Zespół Szkół NR 4 w Tomaszowie Lubelskim – Motoryzacyjną Szkołą Roku!

00241 kwietnia 2016 r. podczas Targów Techniki Motoryzacyjnej w Poznaniu  odbył się  finał 22 edycji Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Samochodowej. Zespół Szkół Nr 4 w Tomaszowie Lubelskim uzyskał tytuł „Motoryzacyjnej Szkoły Roku”.

Zawody były trójstopniowe i miały charakter indywidualny.  I stopień – szkolny odbył się 8 lutego 2016 r. Szkolna komisja konkursowa do kolejnego etapu zakwalifikowała następujących uczniów technikum:

 • Wojciech Murzacz klasa IVg,
 • Rafał Łacheta klasa III h,
 • Radosław Mrozek klasa IIIg.

Eliminacje centralne II  stopnia – testowe odbyły się na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich, w czasie imprez motoryzacyjnych TTM i Motor Show. Do III stopnia turnieju zakwalifikował się Wojciech Murzacz. Finaliści II stopnia wykonywali 5 zadań praktycznych w tym samym dniu i miejscu co test centralny II stopnia.
Ostatecznie w turnieju Wojciech Murzacz zajął trzecie miejsce i odebrał indywidualne nagrody od sponsorów. Rafał Łacheta zajął siódme miejsce. Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy za udział w turnieju.
Po II stopniu testowym wyznacza się szkołę z najwyższą punktacją. Punktacja szkoły Turnieju składa się z punktów trzech najwyżej notowanych Uczestników ze szkoły. Zespół Szkół Nr 4 w Tomaszowie Lubelskim uzyskał najwyższą punktację i otrzymał tytuł  „Motoryzacyjnej Szkoły Roku” a sponsorzy  turnieju ufundowali następujące nagrody:

 1. Licencja na oprogramowanie Integra Car/Truck7 (programy do obsługi serwisu, katalogi wyceny napraw, terminarze pracy serwisu, systemy dla ASO (DMS), oprogramowanie CRM, systemy do obsługi flot).
 2. Voucher na trzygodzinne szkolenie CASTROL ACADEMY.
 3. Voucher na kurs doskonalenia jazdy  w Akademii Bezpiecznej Jazdy – Kuba Bielak.
 4. Voucher na dźwignik kanałowy wykonany pod indywidualną specyfikację Szkoły.
 5. Bon podarunkowy 600 zł na szkolenie z oferty firmy Centrum Szkolenia Motoryzacji „AUTOELEKTRONIKA KĘDZIA” w Poznaniu.
 6. GTO PC program komputerowy wspierający prowadzenie pomiarów przyrządem GTO Laser.
 7. Roczna prenumerata magazynu komputerowego CHIP.
 8. GYSPACK OBD – urządzenie do zasilania pamięci wewnętrznej pojazdu w przypadku gdy akumulator jest odłączony.
 9. Uni-EOBD – czytnik informacji diagnostycznych do układów OBDII/EOBD.
 10. Can Test Box – narzędzie diagnostyczne OBD pozwalające na podłączenie oscyloskopu.
 11. Wysysarka pneumatyczna do oleju
 12. Ford subframe alignment pins – narzędzie wykorzystywane w obsłudze i naprawie zawieszenia.
 13. Montażownica opon.
 14. Automatyczna skrzynia biegów na stojaku.
 15. Inne czasopisma i książki z dziedziny samochodowej.

Wyniki turnieju są sukcesem pracy wszystkich nauczycieli przedmiotów zawodowych Zespołu Szkół Nr4 w Tomaszowie Lubelskim. Przygotowaniem uczniów do turnieju zajęli się nauczyciele: Henryk Grzesiński, Kazimierz Biszczanik i Marcin Węgliński.

Zapraszamy do galerii

źr. zs4.tl24.pl