Zderzenie tirów z jednej firmy przewozowej

W mijający weekend doszło do dwóch zdarzeń drogowych na ulicy Lwowskiej. W sobotę rano doszło do zderzenia audi z motorowerem. Kierujący samochodu stracił prawo jazdy, kierujący jednośladu trafił do szpitala. W niedzielę natomiast doszło do kolizji w której wzięły udział tiry z jednej firmy przewozowej.

Policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku do jakiego doszło w sobotę rano. Przed jadący ulicą Lwowską motorower wyjechało nagle z ulicy Wojtkowiaka, audi. 59-letniego kierującego zabrała karetka pogotowia do szpitala, gdzie został na obserwacji. Jak wynika z relacji świadków najprawdopodobniej kierujący Audi 61-letni  mieszkaniec Tomaszowa, nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu jednośladowi w wyniku czego doszło do zdarzenia. Sprawdzono stan trzeźwości kierujących, obaj byli trzeźwi. Powołano biegłego medycyny sadowej celem ustalenia obrażeń. Na miejscu technicy wykonali oględziny i zdjęcia miejsca zdarzenia.

   Do drugiego zdarzenia doszło też na ul. Lwowskiej zaraz po 13 w niedzielę. Jak wynika z rozmowy z kierującym ciężarowego dafa zagapił się i wjechał w tył ciężarowego volvo, który zatrzymał się na czerwonym świetle. Oba pojazdy był z jednej firmy przewozowej, kierowali nimi ob. Ukrainy 62-letni 56-letni mężczyźni. Na szczęście naczepy do przewozu gazu były puste. Na kierującego dafem został nałożony mandat za nie zachowanie bezpiecznej odległości od poprzedzającego pojazdu.  Obaj kierowcy byli trzeźwi.

 

źr. KPP Tomaszów Lubelski