„Złote Gody” w Lubyczy Królewskiej

W sobotę 18 lutego 2023 r. W Lubyczy Królewskiej odbył się piękny Jubileusz 50 lecia pożycia małżeńskiego „Złote Gody”. Uroczystość rozpoczęła się mszą świętą w kościele parafialnym w Lubyczy Królewskiej, którą w intencji małżonków odprawił proboszcz parafii ks. Tadeusz Czuk, następnie jubilaci, ich rodziny i zaproszeni goście udali się do sali CKSiT na dalsze świętowanie.
W uroczystościach udział wzięli: Poseł na sejm RP Tomasz Zieliński, Burmistrz Lubyczy Królewskiej Marek Łuszczyński, Członek Zarządu Powiatu Tomaszowskiego Katarzyna Gucz, Przewodniczący Rady Miejskiej w Lubyczy Królewskiej Mariusz Lewko, ksiądz Proboszcz Tadeusz Czuk, Sekretarz Gminy Katarzyna Piechnik, Dyrektor Centrum Kultury, Sportu i Turystyki w Lubyczy Królewskiej Agnieszka Pasieczna, zastępca kierownika USC Joanna Podolak,
Następnie Burmistrz Lubyczy Królewskiej Marek Łuszczyński wraz z zaproszonymi gośćmi wręczyli parom przyznane przez Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej medale za długoletnie pożycie małżeńskie, listy gratulacyjne, kwiaty i upominki. Ten piękny Jubileusz obchodzili:
Wanda i Tadeusz Buczakowie
Janina i Stanisław Gawrysiowie
Anna i Mieczysław Głazowie
Krystyna i Jan Kolasowie
Wiesława i Władysław Kosturowie
Stanisława Okoń
Teresa i Jerzy Owerkowie
Leokadia i Jerzy Sarzyńscy
Jadwiga i Lesław Strumińscy
Lucyna i Kazimierz Świderkowie
Odznaczenie przygotowano dla 10 małżeństw. Wyróżnienia tego dnia odebrało 8 par.
O wyjątkową oprawę muzyczną Jubileuszu zadbał zespół Kapela Lubycka. Poczęstunek przygotowały Panie z KGW Lubczyk. Zwieńczeniem tak wyjątkowej uroczystości był wspólny toast, pyszny tort, pamiątkowe zdjęcia, poczęstunek i bardzo dobra zabawa. Spotkanie Jubilatów odbyło się w ciepłej, pełnej wspomnień i wzruszeń atmosferze.
Wszystkim Szanownym Jubilatom życzymy zdrowia, miłości i uśmiechu na co dzień.
 źr. Centrum Kultury, Sportu i Turystyki w Lubyczy Królewskiej