Zespół Rude Squad wygrywa Wielkanocny Turniej Charytatywny dla Mii.

W sobotę 24 marca w hali sportowej przy ZS Nr2 w Tomaszowie Lubelskim odbył się Wielkanocny Turniej Charytatywny na rzecz Mii dziewczynki z zespołem „Pierre’a Robina”. Jest to choroba, która powoduje, rozczep podniebienia oraz niedorozwój żuchwy, co jest przyczyną duszności i problemów z oddychaniem.

Do turnieju zgłosiło się 17 drużyn, które zostały podzielone na 4 grupy, lecz jak się okazało nie wszystkie z różnych powodów, wzięły udział w zawodach. Ostatecznie do rywalizacji przystąpiło 13 drużyn, co trochę zmieniło ilość drużyn w danej grupie. Najmniej liczna była grupa A, ponieważ liczyła tylko dwie drużyny FC Przewale oraz Oldboje Roztocza Narol co oznaczało, że obie wspomniane ekipy miały awans do fazy pucharowej, a do rozstrzygnięcia pozostawało, z jakich dokładnie miejsc 1 czy 2.

Zanim wszystkie wspomniane zespoły przystąpiły do rywalizacji sportowej w grupach na sam początek imprezy, odbyła się prezentacja poszczególnych drużyn, a następnie głos zabrał główny organizator turnieju Mikołaj Łaba, który powitał wszystkich przybyłych uczestników, po czym turniej został oficjalnie otwarty przez Piotra Karwana. Po otwarciu odbył się krótki, lecz na pewno efektowny pokaz freestyle, czyli różnego rodzaju sztuczek z piłką, a następnie mecz pokazowy rozegrali młodzi piłkarze Tomasovii z rocznika 2009, których trenerem jest Ireneusz Baran. Młodzi adepci piłkarscy przez dwadzieścia minut gry pokazali duże umiejętności piłkarskie, za co zebrali brawa od zgromadzonych widzów.

Następnie rozpoczęła się już główna część turnieju, czyli wszystkie drużyny w swoich grupach stoczyły walkę o awans do fazy pucharowej, gdzie z danej grupy taki awans uzyskiwały po dwie ekipy. W grupie A tak jak wspomnieliśmy wcześniej, było wiadomo, że awans uzyskają obydwie drużyny a bezpośredni pojedynek i zwycięstwo sprawiło, że awans z pierwszego miejsca uzyskali piłkarze FC Przewale. Z kolejnych grup awans uzyskały następujące zespoły: Rude Squad i Bazylika Parczew z grupy B, z grupy C Kopacze i Wiatrak Dęby natomiast z grup D Natura Bełżec i Peerce.

W fazie pucharowej, czy jak ktoś woli w meczach ćwierćfinałowych zwycięsko ze swoich potyczek, wyszły zespoły Natury Bełżec, Rude Squad, Kopacze i Peerce. Największą niespodzianką półfinałów była na pewno porażka Natury Bełżec z Rude Squad, choć jak się potem okazało z triumfatorem całego turnieju. Podsumowując imprezę, należy uznać za w pełni udaną oraz bardzo dobrze zorganizowaną przez pomysłodawcę turnieju Mikołaja Łabę oraz jego kolegów i koleżanek, na których pomoc mógł liczyć.

Jednak to nie jest jeszcze koniec, ponieważ już niebawem rozpocznie się internetowa licytacja różnych przedmiotów m.in. do wylicytowania będzie, piłka z autografami piłkarzy aktualnego Mistrza Polski Legii Warszawa i wiele innych rzeczy. Dopiero po zakończonych licytacjach poznamy kwotę, jaką udało się zebrać dla Mii.

Zachęcamy do obserwowania naszego serwisu, gdzie o wszystkim będziemy informowali na bieżąco, jak i do śledzenia konta organizatorów turnieju znajdującego się na Facebooku.

Poniżej prezentujemy komplet wyników z sobotniego turnieju.

Galeria Zdjęć

Wyniki gier grupowych:

Rude Squad – Czerniczynquad 3:1
KPP Tomaszów Lubelski – Bazylika Parczew 0 :0
RST Roztocze – Kopacze 1:2
GKS Tarnawatka – Wiatrak Dęby 1 :2
Natura Bełżec – Peerce 1:0
FC Przewale – Oldboje Roztocza Narol 2:0
Rude Squad – Bazylika Parczew 0 :0
KPP Tomaszów Lubelski – Czerniczynquad 4:0
RST Roztocze – Wiatrak Dęby 0:1
GKS Tarnawatka – Peerce 0:5
Natura Bełżec – Koksy 0:1
Bazylika Parczew – Czerniczynquad 1 :0
Rude Squad – KPP Tomaszów Lubelski 2 :2
Kopacze – Wiatrak Dęby 0 :0
Peerce – Koksy 1 :0
GKS Tarnawatka – Natura Bełżec 0 :2

Wyniki fazy Pucharowej:

FC Przewale -Natura Bełżec 0:2
Rude Squad – Wiatrak Dęby 2:0
Kopacze – Bazylika Parczew 4:0
Oldboje Roztocza Narol – Peerce 0:1

Półfinały:

Natura Bełżec -Rude Squad 0:1
Kopacze – Peerce 1:2
FC Przewale – Wiatrak Dęby 4:1
Bazylika Parczew – Oldboje Roztocza Narol 0:3

Mecz o 7 miejsce: Wiatrak Dęby – Bazylika Parczew 4:1
Mecz o 5 miejsce: FC Przewale – Oldboje Roztocza Narol 1:0
Mecz o 3 miejsce: Natura Bełżec – Kopacze 4:1
Mecz o 1 miejsce: Rude Squad – Peerce 1:0

Wyróżnienia indywidualne:

Najstarszy zawodnik turnieju – Waldemar Gmiterek ( Oldboje Roztocza Narol)
Najmłodszy zawodnik turnieju – Szymon Tybała ( Wiatrak Dęby)
Król strzelców – Mateusz Marzec (Kopacze – 6 goli)
Najlepszy bramkarz – Adrian Nieckarz (Rude Squad )
Najlepszy zawodnik – Wojciech Gęborys ( Peerce)