytany przez wścibskich i ciekawskich o to, co też na mszy dziwnego się wydarzyło, zapewniał, że Duch Święty objawił się własnie w imię Boga'' - podaje There is News.

Więcej: http://buzz.gazeta.pl/buzz/7,156947,236 ... a=158&c=93

Nie takie "cuda" kler ogłasza ... :panzielony:

Re: Kler w Polsce III

Post autor: Gość » 6 lip 2018, o 08:13

Indie. Zakonnica sprzedawała dzieci. Sprawa wyszła na jaw przypadkiem

Zakonnica i osoba z personelu fundacji założonej przez Misjonarki Miłości Matki Teresy zostały aresztowane. Indyjska policja podała, że są podejrzane o sprzedaż dzieci urodzonych przez samotne matki.

Według ustaleń policjantów z indyjskiego stanu Jharkhand, w którym działa fundacja, kobiety sprzedały nowo narodzonego chłopca. Dziecko trafiło do pary z sąsiedniego stanu Uttar Pradesh na wschodzie Indii, a cena za niego wyniosła 1,7 tys. dol.

Aneesh Gupta z policji w Jharkhand powiedział agencji AFP, że kobiety przyznały się do czterech przypadków sprzedaży dzieci. Na razie trwa weryfikowanie ich zeznań, a śledztwem zostaną objęte też rodziny, które kupiły dzieci.

Sprawa wyszła na jaw przypadkiem, gdy państwowy Komitet ds. Opieki nad Dziećmi zauważył, że w ośrodku prowadzonym przez fundację związaną z złożonym przez Matkę Teresę z Kalkuty zakonem dzieje się coś złego.

Kontrolerom pytającym o nowo narodzonego chłopca powiedziano, że już zostało zabrane. Jednak nie potwierdziła tego jego matka. Dzięki temu na trop zakonnicy i osoby z personelu fundacji wpadła policja. Kobietom grozi kara do pięciu lat więzienia.

https://wiadomosci.wp.pl/indie-zakonnic ... 962842753a

Z tego, co piszą na forach internetowych wynika, że ta zakonnica pochodzi z Polski ...

Re: Kler w Polsce III

Post autor: Gość » 4 lip 2018, o 16:04

on jest namaszczony przez boga wolno mu , lecz barankom wara od takich rzeczy , mogą dac na tacę

Re: Kler w Polsce III

Post autor: Gość » 4 lip 2018, o 15:20

Ksiądz uprawiał seks z innym mężczyzną na ołtarzu. Nagranie wyciekło do sieci

Wierni z Kildorrery są oburzeni po tym, jak w internecie wypłynęły nagrania, na których ksiądz uprawia seks na ołtarzu z innym mężczyzną. Autorem filmu jest sam duchowny.

Nagranie, na którym dwóch mężczyzn uprawia seks na ołtarzu, a jeden z nich ma na sobie szaty liturgiczne, ukazało się najpierw w serwisach gejowskich, a teraz wypłynęło na szersze wody cyfrowego świata i sprawa została nagłośniona. Wierni rozpoznali swój kościół pod wezwaniem św. Bartłomieja w diecezji Cloyne, w hrabstwie Cork i nie mogą otrząsnąć się z traumy, jaką wywołała informacja o zbezczeszczeniu świątyni.

https://kobieta.wp.pl/ksiadz-uprawial-s ... mpaign=hot

Bez komentarza ...

Re: Kler w Polsce III

Post autor: Gość » 3 lip 2018, o 14:14

Szaleństwa proboszczów nie będą wiecznie trwać

Po wizycie u rodziny w mieście średniej wielkości doszedłem do wniosku, że w polskim Kościele w najlepsze trwa bal jak na Titanicu. Proboszcz jednej z parafii postawił okazałą świątynię, a teraz skupia się na jej wyposażaniu, dorzucając tu i ówdzie „drobiazgi” architektoniczne. Podczas ostatniej kolędy nasłuchał się od parafian, że jego pomysły dają się podsumować stwierdzeniem „za bogato”, lecz nie zrobiło to na nim większego wrażenia.

Dla odmiany inny proboszcz z tego samego miasta spędza miło czas na emeryturze, mimo że wcześniej ograbił swoją świątynię z zabytkowych i wartościowych elementów, bo - jak wieść niesie - potrzebował pieniędzy na pokrycie karcianych długów.

ziś w jednym kościele parafian kłuje w oczy kiczowaty przepych, a w drugim mają do czynienia z surowością i wymuszoną skromnością po „okaleczeniu” sakralnego obiektu. Nie sposób pozbyć się wrażenia, że tacy „pasterze” igrają z ogniem, żyjąc w błogim przekonaniu, że owieczki można w nieskończoność strzyc bezkarnie bez najmniejszych konsekwencji. Pozostaje pytanie, jak długo jeszcze „ciemny lud” będzie cierpliwie wysłuchiwał tłumaczeń, że podobne ekscesy dzieją się „na chwałę Boga”. Wszystkie napomnienia papieża Franciszka, by biskupi i kapłani żyli skromnie, by nie dawali wiernym powodów do zgorszenia, przypominają w naszym kraju rzucanie grochem o ścianę. I trudno się dziwić ogólnemu poczuciu bezkarności, skoro każda krytyka ze strony parafian jest lekceważona i odrzucana jako nieuzasadniony atak na cały Kościół. Parafianie szemrzą po kątach, lecz nie ma u nas zwyczaju publicznego przywoływania księży do porządku przez świeckich. U nas o znaczeniu świeckich i kapłaństwie jako służbie wiele się mówi i pisze, ale praktyka najczęściej zaprzecza, czasem w jaskrawy sposób, tym hasłom. Nie twierdzę, że każda rada parafialna w każdej sprawie jest wodzona przez proboszcza za nos jak gromada nieśmiałych uczniaków, ale ogólny obraz nie jest zbyt ciekawy. Polscy biskupi od czasu do czasu wysyłają zgodne z linią Watykanu sygnały w sprawie przyjmowania uchodźców lub panoszącego się tu i ówdzie nacjonalizmu, lecz bez porównania donośniej popierają zaostrzenie przepisów antyaborcyjnych, choć ten ostatni projekt, zmuszający kobiety do rodzenia kalekich dzieci, bardzo dzieli opinię publiczną, nie wspominając już o cynicznej w tej sprawie grze polityków. To wygląda tak, jakby biskupi za wszelką cenę, wręcz „na chama” śrubowali ludziom wymagania moralne, a jednocześnie bez śladów wstydu pobłażali sobie i swoim podwładnym. Nawet jeśli większość Polaków potrzebuje wiary w Boga, by mieć poczucie sensu w życiu, to wcale nie oznacza, że da się nimi bez końca manipulować. Od Kościoła katolickiego odwrócili się już Hiszpanie i Irlandczycy. U nas jest to niemożliwe?

Czytaj więcej: http://www.polskatimes.pl/opinie/koment ... ,13307367/

mamona - największa tajemnica wiary degeneratów w sutannach ...

Re: Kler w Polsce III

Post autor: Gość » 2 lip 2018, o 13:57

To nie spodoba się niektórym polskim hierarchom. Znany dominikanin mówi o "spokornieniu" polskiego duchowieństwa

Nowa książka o. Ludwika Wiśniewskiego może nie spodobać się polskim hierarchom kościelnym. Znany dominikanin i były opozycjonista zwraca w niej uwagę na największe bolączki polskiego kościoła. Tłumaczy też jak nie dopuścić do pustoszenia kościołów. A mają być za to odpowiedzialni sami duchowni.

"Jeżeli duchowni, poczynając od biskupów, zdobędą się na pokorę, wtedy będzie dobrze. Jeżeli natomiast Kościół zastygnie w butności, jeżeli będziemy oskarżać wszystkich wkoło, jeśli uwiedzie nas chęć uczestniczenia w polityce, je­śli będziemy czuli się uprawnieni do stanowienia prawa, źle widzę przyszłość" – tak w książce "Nigdy nie układaj się ze złem. Pięćdziesiąt lat zmagań o Kościół i Polskę" pisze znany dominikanin.

"Uważam, że w Polsce, ale nie tylko w Polsce, uczciwy kato­lik powinien być antyklerykałem. Rola kleru jest przecież ograniczona. Gdy duchowni próbują rozpychać się, rządzić, sterować władzą, wchodzić na nie swoje pola, zaczyna być niebezpiecznie" – pisze o. Wiśniewski. I dodaje: "Klerykalizm to postawa, wedle której ksiądz traktuje świeckiego jak bezradne, głupie dziecko. Duchowny powie, gdzie jest zło, gdzie jest dobro, duchowny objaśni, wyjaśni, nakieruje, bo świecki niczego nie wie. Duchowny zna prawdę, świecki jest ślepy. A kto duchownemu dał do tego prawo? To musiało się źle skończyć".

Zakonnik wskazuje także na problemy kościoła, które niszczą i tak nadwątlony już autorytet kościoła katolickiego. "Grzechy Kościoła, trudne momenty, cała miniona epoka winny być dla nas nauczką. Ale musimy też wyciągnąć wnio­ski z dnia dzisiejszego. Jeśli przeżyjemy to właściwie, nie zasłaniając się sutanną i rzekoma nadzwyczajnością księży, Kościół dobrze sobie poradzi. Lecz, jeśli - powtórzę - du­chowny - tak biskup, jak i proboszcz - będzie alfą i omegą, w świątyniach zobaczymy puste ławki" – pisze dalej dominikanin.

http://natemat.pl/242485,o-wisniewski-o ... spokorniec

Mądre słowa, które rzadko padają z ust kleru. Ale to wołanie na puszczy. Kler w Polsce jest już tak zdegenerowany, że te słowa do niego nie dotrą ...

Re: Kler w Polsce III

Post autor: Gość » 29 cze 2018, o 23:28

kler jak to kler , dewiant na dewiancie , przestępca na bandycie . Pytanie co robi tam wierzący w boga wśród bandytów i mafiozów , czemu całuje go w ręke , czyżby lokalni ojcowie chrzestni to byli ? Czemu z otwartą gębą słucha przestępcy i dewianta , czemu klęka gdy ten dzwoni , czemu opowiada mu swoje ,,grzechy '' itd . Logiczna odpowiedz to jest wierny członek mafii , bandyta mniejszego kalibru niż jego pasterz , który zasłania swe czyny bogiem , czymś co nie istnieje i mamy matrix .

Re: Kler w Polsce III

Post autor: Gość » 29 cze 2018, o 22:11

Ksiądz z Garbna molestował dzieci pod pretekstem "nauki brania prysznica". Uniknie więzienia

Były proboszcz z Garbna ksiądz Jarosław M. nie pójdzie do więzienia za molestowanie dzieci. Sąd Rejonowy w Olsztynie skazał go na dwa lata w zawieszeniu na pięć lat i 10 tys. zł grzywny - podała "Gazeta Olsztyńska".

Pierwsze oskarżenia pod adresem proboszcza pojawiły się w 2012 roku. Wtedy dyrektorka lokalnej szkoły poinformowała prokuraturę, że duchowny mógł dopuścić się tzw. innych czynności seksualnych wobec uczennic. Ksiądz miał m.in. namawiać dziewczynki do kąpieli i rozbierania się w jego obecności, a podczas wakacyjnej nauki pływania oraz w łazience na plebanii pod pretekstem „nauki brania prysznica” miał dotykać nastolatki w intymne miejsca.

Proboszcz bronił się, że nie miał złych intencji i twierdził, że jego postawa została źle odebrana. Śledztwo umorzono w 2012 roku z powodu braku dowodów, zaś opinia psychologa wykazała, że proboszcz nie wykazuje skłonności pedofilskich.

W 2014 roku w sprawie pojawiły się nowe watki, gdy wyszło na jaw, że podobnych zachowań ksiądz dopuszczał się w poprzedniej parafii. Śledztwo w jego sprawie trafiło do Prokuratury Okręgowej w Ostrołęce, która oskarżyła Jarosława M. o molestowanie seksualne ośmiu dziewczynek w wieku od 9 do 13 lat. Duchowny usłyszał wtedy dziewięć zarzutów. Akt oskarżenia był rozpatrywany w Sądzie Rejonowym w Kętrzynie.

Jak informuje teraz „Gazeta Olsztyńska”, do molestowania seksualnego dziewczynek miało dochodzić w latach 1997-2000 oraz w 2001 i 2012 roku w miejscowościach na terenie Warmii i Mazur.

Więcej: http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/ ... Czolka3Img

Zdegenerowany, pedofilski kler !

Na górę