1 kwietnia 2016 r. podczas Targów Techniki Motoryzacyjnej w Poznaniu odbył się finał 22 edycji Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Samochodowej. Zespół Szkół Nr 4 w Tomaszowie Lubelskim uzyskał tytuł „Motoryzacyjnej Szkoły Roku”.
Zawody były trójstopniowe i miały charakter indywidualny. I stopień – szkolny odbył się 8 lutego 2016 r. Szkolna komisja konkursowa do kolejnego etapu zakwalifikowała następujących uczniów technikum:
- Wojciech Murzacz klasa IVg,
- Rafał Łacheta klasa III h,
- Radosław Mrozek klasa IIIg.
Eliminacje centralne II stopnia – testowe odbyły się na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich, w czasie imprez motoryzacyjnych TTM i Motor Show. Do III stopnia turnieju zakwalifikował się Wojciech Murzacz. Finaliści II stopnia wykonywali 5 zadań praktycznych w tym samym dniu i miejscu co test centralny II stopnia.
Ostatecznie w turnieju Wojciech Murzacz zajął trzecie miejsce i odebrał indywidualne nagrody od sponsorów. Rafał Łacheta zajął siódme miejsce. Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy za udział w turnieju.
Po II stopniu testowym wyznacza się szkołę z najwyższą punktacją. Punktacja szkoły Turnieju składa się z punktów trzech najwyżej notowanych Uczestników ze szkoły. Zespół Szkół Nr 4 w Tomaszowie Lubelskim uzyskał najwyższą punktację i otrzymał tytuł „Motoryzacyjnej Szkoły Roku” a sponsorzy turnieju ufundowali następujące nagrody:
- Licencja na oprogramowanie Integra Car/Truck7 (programy do obsługi serwisu, katalogi wyceny napraw, terminarze pracy serwisu, systemy dla ASO (DMS), oprogramowanie CRM, systemy do obsługi flot).
- Voucher na trzygodzinne szkolenie CASTROL ACADEMY.
- Voucher na kurs doskonalenia jazdy w Akademii Bezpiecznej Jazdy – Kuba Bielak.
- Voucher na dźwignik kanałowy wykonany pod indywidualną specyfikację Szkoły.
- Bon podarunkowy 600 zł na szkolenie z oferty firmy Centrum Szkolenia Motoryzacji „AUTOELEKTRONIKA KĘDZIA” w Poznaniu.
- GTO PC program komputerowy wspierający prowadzenie pomiarów przyrządem GTO Laser.
- Roczna prenumerata magazynu komputerowego CHIP.
- GYSPACK OBD – urządzenie do zasilania pamięci wewnętrznej pojazdu w przypadku gdy akumulator jest odłączony.
- Uni-EOBD – czytnik informacji diagnostycznych do układów OBDII/EOBD.
- Can Test Box – narzędzie diagnostyczne OBD pozwalające na podłączenie oscyloskopu.
- Wysysarka pneumatyczna do oleju
- Ford subframe alignment pins – narzędzie wykorzystywane w obsłudze i naprawie zawieszenia.
- Montażownica opon.
- Automatyczna skrzynia biegów na stojaku.
- Inne czasopisma i książki z dziedziny samochodowej.
Wyniki turnieju są sukcesem pracy wszystkich nauczycieli przedmiotów zawodowych Zespołu Szkół Nr4 w Tomaszowie Lubelskim. Przygotowaniem uczniów do turnieju zajęli się nauczyciele: Henryk Grzesiński, Kazimierz Biszczanik i Marcin Węgliński.
źr. zs4.tl24.pl