Zwycięstwo w meczu debiutów

Siatkarki TKS Tomasovia w sobotni wieczór bez najmniejszych problemów pokonały zawodniczki UKS Sokół Zator 3-0.  Jedynie w trzecim secie zawodniczki z Zatora potrafiły przeciwstawić się tomaszowiankom. Dwa pierwsze sety wygrane przez Tomasovię do 14 i do 8 nie pozostawiły złudzeń kto jest lepszy dzisiejszego popołudnia.

20150926_190316fefefe

W trzecim secie siatkarki TKS prowadziły 11:1, by po chwili nieuwagi było się 12:9. Potem toczyła się zacięta walka punkt za punkt, z której górą były nasze siatkarki wygrywając do 30.

Sobotni mecz to mecz debiutów. W tomaszowskim zespole w drugoligowych rozgrywkach zadebiutowały cztery zawodniczki. Pierwsza z nich to doświadczona wychowanka MKS Łańcut Małgorzata Hajduk. Kolejne trzy to nasze wychowanki Gabriela Kostur, Weronika Umer i Joanna Chodun.
Trzeba zauważyć, że trener Stanisław Kaniewski dał dzisiaj zagrać każdej zawodniczce z kadry meczowej. Jak przyznał po meczu: „Kiedy młode zawodniczki mają zdobywać nowe doświadczenia jak nie w meczu, w którym prowadzimy grę. Każda minuta spędzona na boisku to cenna nauka, która zaprocentuje w kolejnych meczach lub rozgrywkach młodzieżowych”.

Najskuteczniejsza zawodniczką dzisiejszego dnia była Katarzyna Marcuniuk, która zdobyła 22 punkty.

20150926_190423eeee

W kolejnym meczu zawodniczki TKS zmierzą się w meczu wyjazdowym w Wadowicach z tamtejszą Skawą.

TKS Tomasovia Tomaszów Lubelski – UKS Sokół Zatror 3:0 (14; 8; 30)