Zatrzymany nietrzeźwy sprawca kolizji

35-letni mieszkaniec Tomaszowa Lubelskiego przyczynił się do zatrzymania przez policjantów nietrzeźwego kierującego. 40-latek spowodował kolizję drogową na ul. Lwowskiej w Tomaszowie Lubelskim i odjechał z miejsca zdarzenia. Jak się później okazało kierowca miał ponad 2,7 promila alkoholu. Teraz za swoje czyny odpowie przed Sądem.

Wczoraj około godziny 16:30 jadąc ulicami Tomaszowa Lubelskiego swoim samochodem 35-letni mieszkaniec Tomaszowa Lubelskiego zauważył, ze kierujący samochodem m-ki Renault jadący przed nim zatrzymał się na środku bez powodu. Mężczyzna próbował go zatrzymać jednakże kierujący pojechał dalej. Z uwagi na dziwne zachowanie kierującego podejrzewał, że jest on pijany. Jadąc za nim powiadomił dyżurnego KPP w Tomaszowie o dziwnym zachowaniu kierującego samochodem jadącym przed nim. Kierujący samochodem m-ki Renault na ul. Lwowskiej spowodował kolizję z samochodem m-ki Seat i nie zatrzymując się odjechał z miejsca zdarzenia. Po krótkim pościgu patrol policjantów z tomaszowskiej komendy zatrzymał sprawcę kolizji, którym okazał się 40-letni mieszkaniec Tomaszowa Lubelskiego. Przeprowadzone przez mundurowych badanie alkomatem wykazało, że ma on ponad 2,7 promila alkoholu w organizmie. Teraz 40-latek za swoje postępowanie odpowie przed Sądem.

Obywatelska postawa 35-letniego mieszkańca Tomaszowa Lubelskiego i jego brak akceptacji dla osób popełniających przestępstwa pozwoliły na zatrzymanie nietrzeźwego kierującego. Tacy kierowcy stanowią zagrożenie dla siebie jak i też dla innych uczestników ruchu drogowego.

źr. KPP Tomaszów Lubelski