Zwycięstwo juniorów starszych Tomasovii w turnieju „Łada Cup 2017”

W poświąteczny czwartek, czyli wczoraj rozgrywany był w Biłgoraju halowy turniej piłkarski pod nazwą „Łada Cup 2017” , którego organizatorem była Łada 1945 Biłgoraj oraz OSiR Biłgoraj.

Podczas wczorajszych zmagań na parkiecie hali w Biłgoraju rywalizowali juniorzy starsi z poszczególnych zespołów, których w sunie było osiem, a wśród nich nie zabrakło piłkarzy Tomasovii. Wszystkie wspomniane drużyny zostały podzielone na dwie grupy po cztery zespoły. Podopieczni trenera Pawła Babiarza trafili do grupy A, gdzie za rywali mieli Gryf Gmina Zamość , Ładę 1945 Biłgoraj I oraz Olimpiakos Tarnogród.

Tomaszowianie w całym turnieju spisali się bardzo dobrze, ponieważ wygrali całe zawody, choć to był bardzo trudny i ciężki turniej dla naszych piłkarzy, o czym świadczą wyniki poszczególnych spotkań, które prezentujemy poniżej. Po zakończeniu zmagań na parkiecie tradycyjnie odbyło się wręczenie pucharów i medali dla najlepszych zespołów oraz wyróżnień indywidualnych. Jedno z takich wyróżnień przypadło piłkarzowi Tomasovii Karolowi Krawczykowi, który został wybrany najlepszym bramkarzem turnieju.

Po zawodach poprosiliśmy o komentarz nt. turnieju szkoleniowca naszego zespołu Pawła Babiarza, dla którego był to ostatni wyjazd z zespołem Tomasovii, ponieważ po jego rezygnacji od nowego roku trenerem juniorów oraz grupy 2008 będzie Zenon Maksymiak.

– Ogólnie trudny turniej, graliśmy 5+bramkarz i ciężko było się przebić przez obronę drużyn przeciwnych. Dziękuję chłopakom, że chcieli pojechać, to był ostatni wspólny wyjazd. Dobrze, że rok kończymy na 1 miejscu. 

Grupa A

Tomasovia – Olimpiakos Tarnogród 2-1
Łada 1945 Biłgoraj I – Tomasovia 2-2
Tomasovia – Gryf Gmina Zamość 2-2

Półfinał:

Tomasovia – Omega Stary Zamość 2-2 k. 3-1

Finał:

Tomasovia – Łada 1945 Biłgoraj I 1-0

Tomasovia: K. Krawczyk, Filip Gmiterek, Jan Raczkiewicz, Jakub Piatnoczka, Maciej Żerucha, Michał Towbin, Kacper Nastałek, Michał Dudziński, Paweł Świątek, Jakub Witkowski. Trener:Paweł Babiarz.

Autor zdjęć: Karol Kotwis