Zawody narciarskie na Słowacji z udziałem zawodników MULKS Grupa Oscar Tomaszów Lubelski

W ramach przygotowań do sezonu narciarskiego 2017/18 zawodnicy z klubu MULKS Grupa Oscar Tomaszów Lubelski brali udział w zawodach w Szczyrbskim Plesie. Z naszego klubu wystartowało dwóch zawodników i dwie zawodniczki.

Pierwszego dnia odbyły się sprinty stylem dowolnym, gdzie po kwalifikacjach do ćwierćfinałów dostały się Monika Skinder i Ania Berezecka. Niestety żadna z zawodniczek nie zakwalifikowała się do półfinałów. Ostatecznie zajęli następujące miejsca, wśród kobiet: Monika Skinder -13, Ania Berezecka -22, a wśród mężczyzn: Jan Żółkiewski -36, Bartosz Głaz -37. W obu kategoriach startowali zawodnicy z kadry Polski. U kobiet zwyciężyła Justyna Kowalczyk, natomiast u mężczyzn Kamil Bury.

Drugiego dnia zawodów zostały rozegrane biegi stylem klasycznym . Kobiety rywalizowały na dystansie 10km. Monika Skinder wywalczyła 11 pozycje, zaś Ania Berezecka uplasowała się na 21 miejscu. Mężczyźni musieli pokonać trasę o długości 15km. Jan Żółkiewski ukończył bieg na 33 miejscu. Podobnie jak dnia poprzedniego u kobiet zwyciężyła Justyna Kowalczyk, zaś u mężczyzn Jury Astapenka.

Tego samego dnia odbyły się zawody dla kategorii młodzików, w których wystartowała trójka zawodników z naszego klubu, byli nimi Bartosz Cielniak – 5 m, Jakub Ferenc 8m. i Michał Gumieniak 13m.