Według radnych „Polska nie dla Polaków”

Odpowiedz


To pytanie jest elementem zabezpieczającym przed automatycznym zamieszczaniem postów.
Emotikony
:shock: :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :!: :?: :idea: :arrow: :| :panzielony:

BBCode włączony
[Img] włączony
[Flash] wyłączony
[URL] włączony
Emotikony włączone

Przegląd tematu
   

Rozwiń widok Przegląd tematu: Według radnych „Polska nie dla Polaków”

Re: Według radnych „Polska nie dla Polaków”

Post autor: Gość » 1 lip 2018, o 23:25

13 tys. złotych rządowych dotacji dla zagranicznego studenta; dla polskiego – 2.7 tys. złotych!

Jak podaje dzisiaj „Rzeczpospolita”, wyższym uczelniom zwyczajnie opłaca się przyjmować studentów-obcokrajowców. Podaje tu wyliczenia prof. Jana Cieślińskiego z Wydziału Fizyki Uniwersytetu w Białymstoku, według których „student zagraniczny przyjeżdżający na pełny cykl kształcenia w uczelni akademickiej (niezależnie od kierunku studiów) przyniesie jej dotację około 13 tys. zł. Dla porównania student krajowy nauk prawnych, społecznych lub pedagogicznych wygeneruje ok. 2,7 zł. Student polski niestacjonarny przynosi dotację 0 zł.”

http://dzienniknarodowy.pl/13-tys-zloty ... s-zlotych/

Re: Według radnych „Polska nie dla Polaków”

Post autor: Gość » 24 cze 2018, o 23:44

Re: Według radnych „Polska nie dla Polaków”

Post autor: Gość » 24 cze 2018, o 23:28

Sami zainteresowani, jakimi są polscy studenci, których jako jedynych na świecie, uchwalona ulga nie dotyczy, są wściekli i zapowiadają, że w poniedziałek pojawią się na pikiecie pod ratuszem w Rzeszowie.

Podczas konferencji prasowej prezes podkarpackiej Młodzieży Wszechpolskiej powiedział: Ustawa ta jest dyskryminująca dla obywateli Polski, którzy jako jedyni są wyłączeni z jej pozytywnych skutków. Warto zadać sobie pytanie, kogo reprezentowali radni, przyjmując tę uchwałę, i czy w pierwszej kolejności nie powinni myśleć o obywatelach polskich, którzy są gospodarzami w tym kraju, w tym mieście, i którzy płacą diety radnym.

http://dziejesienapodkarpaciu.pl/rzeszo ... i-polakow/

Re: Według radnych „Polska nie dla Polaków”

Post autor: Gość » 23 cze 2018, o 23:21

Wojciech Bakun
20 czerwca o 19:14 ·


Jeżeli wprowadza się darmową komunikacje miejską dla studentów, to podział ze względu na narodowość jest dyskryminacją.

Wyobraźmy sobie larum jakie zostało by podniesione gdyby wprowadzono darmowe przejazdy tylko dla studentów polskiego pochodzenia... wyobrażacie to sobie? Ale jak dyskryminuje się Polaków we własnym kraju to już jest Ok...

Re: Według radnych „Polska nie dla Polaków”

Post autor: Gość » 23 cze 2018, o 21:23

Specjalny przywilej obejmie w Rzeszowie około 2 tysiące zagranicznych studentów. Rzecz jasna to nie finansowy koszt decyzji radnych jest w tej sprawie najbardziej oburzający. Decyzja Ferenca i wspierających go radnych to jaskrawa manifestacja pogardy dla własnych wyborców, ale też szerszej ojkofobii. Termin ojkofobia, popularyzowany w Polsce przez prof. Jacka Bartyzela, został zaproponowany przez brytyjskiego filozofa Rogera Scrutona słusznie zauważającego, że europejskie elity polityczne, intelektualne, medialne, działają często w myśl swoistego przekonania, że obcy są czymś lepszym od członków własnej wspólnoty, że należy o nich zabiegać bardziej niż o własnych rodaków.

Nietrudno odnaleźć ojkofobiczną tendencję w irracjonalnym przekonaniu Ferenca, że obecność imigrantów i zróżnicowanie etniczne samo w sobie mogą być motorem rozwoju ekonomicznego czy społecznego postępu. Postanowienie rady Rzeszowa w pełni wpisuje się w ten kompleks, nosząc przy tym wszelkie znamiona jawnej dyskryminacji ze względu na obywatelstwo potencjalnych pasażerów rzeszowskich autobusów. Urzędnicy polskiego samorządu uznali za wskazane dyskryminować polskich obywateli na korzyść cudzoziemców, radni miejscy opowiedzieli się za dyskryminowaniem mieszkańców miasta, którzy wybrali ich, by rządzili w ich interesie.

Wiele to mówi o ich poczuciu odpowiedzialności przed lokalną społecznością. Mimo dyskryminacyjnego charakteru uchwały rzeszowskiej rady milczy Rzecznik Praw Obywatelskich Adam Bodnar, milczą zastępy lewicowych i liberalnych heroldów równości wszystkich i wszystkiego. Milczą bo sami, najczęściej przynależą do tego samego ideologicznego frontu, dla którego pojęcie równości zawsze wiąże się z wywyższaniem interesu obcych kosztem interesów swoich.

https://kresy.pl/publicystyka/na-progu- ... atastrofy/

Re: Według radnych „Polska nie dla Polaków”

Post autor: Gość » 23 cze 2018, o 08:22

"Radni Rzeszowa podjęli decyzję, która wprowadza jawną dyskryminację polskiej młodzieży wobec przywilejów dla imigrantów. "

Re: Według radnych „Polska nie dla Polaków”

Post autor: Gość » 21 cze 2018, o 22:33

W Polsce jest realizowany projekt, który ma na celu pomóc studentom z Europy Wschodniej, w tym z Ukrainy, znaleźć w kraju legalną pracę.

https://wschodnik.pl/polska/item/17398- ... prace.html

Re: Według radnych „Polska nie dla Polaków”

Post autor: Gość » 21 cze 2018, o 05:12

Ten moment, kiedy stajesz się obywatelem drugiej kategorii we własnym kraju

Re: Według radnych „Polska nie dla Polaków”

Post autor: Gość » 20 cze 2018, o 20:45

Pytanie do rzecznika praw obywatelskich A.Bodnara: na jakiej zasadzie w Rzeszowie studenci z Polski muszą nadal płacić za komunikację miejską, a studenci-obcokrajowy, który 85 % pochodzi z Ukrainy, będą mogli jeździć za darmo? Czy decyzja władz miejskich to tylko "poprawność polityczna" i głupota", czy rasizm i segregacja wg narodowości?

Inna sprawa, że przed wyborami samorządowymi warto też odpowiedź uzyskać od obecnego prezydenta Tadeusza Ferenca i radnych.

https://www.facebook.com/profile.php?id ... dJZtPmhzf4

Re: Według radnych „Polska nie dla Polaków”

Post autor: Gość » 20 cze 2018, o 20:08

Aż 40 proc. ukraińskich studentów z Rzeszowa wskazała na chęć ucieczki przed konfliktem zbrojnym w ich kraju.

http://supernowosci24.pl/mlodzi-ukrainc ... zed-wojna/

z ludzkiego punktu widzenia to nie dziwi ale kto ma za nich o ich Ojczyznę walczyć :roll:

Według radnych „Polska nie dla Polaków”

Post autor: Gość » 20 cze 2018, o 20:01

„Polska nie dla Polaków” – takie hasło zdaje się przyświecać polskiej klasie politycznej, także tej, a może w szczególności tej szczebla lokalnego. Na wczorajszej sesji Rady Miasta Rzeszowa radni przegłosowali darmowe przejazdy autobusami komunikacji miejskiej dla studentów spoza Polski. Na tym samym posiedzeniu radni zagłosowali przeciw darmowej komunikacji dla polskich uczniów.

POLACY POWOLI STAJĄ SIĘ ZBĘDNI WE WŁASNEJ OJCZYŹNIE.

https://www.magnapolonia.org/zagraniczn ... ja-placic/

Na górę