Zdarzenia z udziałem niechronionych uczestników ruchu drogowego (film)

Wczoraj w Tomaszowie Lub. kierujący karawanem potrącił 57-latkę na przejściu dla pieszych. Kobieta została przewieziona karetką do szpitala gdzie została na obserwacji. 33-letniemu kierującemu policjanci zatrzymali prawo jazdy za rażące naruszenie przepisów ruchu drogowego. Zdarzenie zostało zarejestrowane przez monitoring. Drugie niebezpieczne zdarzenie drogowe miało miejsce w miejscowości Rabinówka gdzie dwie rowerzystki zostały przewiezione do szpitala po tym jak betoniarka ciągnięta przez samochód na haku holowniczym odczepiła się i wjechała w rowerzystki.

     Wczoraj około godz. 13:40 na ulicy Lwowskiej w Tomaszowie Lubelskim, przez przejście dla pieszych przechodziła 57-letnia kobieta. Mieszkanka gm. Ulhówek prawidłowo weszła na pasy tyle, że od strony ronda stał sznur samochodów i kobieta wyszła na drugą połowę jezdni zza samochodu wprost pod koła nadjeżdżającego karawanu. Kierujący mercedesem 33-letni ob. Ukrainy nie zauważył nadchodzącej z lewej strony kobiety i w nią wjechał. Cały wypadek wyglądał groźnie, na miejsce przyjechały służby ratownicze, kobieta została przewieziona karetką do szpitala gdzie została na obserwacji. 33-latkowi zostało zatrzymane prawo jazdy na rażące naruszenie przepisów ruchu drogowego, mężczyzna był trzeźwy. Na miejscu grupa zdarzeniowa, która zabezpieczyła materiał dowodowy.

Do drugiego zdarzenia doszło również wczoraj około godz. 17:22 w miejscowości Rabinówka. Kierujący samochodem m-ki Mitsubishi ciągnął na haku holowniczym zaczepioną betoniarkę. Po wyjechaniu z posesji doszło do wypięcia się betoniarki i wywrócenia na jezdnię. W tym samym czasie w przeciwnym kierunku jechali rowerzyści, jedna z rowerzystek 62-latka mieszkanka gm. Wolbórz wjechała w betoniarkę a jadąca tuż za nią 65-latka z tej samej gminy zahaczając o znajomą wjechała do przydrożnego przepustu. Obie Panie zostały przewiezione do szpitala. Kierujący samochodem 55-latek zam. gm Tomaszów był trzeźwy. Funkcjonariusze dochodzeniowo śledczy przeprowadzili oględziny miejsca zdarzenia i pojazdów oraz przesłuchali świadków.

źr. KPP Tomaszów Lubelski