Zlikwidowano nielegalną plantację marihuany

Funkcjonariusze NOSG z Chłopiatyna oraz Policji z Tomaszowa Lubelskiego zapobiegli wprowadzeniu na rynek środków odurzających.

Funkcjonariusze zabezpieczyli ponad 1,5 kilograma marihuany oraz 163 krzaki konopi indyjskich, których właścicielem okazał się 27-letni mieszkaniec gminy Ulhówek. Wobec 27-latka sąd na wniosek prokuratury zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy z możliwością zmiany tego środka z chwilą wpłacenia poręczenia majątkowego w kwocie 10 tysiąca złotych. 

Wspólne działania funkcjonariuszy z placówki Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej z Chłopiatyna oraz tomaszowskich kryminalnych zajmujących się zwalczaniem przestępczości narkotykowej z doprowadziły do ustaleń, że mieszkaniec Ulhówka na terenie gminy posiada nielegalną plantację marihuany.

 

Ustalenia funkcjonariuszy potwierdziły się i na działce rolnej w gminie Ulhówek ujawnili i zabezpieczyli 135 krzaków konopi indyjskich a także przedmioty służące do uprawy roślin oraz fotopułapkę zamontowaną w pobliżu roślin.

W ramach czynności operacyjnych mundurowi ustalili właściciela plantacji i dokonali zatrzymania 27-letniego mieszkańca gminy Ulhówek. W miejscu jego przebywania zabezpieczyli blisko 100 gramów marihuany.

 

Dalsze czynności doprowadziły do miejsca zamieszkania 27-latka na terenie Warszawy, gdzie w wynajmowanym przez niego mieszkaniu, mundurowi ujawnili w specjalnie przygotowanych do uprawy konopi namiotach, kolejne sadzonki marihuany oraz blisko 1,5 kilograma suszu roślinnego. Namioty były specjalistycznie wyposażone w wentylatory, filtry powietrza, termometry i lampy oświetlenia, które mundurowi również zabezpieczyli do sprawy.

 

Łącznie zabezpieczono 163 krzaki konopi i ponad 1,5 kilograma suszu roślinnego oraz sprzęt wykorzystywany do uprawy roślin. Wobec 27-latka sąd na wniosek prokuratury zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy z możliwością zmiany tego środka z chwilą wpłacenia poręczenia majątkowego w kwocie 10 tysiąca złotych.

 

Posiadanie wbrew przepisom ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii znacznej ilości środka odurzającego zagrożone jest karą od 1 do 10 lat pozbawienia wolności.

 

źr. Straż Graniczna