Zdążyli z pomocą dla schorowanej kobiety

Szybkie działania policjantów z tomaszowskiej komendy oraz wezwane na miejsce służby ratunkowe pomogły schorowanej i samotnie mieszkającej kobiecie. Z przyjętego wcześniej zgłoszenia wynikało, że od dłuższego czasu nie ma z nią żadnego kontaktu. Kiedy po wyważeniu drzwi mundurowi weszli do środka, starsza pani leżała na podłodze. Decyzją lekarza została przewieziona do szpitala, gdzie pozostaje na leczeniu.

Tomaszowscy policjanci po uzyskaniu informacji o braku kontaktu z chorą kobietą znajdująca się w mieszkaniu wyważyli drzwi  i dostali się do mieszkania oraz wezwali pomoc medyczną do 80-latki. Wczoraj po godz. 19 patrol tomaszowskiej policji wysłany został do jednego z mieszkań na ul. Piłsudskiego w Tomaszowie Lubelskim.  Według zgłoszenia miała mieszkać tam samotna kobieta, z którą od jakiegoś czasu nie ma kontaktu. Z przekazanych informacji wynikało także, że mieszkająca samotnie kobieta leczy się, a  jej zdrowie i życie może być zagrożone.

Kiedy  mundurowi przybyli pod wskazany adres i zapukali do drzwi, z wnętrza mieszkania usłyszeli  wołanie o pomoc  kobiety. Z uwagi na zaistniałe zagrożenia dla jej życia i zdrowia, policjanci wezwali na miejsce pogotowie ratunkowe oraz Straż Pożarną.   Po wyważeniu drzwi dostali się do środka mieszkania. Tam  zastali leżącą  na podłodze 80-latkę, z którą był utrudniony kontakt.

Zespół ratunkowy zabrał kobietę do szpitala. Decyzją lekarza pozostała na  leczeniu.

 

źr. KPP Tomaszów Lubelski