Zwycięstwo gospodarzy na miarę lidera. Cracovia II Kraków – Tomasovia 5:1

W sobotnie popołudnie wyjazdowe spotkanie ligowe w ramach pierwszej wiosennej kolejki, a więc w sumie w ramach XVIII rozegrali piłkarze Tomasovii. Podopieczni trenera Pawła Babiarza musieli udać się do Rącznej (koło Krakowa), gdzie mieści się Cracovia Trening Center, by w walce o ligowe punkty zmierzyć się z rezerwami Cracovii. Faworytem pojedynku byli krakowianie i nie zawiedli oni swoich sympatyków, wygrywając 5:1. Już po pierwszej połowie było pewne, że zdobycie punktów będzie raczej niemożliwe, ponieważ miejscowi wygrywali 3:0, po klasycznym hat-tricku zdobytym przez Rubena Lopeza Huesca, a na domiar złego z boiska wyleciał w 44 min Michał Skiba, który obejrzał czerwoną kartkę za faul. W drugiej połowie Cracovia wykorzystała grę z przewagą zawodnika i zdobyła jeszcze dwa gole, natomiast dla tomaszowian honorowego gola z rzutu karnego zdobył Patryk Słotwiński. Ta wygrana gospodarzy sprawiła, że zimę spędzą oni w fotelu lidera, natomiast tomaszowianie są na przedostatnim 17 miejscu, tracąc  do miejsca dającego pewne utrzymanie, aż 12 punktów.

Cracovia II Kraków – Tomasovia  5:1  ( 0:3 )

bramki: Ruben 17′, 19′, 45+3′, Nowicki 74′, Ogorzały 77′ – Słotwiński 56′ (z karnego)

Tomasovia: 99. Krawczyk – 2. Turek, 5. Chmura, 4. Błajda, 13. Zozulia – 16. Pleskacz (15. Kycko 71′), 11. Skiba, 6. Słotwiński, 17. Baran (9. Dorosz 28′), 18. D.Szuta – 7. J.Szuta (14. Lis 82′)

Żółte kartki: Ruben, Bracik, Malisz

Czerwona kartka: Michał Skiba 44′ (bezpośrednia za faul)

Sędzia: Krzysztof Pachołek (Podkarpacki ZPN)