W sobotę 23 maja przy zbiorniku wodnym „Młynki” odbyły się Zawody Wędkarskie o Puchar Wójta Gminy Bełżec z okazji Dnia Dziecka – wydarzenie, które od lat organizowane jest z myślą o najmłodszych miłośnikach wędkarstwa i aktywnego wypoczynku na łonie natury.
Tegoroczna edycja zgromadziła 17 młodych uczestników, którzy z ogromnym zaangażowaniem i sportowym duchem stanęli do rywalizacji. Zawody były doskonałą okazją do sprawdzenia swoich umiejętności, zdrowej rywalizacji oraz wspólnego spędzenia czasu blisko natury .
Przez trzy godziny dzieci z wielkim zapałem łowiły ryby , wykazując się cierpliwością i wytrwałością. Po zakończeniu zawodów przyszedł czas na podsumowanie i wręczenie nagród z rąk organizatorów oraz Wójta Gmina Bełżec Mateusza Jarosza, uczestnicy otrzymali dyplomy, medale, puchary i upominki, które sprawiły wiele radości młodym wędkarzom. Oprócz miejsc na podium dzieci mogły również zawalczyli o puchar za największą złowioną rybę.
Na zakończenie wydarzenia wszyscy uczestnicy spotkali się przy wspólnym ognisku gdzie mogli się posilić ️ oraz podzielić wrażeniami i wspólnie spędzić czas.
Serdeczne podziękowania kierujemy do wszystkich osób zaangażowanych w organizację wydarzenia. Szczególne wyrazy wdzięczności składamy członkom PZW Koło nr 26 w Bełżcu, którzy przygotowali stanowiska, czuwali nad bezpieczeństwem uczestników i zadbali o sprawny przebieg zawodów
Serdecznie dziękujemy Panu Mariuszowi Natynie – Prezesowi PZW Bełżec za wsparcie i pomoc w ufundowaniu nagród dla dzieci. Wyrazy wdzięczności składamy Pani Agnieszce Kozickiej za przygotowanie słodkiego poczęstunku dla najmłodszych uczestników, również Sklep Spożywczy w Bełżcu Krzysztof Malinowski okazał wsparcie rzeczowe podczas wydarzenia. Serdecznie dziękujemy Gminie Bełżec, Stowarzyszenie RLGD ,,Roztocze” oraz MAD CARP Centrum Wędkarskie z Tomaszowa Lubelskiego za ufundowanie nagród i życzliwe wsparcie wydarzenia.
Informujemy również, że przebieg zawodów był nagrywany przez Pana Jana Konopielko z internetowej telewizji TV MVTL. Wkrótce dostępny będzie reportaż z wydarzenia, dzięki któremu będzie można jeszcze raz przeżyć sportowe emocje i zobaczyć relację z tego wyjątkowego dnia.
Dzięki Państwa zaangażowaniu mogliśmy wspólnie sprawić dzieciom wiele radości oraz stworzyć wyjątkową, pełną uśmiechu i pozytywnych emocji atmosferę tego dnia. Dziękujemy wszystkim uczestnikom i już dziś zapraszamy na kolejne edycje zawodów!
Źr. GOK Bełżec