Zderzenie z łosiem

Do niebezpiecznego zdarzenia doszło wczoraj wieczorem w m. Sabaudia. Na drogę przed jadącego fiata wtargnął łoś. Kierujący po zderzeniu ze zwierzęciem uderzył następnie w jadącego z naprzeciwka volkswagena. Na domiar złego w jadącego za volkswagenem renault uderzyły części z pojazdów, które się zderzyły. Kierujący fiatem wraz z pasażerem trafili do szpitala. Zwierzę nie przeżyło wypadku.

Do tego wypadku doszło wczoraj w godzinach wieczornych w miejscowości Sabaudia gmina Tomaszów Lubelski. Skierowani na miejsce policjanci ustalili, że przed jadącego w kierunku Tomaszowa Lubelskiego  fiata nagle wtargnął łoś. Kierujący autem 27 latek uderzył w zwierzę, po czym wpadł w poślizg i zderzył się z jadącym z naprzeciwka volkswagenem. Pojazdem tym kierował 51- letni mieszkaniec Hrubieszowa.

Trzeci pojazd, który uczestniczył w zdarzeniu to renault. Kiedy kierowca tego samochodu jechał za volkswagenem, niespodziewanie coś uderzyło w przednią szybę pojazdu, powodując jej pęknięcie. Jak się okazało były to odpryski elementów aut, które się wcześniej zderzyły.

W wyniku tego zdarzenia do szpitala z obrażeniami został przewieziony kierujący fiatem i jego  pasażer.  Wypadku nie przeżyło natomiast potrącone zwierzę.

Policjanci apelują o ostrożność na drogach przy pokonywaniu terenów zalesionych. Zderzenie z leśnym zwierzęciem takim jak właśnie łoś lub dzik bywa bardzo niebezpieczna. Oprócz szkód materialnych takie zdarzenie może nieść za sobą zagrożenie dla zdrowia lub życia uczestników ruchu drogowego

 

źr. KPP Tomaszów Lubelski