Żulice: Dekanalny Konkurs Wiedzy o Janie Pawle II

phoca_thumb_l_20161117_100708Dnia 17 listopada br w Szkole Podstawowej w Żulicach odbył się Dekanalny Konkurs Wiedzy ,,O życiu i działalności Papieża Jana Pawła II” Jan Paweł II – Bądźcie świadkami miłosierdzia. Współorganizatorem organizowanego wydarzenia była Parafia Rzymsko – Katolicka pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Żulicach.

Do konkursu przystąpili uczniowie ze Szkół Podstawowych: w Zimnie, Steniatynie, Łaszczowie, Telatynie, Poturzynie i Żulicach. Jego głównym założeniem było przede wszystkim przybliżenie życia, działalności i twórczości Jana Pawła II, uświadomienie uczniom wielkości Jego zasług dla Polski i świata oraz kształtowanie właściwych, wartościowych społecznie postaw dzieci poprzez aktywne uczestniczenie w życiu szkoły i środowiska społecznego. Mimo tego, iż był to konkurs, który kojarzy się z rywalizacją to między uczestnikami panowała miła                 i sympatyczna atmosfera do samego końca. Po ocenie wszystkich prac                               i podsumowaniu punktów, komisja w składzie: pani Iwona Zielonka – Dyrektor Szkoły w Żulicach, ks. Łukasz Duda – opiekun Szkoły Podstawowej w Poturzynie,                   ks. Andrzej Bastrzyk – opiekun Szkoły Podstawowej w Telatynie, pani Ewa Kusy – opiekun Szkoły Podstawowej w Łaszczowie, pani Ewa Bielecka – opiekun Szkoły Podstawowej w Zimnie i Szkoły Podstawowej w Steniatynie oraz pani Małgorzata Nadłonek – opiekun Szkoły Podstawowej w Żulicach stwierdziła bardzo wysoki poziom wiedzy na temat życia i działalności Papieża Polaka u wszystkich uczestników. Ostatecznie Komisja konkursowa przyznała następujące miejsca:

I miejsce – Lidia Nadłonek ( Szkoła Podstawowa w Żulicach)

Miłosz Dobrowolski ( Szkoła Podstawowa w Żulicach)

II miejsce – Jakub Bober ( Szkoła Podstawowa w Zimnie)

                   Fabian Skóra ( Szkoła Podstawowa w Żulicach)

III miejsce – Martyna Buczak ( Szkoła Podstawowa w Poturzynie)

IV miejsce – Klaudia Safaryn ( Szkoła Podstawowa w Telatynie)

V miejsce – Emilia Gala ( Szkoła Podstawowa w Poturzynie)

                   Oliwia Bielecka ( Szkoła Podstawowa w Łaszczowie)

VI miejsce – Dorota Lepionka ( Szkoła Podstawowa w Poturzynie)

                   Martyna Kawka ( Szkoła Podstawowa w Telatynie)

VII miejsce – Angelika Łysakowska ( Szkoła Podstawowa w Łaszczowie)

VIII miejsce – Emilia Budzyńska ( Szkoła Podstawowa w Steniatynie)

IX miejsce – Aleksandra Wojciechowska ( Szkoła Podstawowa w Łaszczowie)

X miejsce – Kamil Krawiec ( Szkoła Podstawowa w Zimnie)

XI miejsce – Zuzanna Maślak ( Szkoła Podstawowa w Telatynie)

XII miejsce – Jakub Grabik ( Szkoła Podstawowa w Telatynie)

 

Dzieci biorące udział konkursie wiedzy o Papieżu otrzymały nagrody rzeczowe, ufundowane przez ks. Andrzeja Bastrzyka, Bank Spółdzielczy w Łaszczowie, Pana Marka Nowosadowskiego ,,Olmix – x” w Telatynie oraz Stowarzyszenie Rozwoju i Promocji Regionu Gminy Telatyn. Słodki poczęstunek zapewniła Piekarnia Janusza Mikuły i Krzysztofa Hałasy z Łaszczowa.

źr. Gmina Telatyn